Ta gra to spełnienia marzeń wszystkich fanów Star Wars. The Mandalorian nadchodzi

Twórcy jednej z najlepszych gier Star Wars w historii, pracują nad nowym tytułem, który pozwoli nam wcielić się w słynnych łowców nagród.

Star Wars: The Mandalorian jako gra

Nie da się ukryć, że saga zapoczątkowana przez serial The Mandalorian należy obecnie do najlepszych produkcji spod znaku Star Wars. Za nami już trzy sezony widowiska na Disney Plus, a także premiera kilku spin-offów wchodzących w skład tzw. “Mandoverse“. Możliwe, że już niebawem zostanie ono wzbogacone o grę.

Jak donosi serwis insider-gaming, Respawn Entertainment, a więc twórcy Titanfall, Apex Legends i przede wszystkim Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz Star Wars Jedi: Ocalały pracują nad zupełnie nową grą w uniwersum Gwiezdnych wojen. Tym razem jednak będzie to pierwszoosobowa strzelanka/gra akcji, w której wcielimy się w mandaloriańskiego łowcę nagród. Nie wiadomo jednak czy będzie to słynny Din Djarin, czy zupełnie nowa postać.

Pierwszoosobowa strzelanka w stylu Star Wars Jedi?

Akcja gry ma nas zabrać w czasy, gdy Imperium Galaktyczne dominuje w całej galaktyce, a my jako łowca nagród skupiamy się głównie na chwytaniu (żywych lub martwych) wyznaczonych celów w zamian za zapłatę. Tytuł ma stawiać na niezwykłą mobilność i dynamiczne starcia, a to dzięki temu, że nasz bohater posiadać będzie plecak odrzutowy, a także bogate uzbrojenie i liczne gadżety.

Biorąc pod uwagę twórców i ich dokonania, to akurat o ten aspekt jestem spokojny. Respawn już za czasów Titanfall i Titanfall 2 pokazał, jak może wyglądać mobilność w nieco skostniałym gatunku FPS. Do tego deweloperzy udowodnili już, że doskonale czują się w uniwersum Star Wars.

Nie mamy co jednak nastawiać się na grę z otwartym światem. Przygody łowcy nagród będą pod względem konstrukcji przypominać bardziej Star Wars Jedi niż np. Fallouta. Oznacza to, że otrzymamy dostęp pomniejszych, często zamkniętych obszarów rozmieszczonych na różnych planetach znanych z Gwiezdnych wojen.

Kiedy premiera?

Kiedy możemy spodziewać się premiery gry o mandaloriańskim łowcy nagród od Respawn Entertainment? Ponoć produkcja jest już rozwijana od jakiegoś czasu, a jej debiutu możemy się spodziewać za około dwa lata. Należy jednak pamiętać, że wciąż są to nieoficjalne informacje. Na ich ewentualne potwierdzenie będziemy musieli najprawdopodobniej poczekać jeszcze wiele długich miesięcy.