The Mandalorian 4 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o 4. sezonie. Trailer, obsada i ciekawostki. Sprawdź, co już wiemy na temat kontynuacji serialu na Disney Plus

Czwarty sezon The Mandalorian jest już w drodze, i choć fani Gwiezdnych Wojen wciąż odczuwają emocje po finałowej rozgrywce z trzeciego sezonu, to showrunner Jon Favreau obiecuje więcej niezwykłych przygód. Sprawdź, co już wiemy o nadchodzących odcinkach.

The Mandalorian sezon 4 – kiedy premiera?

Czwarty sezon The Mandalorian został oficjalnie potwierdzony jeszcze przed zakończeniem trzeciego sezonu, jednak wciąż nie znamy jego oficjalnej daty premiery. Na jakim etapie są prace nad nowymi odcinkami?

Już w maju 2022 roku Jon Favreau — główny twórca serialu, potwierdził, że rozpoczęło się pisanie scenariuszy do 4. sezonu Mandalorianina. Z kolei producent wykonawczy Rick Famuyiwa podkreślił niedawno, że chociaż scenariusze są już gotowe, to proces produkcyjny jest głęboko w fazie przygotowawczej.

Przypomnijmy, że premierą 1. i 2. sezonu The Mandalorian dzielił zaledwie rok. Z kolei na 3. serię odcinków musieliśmy już czekać, aż do 2023 roku. Spory wpływ na to miała m.in. pandemia Covid-19. Niestety, proces produkcji najnowszych odcinków również musi mierzyć się z komplikacjami.

Na podstawie ostatnich wydarzeń w Hollywood, gdzie strajki scenarzystów wpłynęły na harmonogramy wielu produkcji, możemy się spodziewać, że czwarty sezon również będzie wymagał dodatkowego czasu.

Co więcej, Disney zaktualizował swoją listę premier z uniwersum Gwiezdnych wojen na 2024 rok i usunął z niej 2. sezon serialu Andor, który pierwotnie planowany był na sierpień 2024 roku, a prace nad nim były znacznie bardziej zaawansowane, niż nad 4. sezonem Mandalorianina.

Choćby na tej podstawie śmiało możemy założyć, że premiera czwartego sezonu The Mandalorian nastąpi dopiero w 2025 roku.

The Mandalorian 4 – obsada. Na czyj powrót możemy liczyć?

Na temat obsady 4. sezonu Mandalorianina wciąż wiemy niewiele, tajemnicą owiana jest nawet obecność odtwórcy tytułowej roli, czyli Pedro Pascala. Słynny aktor w jednym z wywiadów został zapytany o swój udział w The Mandalorian 4, po chwili milczenia odparł jedynie, że to tajemnica, po czym dodał:

Nawet powiedzenie, że jestem zapisany na sezon 4, jest cenne. Z natury jestem gadułą, ale naprawdę się tego wystrzegam, ponieważ ekscytują mnie niespodzianki, które czekają na widzów. I nie chcę, aby tacy jak ty zrujnowali to wszystkim, próbując wyciągnąć odpowiedzi na te pytania.

Trudno jednak wyobrazić sobie kolejny sezon Mandalorianina bez Pedro Pascala. Śmiało możemy założyć, że w swoich rolach powrócą również:

  • Pedro Pascal jako Din Djarin
  • Katee Sackhoff jako Bo-Katan
  • Carl Weathers jako Greef Karga
  • Amy Sedaris jako Peli Motto
  • Katy M O’Brian jako Elia Kane
  • Paul Sun-Hyung Lee jako Carson Teva
  • Simon Kassianides jako Axe Woves
  • Mercedes Varnado jako Koska Reeves

Czy jest już dostępny trailer The Mandalorian 4?

Niestety, w przeciwieństwie do innych zapowiedzianych już serialu z uniwersum Star Wars, 4. sezon The Mandalorian nie posiada jeszcze trailera, jak również choćby krótkiego teasera. Na pierwsze materiały z serialu będziemy musieli jeszcze poczekać najpewniej do 2024 roku.

Czy 4. sezon The Mandalorian będzie ostatnim?

Nie chcąc wchodzić za mocno w strefę spoilerów, zdradzę tylko, że już 3. sezon The Mandalorian wydawała się być tym finałowym i ostatnim. Twórcy jednak szybko wyjaśnili, że to nie koniec przygód naszych ulubionych bohaterów. Czy jednak 4. sezon definitywnie zakończy serial The Mandalorian?

Z dotychczasowych informacji i wypowiedzi osób związanych zarówno z serialem, jak i marką Gwiezdnych Wojen wszystko wskazuje na to, że 4. sezon The Mandalorian będzie ostatnim. Możliwe jednak, że przynajmniej część bohaterów serialu zobaczymy w innych produkcjach. Jon Favreau nie wyklucza bowiem stworzenia spin-offów i crossoverów z innymi widowiskami spod znaku Star Wars.

Co więcej, potwierdzono już, że powstanie kinowy, pełnometrażowy film Mandalorian, który jednocześnie będzie zwieńczeniem historii kilku serialu, w tym The Mandalorian, The Book of Boba Fett, Ahsoka i zapowiedzianego już Star Wars: Skeleton Crew. Niestety, na tę chwilę nie wiemy zbyt wiele na temat filmu. Możemy jednak śmiało założyć, że do jego debiutu dojdzie dopiero po finałowym sezonie serialu.

The Mandalorian sezon 4 skasowany? Co z kolejnymi przygodami Mando?

Docierają do nas niepokojące plotki mówiące o tym, że Disney chce anulować 4. sezon serialu The Mandalorian. Informacje takie podał Jeff Sneider w programie The Hot Mic. Zamiast w kolejnych odcinkach serialu na Disney Plus zwieńczenie historii Din Djarina i Grogu mielibyśmy poznać w pełnometrażowym, kinowymi filmie.

Sneider to uznany insider oraz leakster, który w przeszłości wielokrotnie udowadniał, że faktycznie ma dostęp do wiarygodnych źródeł. Podczas programu The Hot Mic powiedział:

Kilka miesięcy temu nakręciłem dementujący film o tym, że ponoć 4. sezon The Mandalorian może zostać przekształcony w film. Myślę, że w tamtym czasie niekoniecznie była to prawda. Jednak teraz faktycznie zaczynam o tym coraz częściej słyszeć. Słyszę, że bez względu na to, czym okaże czwarty sezon, ktokolwiek się w nim pojawi, co się stanie i jaki kształt przybierze, wygląda na to, że może to być kolejny kinowy film z serii “Gwiezdne wojny” i jego ogłoszenie możemy otrzymać jeszcze przed końcem roku.

Podobne plotki pojawiły się już kilka miesięcy temu, ale szybko zostały wówczas zdementowane. Co więcej, Disney oficjalnie potwierdził już przecież zarówno czwarty sezon The Mandalorian, jak i pełnometrażowy film, który ma być zwieńczeniem tzw. “Mandoverse”, w którego skład wchodzą również, m.in. Ahsoka i The Book of Boba Fett.

Gwiezdne wojny

Anulowanie 4. sezonu i zastąpienie go pełnometrażowym filmem oznaczałoby prawdopodobnie również zmiany we wcześniej zaplanowanym widowisku kinowym z Din Djarinem w roli głównej. Czy jest to możliwe? Cóż, w przyszłym roku lista premier kinowych od Disney’a wygląda bardzo ubogo. Na największy hit zapowiada się Deadpool 3, a oprócz tego pojawią się jeszcze: Królestwo Planety Małp oraz Alien: Romulus. To może jednak Disneyowi nie wystarczyć, a jedyny projekt, który można zrealizować w miarę szybko z nadzieją na sukces, to właśnie finał serialu The Mandalorian w formie kinowego przeboju.

Aktualizacja 11.01.2024

Disney oficjalnie zapowiedział film The Mandalorian i Grogu, który ma zadebiutować w kinach jako pierwszy z obecnie realizowanych projektów Disneya. Na temat filmu wciąż wiemy niewiele, ale skupiać się ona ma wyłącznie na przygodach tytułowej dwójki. Co to oznacza dla 4. sezonu serialu Mandalorian?

Niektóre serwisy internetowe błędnie przekazały informacje, że The Mandalorian i Grogu ma zastąpić sezon 4. serialu. Oficjalnie jednak Disney nie podał takich informacji. Co więcej, potwierdzono pracę nad 2. sezonem Ahsoki (o którym również plotkowano, że zostanie skasowany), jak i filmem The Mandalorian w reżyserii Dave’a Filoniego, który ma połączyc i podsumować wszystkie wątki z seriali wchodzących w skład Mandoverse.

To jednak nie wszystko, serwis Deadline podał informacje, według których prace nad 4. sezonem serialu The Mandalorian wciąż trwają. Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że Disney chce najzwyczajniej w świecie jeszcze mocniej wykorzystać popularność Din Djarina i Grogu, a także całej marki The Mandalorian. Oznacza to, że w przyszłości możemy spodziewać się aż 3. produkcji powiązanych z bohaterami Mandalorianina.

Jeśli nie 4. sezon The Mandalorian, to co?

W 2024 roku zabraknie nam naszego ulubionego Mandalorianina i kolejnych przygód Andora. Nie powinniśmy jednak narzekać, bo najbliższe 12 miesięcy zapowiada się na wyjątkowo interesujące dla fanów Star Wars. Disney potwierdził już, że w przyszłym roku otrzymamy 4 seriale w uniwersum Gwiezdnych wojen — dwa aktorskie i dwa animowane.

Tajemniczy thriller The Acolyte, osadzony w czasach wysokiej republiki, to pierwszy z zapowiedzianych seriali aktorskich. W rolach głównych zobaczymy m.in. gwiazdę serialu Squid Game – Lee Jung-Jae, oraz znaną z serii Matrix Carrie-Ann Moss. Star Wars: Skeleton Crew to opowieść inspirowana filmem Goonies, w której jedną z głównych ról zagra Jude law.

Jeśli chodzi o animacje, to możemy liczyć na kontynuację popularnych seriali, w tym drugi sezon Tales of the Jedi i 3., a przy tym ostatni sezon przygód Parszywej zgrai (The Bad Batch).

To na razie wszystko, co wiemy na temat 4. sezonu serialu The Mandalorian. Możecie być jednak pewni, że powyższy artykuł zostanie zaktualizowany, gdy tylko pojawią się nowe informacje na jego temat.