Wiedźmin sezon 3 część 2 – premiera, odcinki, obsada, zwiastun. Wszystko, co musisz wiedzieć

Trzeci sezon serialu Wiedźmin budzi ogromne emocje. Związane jest to nie tylko z samą historią widowiska, ale także z licznymi problemami i zmianami za kulisami widowiska. Jeśli chcecie wiedzieć wszystko na temat 3. sezonu serialu Netflixa, to jesteście w dobrym miejscu.

Wiedźmin sezon 3 część 2 – kiedy premiera?

Za nami premiera pierwszej części 3. sezonu serialu Wiedźmin, 29 czerwca na Netflix zadebiutowało 5 odcinków:

 • Shaerrawedd
 • Rozdzieleni
 • Ponowne spotkanie
 • Zaproszenie
 • Sztuka iluzji

Wiedźmin sezon 3 część 2, a wraz z nią trzy finałowe odcinki, zadebiutuje na Netflix już 27 lipca. Na widzów czekać będą epizody o tytułach:

 • Każdy ma jakiś plan, dopóki nie dostanie w twarz
 • Z deszczu pod rynnę
 • Cena chaosu

Będzie to jednocześnie definitywne pożegnanie Henry’ego Cavilla z rolą Geralta.

Kto nowy pojawi się w serialu? Wiedźmin sezon 3 – obsada

Główna obsada 3. sezonu serialu Wiedźmin pozostaje bez zmian. Oznacza to, że w Geralta z Rivii ponownie wcieli się Henry Cavill, a na planie filmowym będą mu towarzyszyć m.in.:

 • Anya Chalotra (jako Yennefer z Vengerbergu)
 • Freya Allan (Ciri)
 • Joey Batey (Jaskier)

Potwierdzono już, że w 3. sezonie do obsady serialu dołączy kilka nowych twarzy, które odegrają kluczową rolę w fabule. Netflix ujawnił, że w nadchodzących odcinkach pojawi się Milva, a więc doskonale znana fanom książek łuczniczka, która towarzyszyła Geraltowi. W rolę tę wcieli się Meng-er Zhang. Nie zabraknie również pewnego wilkołaka znanego fanom książek. Oprócz tego w 3. sezonie Wiedźmina wystąpią również:

 • Robbie Amell (jako Gallatin)
 • Hugh Skinner (książę Radowid)
 • Christelle Elwin (Mistle)
Bohaterowie serialu Wiedźmin

Wiedźmin sezon 3 – zwiastun

Najnowszy sezon serialu otrzymał już pełen premierowy zwiastun. Niestety, nie wzbudził on zachwytu wszystkich fanów Wiedźmina. Co więcej, wielu sympatycy uniwersum wręcz wyśmiewali zwiastun. Jeśli jesteście ciekawi ich reakcji, to zajrzyjcie do naszego artykułu poświęconego bezpośrednio premierze zwiastuna. Najlepiej jednak samemu wyrobić sobie opinię, a zrobić to możecie, oglądając materiał poniżej.

Henry Cavill żegna się z rolą Geralta, kto go zastąpi?

Niestety, ale 3. sezon Wiedźmina będzie ostatnim, w którym w roli Geralta z Rivii zobaczymy Henry’ego Cavilla. Aktor zdecydował się zakończyć swoją przygodę z serialem. Skąd ta decyzja? Choć nie potwierdzono tego oficjalnie, to już od debiutu pierwszego sezonu spekulowało się o konflikcie na linii Cavill – ekipa produkcyjna. Aktor, bardzo przywiązany do uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, miał za złe produkcji, że ta coraz mocniej odchodzi od materiału źródłowego i nie traktuje go z należytym szacunkiem. Ponoć różnice w poglądach na dalszy rozwój serialu były nie do pogodzenia i Henry Cavill zdecydował się zrezygnować z roli.

Henry Cavill jako Geralt

Netflix potwierdził już jednak, że znalazł za niego następcę i w rolę tytułowego Wiedźmina wcieli się Liam Hemsworth. Jak dokładnie twórcy rozwiążą problem związany ze zmianą wyglądu głównej postaci serialu? Tego jeszcze nie wiemy, ale Tomasz Bagiński zdradził z w jednym z ostatnich wywiadów, iż ponoć wprowadzenie Liama do serialu ma być zgodne z oryginalną historią Geralta znaną z książek.

Pomysł na wprowadzenie Liama… jest bardzo, bardzo zgodny z oryginalną historią Wiedźmina. Ludzie, którzy znają wszystkie książki i znają książkę piątą oraz koncepcję, że istnieje wiele wersji tej samej historii… myślę, że może im się to bardzo spodobać – Tomasz Bagiński.

Wiedźmin sezon 4. i 5. – co już o nich wiemy?

Geralt i Jaskier w serialu Wiedźmin

Lauren Schmidt Hissrich – showrunnerka serialu Wiedźmin, wielokrotnie podkreślała, że oryginalnie w planach jest aż 7 sezonów przygód Geralta i jego towarzyszy. Na chwilę obecną Netflix potwierdził jednak jedynie sezon 4. i 5. Możemy być zatem pewni, że Liam Hemsworth będzie miał okazję wcielić się w tytułowego wiedźmina przynajmniej w dwóch sezonach. Niestety, w chwili obecnej nie znamy nawet przybliżonej daty premiery 4. sezony serialu.

Henry Cavill pojawi się na Wiedźmin Fanfest w Łodzi

W dniach 24-25 czerwca odbędzie się w Łodzi wyjątkowe wydarzenie dla fanów Wiedźmina. Netflix z okazji premiery 3. sezonu serialu postanowił zorganizować Wiedźmin Fanfest, na którym będzie można m.in. zobaczyć przedpremierowo pierwsze odcinki nadchodzącego sezonu.

To jednak nie wszystko, zdecydowanie największą atrakcją Wiedźmin Fanfest będzie możliwość spotkania aktorów znanych z serialu. Organizatorzy potwierdzili już, że podczas wydarzenia pojawi się odtwórca tytułowej roli – Herny Cavil. Oprócz tego w Łodzi pojawi się także:

 • Anya Chalotra (Yennefer)
 • Freya Allan (Ciri)
 • Joey Batey (Jaskier)

Nowe materiały zza kulis powstawania 3. sezonu Wiedźmina na Netflix

Do premiery pierwszych odcinków 3. sezonu Wiedźmina na Netflix pozostało już naprawdę nie wiele. Nic zatem dziwnego, że streamingowy gigant robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najlepiej zachęcić nas do obejrzenia prawdopodobnie jednej z największych tegorocznych premier na platformie.

To cię zainteresuje: Są już pierwsze recenzje 3. sezonu serialu Wiedźmin. Jest dobrze, źle czy tragicznie?

Do sieci trafił właśnie materiał zza kulis, w którym możemy zobaczyć mnóstwo nowych, niepublikowanych dotąd scen, jak również krótkie wywiady z aktorami. Najnowszy materiał jest też pewnego rodzaju pożegnaniem Henry’ego Cavilla z rolą Geralta. Warto to zobaczyć.

Wiedźmin sezon 3 część 2 na premierowym zwiastunie i na nowych zdjęciach z planu

Netflix podzielił się z nami nowymi materiałami z 3. sezonu serialu Wiedźmin. Tym razem skupiając się na trzech finałowych odcinkach, które wejdą w skład drugiej części sezonu. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych i zastanawiających elementów jest przedstawienie Yennefer z wiedźmińskim mieczem na plecach.

Jak dobrze wiadomo fanom uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, Yennefer nie była biegła w szermierce. Na co więc jej miecz? Pewien trop rzuca nam zaprezentowany właśnie zwiastun.

To już wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Wiedźmin, ale możecie być pewni, że gdy tylko pojawią się nowe informacje, to powyższy materiał zostanie zaktualizowany.