Ahsoka – czy będzie 2 sezon? Kiedy premiera na Disney Plus?

Czy powstanie 2 sezon serialu Ahsoka? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

Jesteśmy już po finałowym odcinku 1 sezonu serialu Ahsoka. Jak mogliśmy się spodziewać, zakończenie serii przyniosło więcej pytań niż odpowiedzi, w związku z czym wiele osób zadaje sobie pytanie, co dalej? Czy będzie kolejny sezon? Kiedy może się pojawić?

O czym jest Ahsoka?

Głównym bohaterem serialu jest tytułowa Ahsoka Tano. Mogliśmy ją widzieć już wcześniej w animacji Wojny Klonów czy Star Wars: Rebelianci. Serial dostępny na Disney Plus przedstawił wydarzenia, które rozgrywały się bezpośrednio po Powrocie Jedi, w podobnym czasie co akcja Mandaloriana. Mogliśmy zobaczyć tutaj główną bohaterkę w dorosłości. Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, więc ograniczę się do opisu bohaterki, jaki przygotował Dave Filoni, czyli showrunner serialu:

Weszła na scenę jako padawanka: młoda, naiwna, zuchwała i agresywna. W Rebeliantach jest już bardziej tradycyjną rycerką, próbującą wymyślić, jak walczyć na wojnie. (…) Gdy widzisz tę wersję postaci, rozumiesz, że jest zmęczona całym światem, wszystkim, czego doświadczyła i co przeżyła. Tak wiele w końcu widziała.

Obsada

W serialu Ahsoka występują m.in.:

  • Rosario Dawson
  • Hayden Christensen
  • Natasha Liu Bordizzo
  • Ivanna Sakhno
  • MAry Elizabeth Windstead
  • Ray Stevenson
  • Eman Esfandi
  • Lars Mikkelsen
  • David Tennant
  • Diana Lee Inosanto

Może cię zainteresować: Dobry i tani telewizor 4K w 2023 roku – czy to możliwe? Sprawdź moje propozycje

Czy będzie 2 sezon serialu Ahsoka?

Nie będę zdradzał zakończenia pierwszego sezonu serialu Ahsoka, jednak pokuszę się o stwierdzenie, że twórcy przygotowali idealne wręcz podwaliny do stworzenia kontynuacji. W takim razie czy to pewne, że powstanie 2 sezon Ahsoki? Nie do końca. Wiemy, że rozmowy na ten temat trwają, jednak Disney oficjalnie nie podjął jeszcze decyzji. Dlaczego? Powód jest dość istotny. Podczas tegorocznej odsłony Star Wars Celebration dowiedzieliśmy się, że organizacja planuje stworzenie pełnometrażowego filmu, za którego reżyserie odpowie Dave Filoni. Tutaj mają się połączyć wszystkie wątki z seriali rozgrywających się w erze po Powrocie Jedi, czyli Księga Boby Fetta, Mandalorian oraz właśnie Ahsoki. Nie wiadomo jednak, czy to już ten czas, czy jeszcze niektóre historie (w tym Ahsoka) potrzebują nieco więcej czasu na rozwinięcie pewnych tematów.

Oczywiście poinformuję o tym, kiedy pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie. Pewne jest natomiast to, że nie pozostaniemy bez odpowiedzi na pytania, które przyniósł finałowy odcinek pierwszego sezonu Ahsoki.