Przyszłość superbohaterów, czyli jakie filmy i seriale obejrzymy w 2024 roku

Sprawdź, jakie filmy i seriale o tematyce superbohaterskiej pojawią się w 2024 roku. Jest na co czekać.

Rok 2023 przyniósł nam kilka lepszych i gorszych momentów jeśli chodzi o kino superbohaterskie. Zobaczyliśmy kilka naprawdę ciekawych produkcji, ale zdarzyły się także takie, o których lepiej szybko zapomnieć. Jak pod tym względem będzie wyglądał rok 2024? Postanowiłem przyjrzeć się bliżej zapowiedzianym premierom.

Echo

Kadr z serialu Echo

Zdecydowanie na jedną z najciekawszych produkcji zapowiada się serial Echo. Historia bohaterki, która pierwszy raz została przedstawiona w Hawkeye ma być niezwykle mroczną i brutalną opowieścią. Pikanterii dodaje fakt, że ma to być pierwsza produkcja Marvela przeznaczona tylko i wyłącznie dla dorosłego widza.

Pingwin

Kadr z serialu Pingwin

Jedną z najbardziej enigmatycznych i tajemniczych postaci z uniwersum Batmana jest Pingwin. Już jako dziecko oglądając kreskówki o bohaterze z Gotham zastanawiałem się, co kieruje tym antybohaterem. W 2024 roku będziemy mogli przyjrzeć się mu bliżej dzięki serialowi.

Agatha: Darkhold Diares

Kadr z srialu Agatha: Darkhold Diaries

Agatha Covent of ekhm…. przepraszam. Agatha: Darkhold Diaries. Tytuł tego serialu zmienia się tak często, że ostatecznie trudno się połapać. Nie zmienia to jednak faktu, że Agatha może okazać się jedną z najciekawszych kobiecych postaci w uniwersum Marvela. Tym bardziej, że temat czarownic w tym świecie nie był zbyt mocno eksploatowany.

X-Men ’97

Materiały z X-Men ’97

W 2024 roku będziemy mieć do czynienia także z kilkoma animacjami, z X-Men ’97 na czele. Powrót kreskówki, która miała swoje początki ćwierć wieku temu zapowiada się bardzo ciekawie. Jak wyjdzie z ostatecznym rozrachunku? Czas pokaże.

Invincible – sezon 2 (finał)

Invincible

W 2023 roku otrzymaliśmy 2 sezon Invincible, na który czekaliśmy bardzo długo. A tak konkretnie to dostaliśmy tylko 4 odcinki, więc na finał pozostanie nam poczekać do 2024 roku. Taki podział wielu zastanawia, ale równie wielu czeka na kontynuację.

The Boys 4

Kadr z serialu The Boys

Na koniec serialowej listy zostawiłem sobie produkcję, na którą czekam najbardziej, czyli The Boys 4. Serial o amerykańskich antybohaterach jest niezwykle brutalnym i specyficznym widowiskiem. Tak przynajmniej było przez ostatnie trzy sezony. Twórcy zapowiadają jednak, że 4 część “przekroczy wszelkie granice”. Czekam z niecierpliwością.

Venom 3

Materiały z filmu Venom

Filmową listę rozpocznę od produkcji, która wzbudza we mnie najmniej emocji. Chodzi o 3 część Venoma. Niby wszystko wygląda poprawnie, jednak nie czekam na ten film jak na 3 pozostałe. Mimo wszystko z chęcią obejrzę, szczególnie dla prawdopodobnie kolejnej doskonałej roli Toma Hardy’ego.

Deadpool 3

Kadr z filmu Deadpool 3

Całkowicie inna sytuacja jest w przypadku 3 odsłony Deadpoola. Co prawda jeśli chodzi o fabułę, wiadomo tyle, że praktycznie nic nie wiadomo. Jednak z niecierpliwością czekam na współpracę Deadpoolai Wolverine, którzy jak doskonale wiemy, nienawidzą się z całego serca i wcale tego nie kryją.

Kraven Łowca

Materiały z filmu Kraven Łowca

Z równie wielkimi oczekiwaniami będę spoglądał na kolejne informacje na temat filmu Kraven Łowca. W filmie mamy poznać genezę powstania jednego z najbardziej kultowych złoczyńców w historii Marvela.

Joker: Folie à deux

Kadr z filmu Joker Folie à deux

Na sam koniec zostawiłem sobie mojego ulubionego antybohatera wszech czasów. Jokera niby mogliśmy zobaczyć już w niezliczonych produkcjach, jednak za każdym razem wzbudza we mnie te same emocje. Pierwsza część z Joaquinem Phoenixem była wręcz doskonała. Mam nadzieję, że sequel, chociaż zbliży się do niej poziomem.