Deadpool & Wolverine już wkrótce w kinach! Premiera, obsada, fabuła, zwiastuny. Wszystko, co wiemy o filmie

Podobnie jak ja nie możesz się już doczekać premiery filmu Deadpool & Wolverine? W oczekiwaniu na premierę sprawdź, co już wiadomo na jego temat.

Deadpool pierwszy raz na ekranach pojawił się w filmie X-Men Origins: Wolverine w 2009 roku. Dopiero w 2016 roku Wade Wilson doczekał się samodzielnej produkcji. Na kontynuację czekaliśmy kolejne 2 lata. W tej chwili od premiery 3 części dzielą nas już tylko tygodnie. Sprawdź, co już wiemy na temat Deadpool & Wolverine.

Kiedy premiera?

Jeśli chodzi o datę premiery filmu Deadpool & Wolverine, sytuacja była bardziej skomplikowana niż osobowość głównego bohatera. Początkowo film miał się pojawić 6 września 2024 roku. Następnie data została przesunięta na 8 listopada 2024. To jednak jeszcze nie wszystko, bo w pewnym momencie pojawiła się informacja o tym, że nowe przygody poznamy jednak 4 maja. Wiadomo jednak, że daty premier są płynne i ostatecznie poinformowano, że została przełożona na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Teraz jednak możemy już oficjalnie powiedzieć, że światowa premiera filmu Deadpool & Wolverine będzie miała miejsce 26 lipca 2024.

Jaki tytuł będzie miał film?

Przez długi czas nie było jasne, pod jaką nazwą pojawi się najnowszy film z Wilsonem w roli głównej. Najczęściej mówiło się o tym, że będzie to po prostu Deadpool 3. Nagle jak grom z jasnego niebo pojawiła się informacja, że do kin pójdziemy na obraz zatytułowany Deadpool & Wolverine. Jednocześnie będzie to część 5 fazy MCU i wprowadzenie bohatera do Marvel Cinematic Universe.

O czym będzie Deadpool 3?

Marvel zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że dokładna fabuła filmów jest skrywana w tajemnicy aż do samej premiery. Na tym etapie możemy tylko spekulować i opierać się na tym, co możemy zaobserwować w zwiastunach.

Wiadomo, że istotną rolę w produkcji odegra Time Variance Authority, czyli organizacja mająca za zadanie kontrolę linii czasowych w multiwersum. To właśnie z TVA tak mocno związany był Loki w serialu Disneya. W związku z tym, że Deadpool oficjalnie dołącza do MCU, będziemy mogli zobaczyć także innych bohaterów, a konkretnie ich wcielenia z innych wymiarów. Mowa tutaj przede wszystkim o Wolverine, który będzie zaraz obok Wade’a głównym bohaterem opowieści. Okoliczności ich spotkania jednak nie są jeszcze znane. Jedyne co możemy zobaczyć, to fakt, że Deadpool odwiedził swojego “przyjaciela”, kiedy ten spokojnie siedział w barze. W dalszej części zaobserwujemy także, że początki ich nowej drogi nie będą usłane różami.

Wraz ze startem przedsprzedaży biletów na seanse w USA pojawił się nowy opis fabuły. W bardzo oryginalnym, lecz pasującym do Deadpoola stylu.

Marvel Studios przedstawia swój najbardziej znaczący jak do tej pory błąd – film Deadpool & Wolverine. Zmagający się z apatią Wade Wilson haruje jak wół w życiu cywila. Dni, w których działał jako moralnie ambiwalentny najemnik Deadpool, ma już za sobą. Kiedy jednak jego macierzysty świat staje w obliczu poważnego zagrożenia dla swojego istnienia, Wade niechętnie założy kostium i połączy siły z jeszcze bardziej niechętnym… Najbardziej niechętnym ze wszystkich? Musi przekonać niechętnego Wolverine’a do… Ku*** Opisy fabuły są cholernie głupie. 

Obsada

W filmie Deadpool 3 wystąpią m.in.:

 • Ryan Reynolds
 • Hugh Jackman
 • Emma Corrin
 • Morena Baccarin
 • Rob Delaney
 • Karan Soni
 • Leslie Uggams
 • Matthew Macfayden
 • Jennifer Garner
 • Ray Park
 • Kelly Hu
 • Brianna Hildebrand
 • Patrick Stewart

Czy będzie scena po napisach?

W przypadku filmów Marvela to pytanie wydaje się być mało zasadne, ponieważ w zdecydowanej większości produkcji tego studia po napisach końcowych znajduje się jeszcze jedna, dodatkowa scena. Jest to już swego rodzaju tradycja i wiele osób czeka na nią z niecierpliwością. Jak będzie z Deadpool & Wolverine? Z okazji rozpoczęcia sprzedaży biletów na seanse w USA, twórcy udostępnili nowe wideo, które zawiera przekierowanie do materiału znajdującego się na kanale Ryana Reynoldsa.

Tam możemy usłyszeć kilka słów na temat samego filmu, ale także oczekiwanej sceny po napisać. Aktor stwierdził, że tym razem takowa się nie pojawi i określił ją pojawiającą się na końcu reklamą kolejnego filmu, który na końcu będzie miał kolejną reklamę. Cały monolog jednak przedstawiony jest w dość prześmiewczy sposób, w związku z czym możemy się spodziewać, że jest to kolejny żart twórców. Całe nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Co więcej, Rob Liefeld, twórca komiksowego Deadpoola twierdzi, że widział scenę po napisach i określił ją jako “oszałamiającą”.

Ile trwa Deadpool & Wolverine?

Deadpool & Wolverine będzie najdłuższą produkcją, której głównym bohaterem jest Wade Wilson. Według oficjalnych informacji trwa równo 2 godziny i 7 minut.

Zdjęcia zza kulis

W sieci, a dokładnie w serwisie SplashNews.com pojawiły się zdjęcia zza kulis produkcji Deadpool 3. Możesz je zobaczyć poniżej.

Zdjęcie zza kulis filmu Deadpool 3 Zdjęcie zza kulis filmu Deadpool 3 Zdjęcie zza kulis filmu Deadpool 3 Zdjęcie zza kulis filmu Deadpool 3