Najbardziej szalony sezon The Boys nadciąga. Co wiemy o 4 części hitu Amazona?

Sprawdź najważniejsze informacje na temat nadchodzącego, 4 sezonu serialu The Boys.

The Boys to jeden z tych seriali, dla których warto kupić subskrypcję Amazon Prime Video. Aktualnie w serwisie dostępne są trzy sezony głównej opowieści, serial animowany oraz spin-off o tytule Gen V. Wiadomo już, że zielone światło otrzymał kolejny poboczny projekt zatytułowany The Boys: Mexico. Wiele osób jednak najbardziej czeka na kontynuację głównej opowieści, czyli na 4 sezon serialu The Boys.

O czym jest serial The Boys?

Tytułowi The Boys to samozwańcza grupa obrońców świata przed tzw. supkami. Superbohaterowie w opinii publicznej pomagają społeczeństwu i są wręcz idealnie. Prawda jednak jest inna. Ci, którzy posiadają specjalne moce w większości przypadków korzystają z nich do osiągania własnych celów, nie zatrzymując się przed niczym, w tym nawet przed morderstwami. W ciągu trzech sezonów mogliśmy zaobserwować, jak Chłopaki starają się zdemaskować supków i doprowadzić do ich upadku. Każdym z nich jednak kierują osobiste pobudki, które często przeszkadzają w realizacji obranego celu.

Przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć w nadchodzącym sezonie, twórcy przedstawili na oficjalnym zwiastunie.

Czego możemy się spodziewać po 4 sezonie? (SPOILERY)

Fabuła 4 sezonu The Boys będzie bardzo mocno powiązana z wydarzeniami, jakie miały miejsce w serialu Gen V. Akcja ma się rozpocząć zaledwie kilka dni po finale 1 sezonu V. Po tym, jak na uniwersytecie odkryto wirus, nic już nie będzie takie samo, szczególnie wizja nieśmiertelnych i niepokonanych superbohaterów. W 4 sezonie zobaczymy także wybory prezydenckie, w których ważną rolę odegra Homelander. Akcja Gen V toczyła się na początku roku akademickiego, czyli w październiku. Wybory mają odbyć się tak, jak w prawdziwym świecie, czyli w listopadzie.

Eric Kripke w jednym z wywiadów powiedział:

Według nas to się dzieje zaledwie kilka dni po wydarzeniach z “Gen V”. Staramy się, aby oś czasu była bardzo prosta (…) Jest 3 sezon “The Boys”, a potem “Gen V”, a następnie 4 sezon “The Boys”. A potem ma miejsce 2 sezon “Gen V”.

Showrunner zapytany o to, czy w 4 sezonie The Boys pojawią się bohaterowie Gen V odpowiedział, że ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Czeka nas więc niespodzianka.

Niewątpliwie w 4 sezonie The Boys czeka na nas wiele ciekawych i nieoczekiwanych momentów. Wspominałem już o wyborach prezydenckich z ważnym udziałem Homelandera, ale supka czeka także proces w sprawie morderstwa cywila w 3 sezonie.

W serialu pojawią się także nowi antybohaterowie, Sister Sage oraz Firecracker. W opisie serialu możemy przeczytać, że to “najbardziej niebezpieczne supki, jakie kiedykolwiek poznamy”. Doczekamy się także powrotu Black Noira. Nie wiadomo jednak, jak zostanie to rozegrane. Ma się pojawić “w jakiś sposób”. Ciekawie zapowiada się także wątek Butchera, któremu zostało 6 miesięcy życia. Co więcej, stracił on też pozycję lidera wśród Chłopaków, ponieważ reszta ekipy miała dość jego kłamstw. Jednak teraz stawka jest większa niż kiedykolwiek wcześniej.

The Boys 4 przekroczy wszelkie granice

W 3 sezonie pojawił się odcinek, o którym mówiono, że będzie najbardziej kontrowersyjnym w serialu The Boys. Chodzi oczywiście o Herogasm. Okazuje się, że twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Eric Kripke na portalu X napisał:

Pracowałem dziś nad postprodukcją jednej ze scen z 4 sezonu, która może być najbardziej szaloną rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że uszło nam to na sucho.

Swoje trzy grosze dodała także Erin Moriarty, czyli serialowa Starlight. Powiedziała wprost, że zwiastun to tylko 0,1 % intensywności, jakiej możemy się spodziewać po 4 sezonie. Czekamy z niecierpliwością.

Jack Quaid, który odgrywa rolę serialowego Hughiego podczas rozmowy z Collider nie krył ekscytacji. W trakcie wywiady powiedział wprost, że to jego ulubiony sezon, a scenarzyści przeszli samych siebie, wymyślając nowe motywy i wątki. Przyznał także, że kilka momentów wywołało u niego swego rodzaju szok.

Są pewne rzeczy w tym sezonie, że czytając je, głośno westchnąłem. (…) Scenarzyści po prostu przeszli samych siebie. Zakończenie jest niesamowite i cholernie zwariowane. Jest szalone.

Obsada

W serialu The Boys występują m.in.:

 • Antony Starr
 • Erin Moriarty
 • Jack Quaid
 • Karl Urban
 • Dominique McElligott
 • Chace Crawford
 • Jessie T.Usher
 • Laz Alonso
 • Tomer Capone
 • Karen Fukuhara
 • Nathan Mitchell
 • Susan Heyward
 • Valorie Curry

Kiedy premiera?

Oficjalna premiera 4 sezonu The Boys jest zaplanowana na 13 czerwca 2024 roku. Tego dnia na platformie Amazon Prime Video pojawią się 3 odcinki. Kolejne będą prezentowane w tygodniowych odstępach.

Co więcej, Amazon już teraz ogłosił, że na tym nie koniec. Jeszcze przed premierą 4 części, włodarze platformy zapowiedzieli, że produkcja zostanie odnowiona na 5 sezon.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.