Czy Breslau przyćmi sukces 1670? Disney Plus zapowiada swój pierwszy polski serial

Disney Plus zapowiedział polski serial kryminalny, którego tytuł roboczy to „Breslau”. Sprawdź wszystkie kluczowe informacje na temat pierwszej rodzimej produkcji na amerykańskiej platformie.

O czym będzie Breslau?

Akcja ośmioodcinkowego serialu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku w ówczesnym Breslau (obecnie Wrocław). Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia.

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym „Breslau” bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza.

Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodnie

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obsada i twórcy

Breslau premiera disney plus

Obsada serialu:

  • Tomasz Schuchardt (“Jesteś Bogiem”, “Chrzest”)
  • Agata Kulesza (“Róża”, “Ida”)
  • Sandra Drzymalska (“IO”, “Filip”)

Ekipa filmowa:

  • Reżyseria: Leszek Dawid (“Jesteś Bogiem”, “Ki”)
  • Scenariusz: Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska

Breslau serial – kiedy premiera?

Na ten moment nie znamy jeszcze daty premiery serialu. Niniejsza publikacja będzie jednak aktualizowana o wszystkie najważniejsze informacje na temat produkcji.