MAX w Polsce! Data premiery, cena, pakiety, seriale. Sprawdź, co już wiemy

Sprawdź najważniejsze informacje na temat MAX, platformy VOD, która wkrótce pojawi się w Polsce.

To już oficjalne, że wkrótce z Polski zniknie bardzo popularna platforma HBO Max. Wiemy także, że jej miejsce zajmie MAX, który jest już dostępny na kilku rynkach na świecie. Co do tej pory udało nam się dowiedzieć? Sprawdź, kiedy premiera, jaka może być cena i na jakie treści możemy liczyć.

Premiera MAX w Polsce

Dokładna data premiery platformy MAX w Polsce nie jest już tajemnicą. Wiemy że start nowego serwisu zaplanowany jest w naszym kraju na 11 czerwca, co częściowo zbiegnie się z największą premierą połowy roku, czyli 2 sezonu serialu Ród Smoka. Pierwsze odcinki pojawią się na MAX 16 czerwca.

Jaka będzie oferta?

To, co mnie najbardziej przyciąga do platformy MAX to bardzo duża różnorodność oraz rozpiętość treści, jakie mają być dostępne w serwisie. Można powiedzieć, że zostanie tutaj połączona w jedno zawartość kilku innych platform. Poza największym bogactwem, jakim jest zestaw treści od Warner Bros. Discovery, HBO oraz MAX Originals, otrzymamy także dostęp do najlepszego kontentu TVN.

Na prezentacji dla dziennikarzy zostały pokazane m.in. takie produkcje TVN jak Skazana czy Pati. Możemy być więc pewni, że te, oraz kilka innych seriali takich jak Szadź, będą dostępne w serwisie MAX. Jednocześnie wiemy, że serwis Player.pl nadal będzie w Polsce funkcjonował.

Oferta serwisu ma łączyć w sobie seriale, filmy udostępniane krótko po kinowych premierach, dokumenty, programy telewizyjne czy wydarzenia sportowe. Użytkownicy otrzymają także dostęp do kanałów telewizyjnych na żywo. Mówi się, że biblioteka MAX ma zostać powiększona blisko dwukrotnie w porównaniu do HBO Max.

Kasia Kieli, president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN, powiedziała:

Ogromnie się cieszę, mogąc podzielić się ekscytującą informacją, że wejście Max na polski rynek nastąpi już w czerwcu. Max będzie platformą, na której użytkownicy znajdą niezrównaną bibliotekę treści – najlepsze światowe i polskie filmy oraz seriale. Mam nadzieję, że dostarczą one naszym widzom mnóstwo rozrywki, niezapomniane emocje i wzruszenia. Max otwiera również przed całą branżą, w tym rynkiem reklamy i dystrybucji, nowe możliwości współpracy. Na tę chwilę czekaliśmy dwa lata. Jest to ważny krok na drodze rozwoju naszych platform streamingowych. Staramy się, by były one jak najlepiej dopasowane do potrzeb i gustów naszych widzów. To także nowy rozdział w obszarze inwestycji Warner Bros. Discovery w Polsce w najlepsze treści lokalne. Chcemy stać się platformą pierwszego wyboru, na której każdy odbiorca znajdzie dla siebie niezliczone tytuły filmowe, dokumentalne, serialowe, telewizyjne, a ponadto sport, informacje i programy dla dzieci.

Wszyscy fani polskich produkcji mogą się już teraz cieszyć, ponieważ władze platformy będą dążyć do tego, aby produkować jak najwięcej lokalnych treści. Już teraz wiemy, że w sierpniu tego roku na MAX zadebiutuje 2 sezon serialu Odwilż. Łącznie przygotowywanych jest ponad 15 polskich produkcji, które w ciągu najbliższych 2 lat zasilą bibliotekę platformy MAX. Będzie to m.in. dokument o Wojciechu Żabińskim, który założył sieć hoteli na Zanzibarze i oszukał ponad 250 osób na łączną kwotę 7 milionów złotych, dokument o pracownikach łódzkiego pogotowia oraz film Martyny Wojciechowskiej, który opowiada o oskarżaniu nigeryjskich dzieci o czary.

W dniu startu MAX w Polsce będziemy mogli liczyć na ponad 1,5 tysiąca godzin treści dla dzieci, w tym m.in. takie tytuły jak Tom i Jerry, Looney Tunes, Batwheels, Scooby Doo, Świnka Peppa, czy Lego Ninjago. W ciągu roku platforma ma zadbać o dodanie kolejnych 100 godzin treści dla najmłodszych.

Mam także dobrą wiadomość dla osób, którym zależy na standardowej telewizji. Platforma zapewni dostęp do 25 stacji na żywo. Każdy subskrybent otrzyma dostęp do kanału TVN. W pakietach STandard i Premium dodatkowo pojawią się HBO, HBO 2 oraz HBO 3. Z kolei każdym kto zdecyduje się na zakup pakietu dodatkowego Kanały TV i Sport będą mogli oglądać TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.

Cena

Data premiery nie jest już tajemnicą, jednak wszystkie ceny za dostęp do MAX w Polsce nie są jeszcze znana. Jedyna oficjalna informacja w tej sprawie mówi o tym, że najtańszy pakiet będzie dostępny w kwocie 29 zł miesięcznie. Tę cenę zapewne będzie można obniżyć za pomocą kupna rocznego abonamentu. Wówczas jednak trzeba będzie opłacić całość z góry. Ceny pozostałych pakietów nadal owiane są tajemnicą.

Cena za dostęp do platformy MAX w Polsce

Co ważne, osoby korzystające z 33% zniżki zachowają ją także w przypadku przejścia na platformę MAX.

W serwisie MAX dostępne będą 4 pakiety do wyboru:

Podstawowy

 • Przystępna cena z ograniczoną liczbą reklam
 • Oglądanie na 2 urządzeniach jednocześnie
 • Jakość Full HD

Standard

 • Oglądanie na 2 urządzeniach jednocześnie
 • Jakość Full HD
 • Pobieranie do 30 tytułów offline
 • Biblioteka treści na żądanie bez reklam

Premium

 • Oglądanie na 4 urządzeniach jednocześnie
 • Jakość Full HD/4K, dźwięk Dolby Atmos (wybrane tytuły)
 • Pobieranie do 100 tytułów offline
 • Biblioteka treści na żądanie bez reklam

Kanały TV i Sport (pakiet dodatkowy)

 • Dostęp do kanałów na żywo i wydarzeń sportowych
 • Dostępny jako dodatek do każdego pakietu
 • Oglądanie na 2 urządzeniach jednocześnie (w ramach pakietu bazowego)

To aktualnie wszystkie informacje, jakie mamy na temat MAX w Polsce. Kiedy tylko pojawi się coś nowego, zaktualizuję ten artykuł.