Bridgertonowie sezon 3 – kiedy premiera nowego sezonu? Odcinki, obsada, historia, zwiastun. Wszystko, co wiemy o serialu na Netflix

Bridgertonowie to bez wątpienia jeden z największych przebojów Netflixa. Za nami już dwa, pełne emocji, sezony, a na horyzoncie majaczy już kolejna opowieść ze świata Bridgertonów. Co wiemy na temat 3 sezonu serialu Bridgertonowie? Całkiem sporo, sprawdźcie sami.

Bridgertonowie sezon 3 — kiedy premiera na Netflix?

Po wyjątkowo długim oczekiwaniu możemy już oficjalnie potwierdzić, że Bridgertonowie powrócą na Netflix w maju 2024 roku. Jak się jednak okazuje, nie od razu zobaczymy wszystkie odcinki. Streamingowy gigant przyzwyczaił nas już do tego, że coraz chętniej dzieli swoje największe produkcje na dwie części. Nie inaczej będzie w przypadku Bridgertonów. Premiera pierwszych odcinków 3. sezonu serialu została zaplanowana na 16 maja 2024 roku. Część druga 3. sezonu zadebiutuje miesiąc później – 13 czerwca 2024.

Bridgertonowie sezon 3 – o której godzinie premiera 1 odcinka nowego sezonu? Sprawdź

Ile odcinków będzie liczył 3. sezon Bridgertonów na Netflix?

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że w 3. sezonie serialu Bridgertonowie czeka na nas 8 nowych odcinków. Epizody 1 – 4 zadebiutują 16 maja. Z kolei na finał opowieści i odcinki 5 – 8 będziemy musieli poczekać do 13 czerwca. Poznaliśmy już również tytuł poszczególnych odcinków 3. sezonu.

 1. Out of the Shadows
 2. How Bright the Moon
 3. Forces of Nature
 4. Old Friends
 5. Tick Tock
 6. Romancing Mister Bridgerton
 7. Joining of Hands
 8. Into the Light

Poprzednio w Bridgertonach (sezon 1. i 2.)

Pierwszy sezon serialu Bridgertonowie zadebiutował na Netflix w grudniu 2020 roku i z miejsca stał się przebojem platformy. Debiutanckie osiem odcinków skupiało się na relacji najstarszej córki Bridgertonów Daphne z księciem Hastings — Simonem Bassetem.

Drugi sezon Bridgertonów, który ukazał się na Netflix w marcu 2022 roku, bazuje na powieści Ktoś mnie pokochał. Opowiada on losy Anthony’ego — najstarszego z rodzeństwa Bridgertonów, który już wyjątkowo długa szuka idealnej kandydatki na żonę. Życie bohatera zmienia się bezpowrotnie, gdy poznaje dwie wyjątkowe siostry Edwinę i Kate Sharma.

Bridgertonowie sezon 3 – kto będzie bohaterem nowych odcinków?

Jak doskonale wiadomo serial Bridgertonowie bazuje na popularnej serii książek autorstwa Julii Quinn. Twórcy serialu zdecydowali się jednak na pewne zmiany zarówno w samej fabule, jak i chronologii wydarzeń. Oznacza to, że kolejne sezony serialu nie zgrywają się z poszczególnymi tomami powieści. Idealnym tego przykładem jest trzeci sezon Bridgertonów. Mogłoby się wydawać, że najbliższe odcinki widowiska powinny bazować na powieści Propozycja dżentelmena, która skupia się na romantycznej relacji Benedykt Bridgertona i Sophie Beckett. Jak jednak ujawniła Shonda Rhimes — producent wykonawczy Bridgertonów, serial nie będzie rozwijał się identycznie jak książki i w historii mogą nastąpić zmiany.

Niekoniecznie idziemy według porządku, ale zobaczymy każdą osobę z rodzeństwa i jej historię – Shonda Rhimes.

Możemy być zatem niemal pewni, że ostatecznie poznamy historię Benedykta i Sophie, jednak zanim to nastąpi, to przyjdzie nam zobaczyć jak Colin Bridgerton i Penelope Featherington rozwiną swoją relację 3. sezonie serialu Bridgertonowie. Nicola Coughlan, aktorka wcielająca się w postać Penelope, ujawniła, że to właśnie jej bohaterka będzie jedną z głównych postaci nadchodzącego sezonu. Oznacza to tym samym, że fabuła Bridgertonów 3 zostanie oparta na powieści Miłosne tajemnice, która jest czwarta w chronologii cyklu.

Bridgertonowie 3 — Co z Kate i Anthony’m?

Choć w 3. sezonie Bridgertonów najwięcej czasu otrzymają Colin i Penelope, to sympatyków serii z pewnością ucieszy wiadomość, że i pozostali bohaterowie mogą liczyć na istotne wątki. Simone Ashley, aktorka wcielająca się w postać Kate ujawniła, że zarówno jej historia, jak i Anthony’ego będzie dalej rozwijana w 3. sezonie.

Wrócimy! Kate i Anthony dopiero zaczynają… Mamy niesamowitą Jess Brownell, która obejmuje prowadzenie jako showrunnerka w trzecim sezonie. W sezonie drugim było zaś dużo przyciągania i odpychania między Kate i Anthony’m, były komplikacje rodzinne, ostatecznie jednak się odnajdują. Myślę, że wszystko dopiero się zaczyna. Chciałabym zobaczyć, jak Kate trochę bardziej odpuszcza i bawi się w trzecim sezonie, i w pewnym sensie trochę pływa w tym kręgu miłości. Myślę, że oboje na to zasługują.

Wszystkie zwiastuny i trailer 3. sezonu serialu Bridgertonowie

Nadchodzący, 3. sezon Bridgertonów doczekał się już kilku zwiastunów i teaserów. Poniżej możecie obejrzeć je wszystkie (od najstarszego do najnowszego).

Bridgertonowie sezon 3 — obsada. Kto powróci?

Nie ujawniono jeszcze wszystkich bohaterów 3. sezonu Bridgertonów, ale możemy śmiało założyć, że większa część obsady powróci w najnowszych odcinkach. W swoich rolach powrócą zatem:

 • Nicola Coughlan jako Penelope Featherington
 • Luke Newton jako Colin Bridgerton
 • Adjoa Andoh jako Lady Danbury
 • Lorraine Ashbourne jako pani Varley
 • Simone Ashley jako Kathani „Kate” Bridgerton
 • Jonathan Bailey jako Anthony Bridgerton
 • Harriet Cains jako Philippa Featherington
 • Bessie Carter jako Prudence Featherington
 • Phoebe Dynevor jako Daphne Basset, księżna Hastings
 • Ruth Gemmell jako Violet Bridgerton
 • Florence Hunt jako Hiacynta Bridgerton
 • Claudia Jessie jako Eloise Bridgerton
 • Luke Newton jako Colin Bridgerton
 • Golda Rosheuvel jako królowa Charlotte
 • Luke Thompson jako Benedict Bridgerton
 • Will Tilston jako Gregory Bridgerton
 • Polly Walker jako Portia Featherington
 • Martins Imhangbe jako Will Mondrich
 • Calam Lynch jako Theo Sharpe
 • Julie Andrews jako Lady Whistledown

3. sezon Bridgertonów będzie obfitował w pikantne sceny

Serial Bridgertonowie słynie już z tego, że nie brakuje w nim zmysłowych i pikantnych scen w najbardziej intymnych momentach. Coraz więcej wskazuje na to, że 3. sezon może przebić wszystko, co do tej pory widzieliśmy.

Jonathan Bailey (serialowy Anthony) zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że dużo działo się na planie 3. sezonu Bridgertonów i zapowiada się on “kusząco”.

To będzie kuszące. Będzie dobrze. Poza tym mój brat — Luke Newton, podgrzewa atmosferę z Nicolą. Więc będzie super — Jonathan Bailey.

Główna zainteresowana — Nicola Coughlan, również miała coś do powiedzenia na temat 3. sezonu serialu:

To było wręcz przerażające. Luke (Newton – przyp. red.) i ja czytaliśmy książki na początku 1. sezonu i było to dla nas zabawne. Myśleliśmy: “Wyobraź sobie, że musimy się pocałować i zrobić to”, a potem pojawił się 3. sezon i stwierdziliśmy: “O Boże”, a potem uświadomiłam sobie, że to przecież mój przyjaciel. Muszę pocałować mojego przyjaciela. I nie można udawać, że kogoś się całuje, musisz pocałować tę osobę naprawdę. To jest pikantny sezon. Wiele rzeczy z książek, których oczekują fani, znalazło się w serialu — Nicola Coughlan.

Wszystko wskazuje zatem na to, że w 3. sezonie Bridgertonów czeka na nas sporo intymnych scen z udziałem naszych ulubionych bohaterów.

Colin Bridgerton w 3. sezonie to zupełnie nowa postać

Showrunnerka 3. sezonu serialu Bridgertonowie — Jess Brownell, zdradziła nieco informacji na temat ewolucji postaci Colina Bridgertona w nadchodzących odcinkach serialu. Bohater ma być teraz znacznie bardziej pewny siebie. Będzie się on także starał zadośćuczynić Penelope swoje zachowanie z finałowych odcinków 2. sezonu. Jess Brownell podkreśla, że “nowy” Colin nas solidnie zaskoczy.

Colin przez kilka sezonów był trzecim synem, facetem, który wciąż się odnajduje. W ten sezon wkracza z zupełnie inną śmiałością, przekonany, że dokładnie wie, kim jest. Następnie mamy Penelope, która wciąż znajduje się w sytuacji, w której próbuje odnaleźć swoją siłę. Tworzy to początek, w którym Colin, chcąc wrócić u niej do łask, chce jej pomóc i nauczyć ją tego, co wie. Ta dynamika pozwala tej dwójce spędzać więcej czasu razem i zacząć postrzegać siebie nawzajem w nowym świetle — Jess Brownell.

Obecnie to wszystko, co wiemy na temat 3. sezonu serialu Bridgertonowie, gdy tylko dowiemy się czegoś więcej od razu damy wam znać.