Z YouTube wprost do kina. Kiedy premiera nowego filmu Buddy?

Popularny YouTube Budda tworzy film, w którym opowie o tym, czym właściwie jest praca na YouTube. Kiedy premiera w kinach?

Budda, a właściwie Kamil Labudda, to jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych. Na swoim kanale zgromadził już 2,24 miliona subskrybentów i ta liczba wciąż rośnie. Zdecydowana większość jego produkcji przekracza barierę 1, 2, a nawet 3 milionów wyświetleń. Co więcej, twórca nie stroni od rozdawania widzom oraz różnym instytucjom drogich prezentów oraz sporych ilości gotówki. Głośno o nim było m.in. w telewizji po tym, jak pod jednym z domów dziecka zostawił skrzynię, w której znajdowało się 100 000 zł. Jak sam mówi, stara się dzielić tym, co ma ze względu na to, że to właśnie dzięki widzom może sobie na to pozwolić, ale także ze względu na swoją historię, która nie należy do tych najłatwiejszych i najbardziej kolorowych. Mimo wszystko dotarł na szczyt i postanowił podzielić się tym w swoim filmie. Nie będzie to jednak film biograficzny.

Budda Dzieciak ’98 – o czym będzie film?

Jak sam twórca zapowiedział, Budda Dzieciak ’98 nie będzie filmem biograficznym.

Na zrobienie filmu biograficznego to ja jestem za młody jeszcze. Takie filmy to się robi jak się już skończy karierę albo i 20 lat później.

Obraz skupi się na tym, jak wygląda współczesny YouTube, Instagram, jak od zaplecza wygląda tworzenie treści w tych serwisach oraz skąd tak właściwie biorą się z tego pieniądze. A trzeba przyznać, że nie są to małe pieniądze.

(…) przede wszystkim pokazuje jak działa branża, jak działa YouTube, Instagram, jak to się monetyzuje. Skąd się biorą w tym wszystkim pieniądze. Jakie rządzą tym prawa. Jakie są nasze historie podczas nagrywania tych wszystkich materiałów, które widzicie. Takze to nie będzie film na zasadzie: tak było jak miałem 7 lat, tak było jak miałem 10, tak było jak zacząłem YouTube’a. To jakby, jaka jest historia tego wszystkiego, jak było za dzieciaka to jest bardzo mały procent tego całego materiału.

Kiedy premiera?

Premiera filmu zaplanowana jest na 22 marca 2024 roku. Co ważne, tym razem film nie będzie dostępny na YouTube. Będzie go można obejrzeć jedynie w kinach. Przynajmniej przez kilka miesięcy od dnia premiery. Możliwe, że w późniejszym czasie pojawi się także w którymś z serwisów streamingowych.