Najlepsze promocje na konsole — kwiecień 2024. Szykujcie się na spore obniżki cen PS5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i innych

Wszystko wskazuje na to, że lepszej okazji do nabycia konsol PlayStation 5 i Xbox Series X już mieć nie będziecie. Na początku 2024 roku, ceny PS5 i nowych Xboxów spadają do bardzo atrakcyjnego poziomu. O jakich kwotach mówimy konkretnie?

Najlepsze promocje na konsole — kwiecień 2024

Listopad 2023 roku przyniósł nam pierwsze znaczne obniżki cen konsol 9. generacji — PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jako pierwsze ceny urządzeń zaczęły obniżać Europejskie sklepy, ale ostatecznie dołączyli do nich także i polscy sprzedawcy. Co istotne, w sklepach z łatwością znajdziemy zarówno same konsole, jak i zestawy z grami.

Standardowa cena PS5 w Polsce wynosi około 2600 złotych, oczywiście mówimy tu o konsoli w wersji z napędem Blu-ray. Zestawy z grami zaczynają się jednak najczęściej od 2800 do 2900 złotych. Warto jednak przy tym podkreślić, że coraz trudniej jest dostać oryginalną wersję konsoli PS5 z 2020 roku. Niedawno na rynku pojawiła się wersja PS5 Slim, która ostatecznie ma całkowicie zastąpić starszy model. To jednak nie wpłynęło na ilość atrakcyjnych oferta na konsole PlayStation 5, które są właśnie dostępne w polskich sklepach.

PS5 w zestawie z grą Modern Warfare 3

PlayStation 5 – Standard, Slim, Digital

PlayStation 5 Digital Edition

PlayStation VR 2

Xbox Series X|S

Podobnie sprawa wygląda z Xbox Series X, gdzie możecie kupić następujące zestawy w atrakcyjnych cenach:

Xbox Series S

Nintendo Switch – OLED, Lite

Nintendo Switch OLED

Nie tylko czołowe, stacjonarne konsole rozpalają wyobraźnię graczy. Mobilne granie przeżywa swój renesans, a spora w tym zasługa Nintendo Switch. Konsola japońskiego producenta jest obecnie dostępna w trzech wariantach:

  • Switch Lite (pozwalającej wyłącznie na grę w formie mobilnej)
  • Switch (standardowa wersja konsoli z możliwością podpięcia do TV)
  • Switch OLED (ulepszona wersja standardowej konsoli z lepszym i większym ekranem)

W zależności od waszych potrzeb i wybranego modelu, ich ceny prezentują się następująco:

Nintendo Switch

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch Lite

Steam Deck

Steam Deck to przenośna konsola od Valve, na której z powodzeniem uruchomicie większość gier ze swojej biblioteki Steam, w tym takie tytuły jak Cyberpunk 2077 czy Baldur’s Gate 3. Co więcej, Valve ujawniło właśnie nową wersję konsoli — SteamDeck OLED z lepszym ekranem, chłodzeniem i czasem pracy na baterii.

  • Steam Deck (LCD, 64 GB) – 1699 zł
  • Steam Deck (LCD, 256 GB) – 1899 zł
  • Steam Deck (LCD, 512 GB) – 2099 zł
  • Steam Deck OLED (512 GB) – 2599 zł
  • Steam Deck OLED (1 TB) – 3099 zł

Wszystkie powyższe modele możecie kupić na oficjalnej stronie konsoli.

Asus ROG Ally

Asus ROG Ally to jedna z najmłodszych konsol przenośnych dostępnych na rynku. Jest to w dużej mierze bezpośredni konkurent Steam Decka, a więc możemy tu mówić w zasadzie o przenośnym PC. Zresztą Asus ROG Ally chwali się tym, że możecie na nim bez problemu uruchomić każdą przez Was posiadaną grę na PC, bez względu czy pochodzi ona ze Steam, Epic Games Store czy z Xbox Game Pass.

Obecnie możemy kupić Asus ROG Ally w rekordowo niskiej cenie w kilku polskich sklepach. W tej kwocie zdecydowanie warto zainteresować się tym wyjątkowym, przenośnym sprzętem.

Śmiało możemy założyć, że to dopiero początek promocji dla sympatyków konsol. Wkrótce powinniśmy otrzymać ich więcej, również na gry i akcesoria. Jeśli chcecie być na bieżąco z najlepszymi ofertami na konsole PS5, Xbox Series X|S czy Switch to zachęcamy was do regularnego odwiedzania naszego materiału, który będzie stale aktualizowany.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.