Pasożyty z Korei atakują świat! Co będzie dalej?

Wiele osób zastanawia się, jak dalej potoczy się historia ludzkości po tym, jak została zaatakowana przez tajemnicze pasożyty.

Parasyte: The Grey to południowokoreański serial, który szturmem wdziera się na szczyty list oglądalności Netflixa na całym świecie. W Polsce zaledwie po 2 dniach od premiery opowieść trafiła na 2 miejsce zestawienia TOP10 najchętniej oglądanych seriali w naszym kraju. Co dalej? Czy będzie 2 sezon?

O czym jest Parasyte: The Grey?

Serial Parasyte: The Grey oparty jest na mandze autorstwa Hitoshiego Iwaakiego z 1989 roku. Opowiada historię młodej, zamkniętej w sobie dziewczyny, która na co dzień pracuje w supermarkecie. Jej życie wydaje się być bardzo spokojne. Pewnego dnia w trakcie pracy zostaje zaatakowana przez jednego z klientów. Tutaj wszystko dobrze się kończy, jednak wieczorem ten sam mężczyzna ją śledzi i zadaje kilka brutalnych ciosów nożem. Po chwili jednak jego ciało rozpada się na pół, a dziewczyna trafia do szpitala. Lekarze nie chcą uwierzyć w jej wersję, ponieważ uważają, że rany, które zostały jej zadane, mają kilka miesięcy i niemożliwym jest, aby tak szybko się zagoiły. To jest początek opowieści o tajemniczych pasożytach, które zaczynają opanowywać świat ludzi.

Obsada

W serialu Parasyte: The Grey występują m.in.:

  • So-Nee Jeon
  • Kyo-hwan Koo
  • Jung-hyun Lee
  • Hea-hyo Kwon

Czy będzie 2 sezon?

W chwili pisania tego artykułu nie jest jeszcze oficjalnie wiadomo, czy serial Parasyte: The Grey otrzyma 2 sezon. Standardowo, w takiej sytuacji władze Netflixa czekają na wyniki oglądalności, takie jak czas oglądania, ilość osób, które obejrzały serial do końca itd. Aktualnie produkcja znajduje się na listach TOP10 w 91 krajach, więc możemy się spodziewać, że wyniki będą co najmniej satysfakcjonujące.

Co więcej, opowieść nie została jeszcze ostatecznie zamknięta, w związku z czym twórcy mają dość szerokie pole do popisu, aby kontynuować historię w kolejnych sezonach. Warto także podkreślić, że dopiero pod koniec sezonu pojawia się bohater oryginalnej mangi, w związku z czym być może od początku był plany, aby Parasyte: The Grey nie skończyło się tylko na 6 odcinkach.