Czy TikTok Notes sprawi, że odinstalujesz Instagrama?

TikTok zyska wkrótce siostrzaną aplikację, której treści mają skupiać się głównie na zdjęciach oraz grafikach. Sprawdź, wszystko co już dzisiaj wiemy na temat potencjalnego konkurenta, z którym będzie musiał zmierzyć się Instagram.

Czym jest TikTok Notes i jak aplikacja będzie łączyć się z TikTokiem?

TikTok Notes (ostateczna nazwa aplikacji może jeszcze ulec zmianie) ma być serwisem do rozpowszechniania treści wizualnych. W przeciwieństwie do popularniejszego programu należącego do marki ByteDance – tym razem użytkownicy będą mogli udostępniać w jego obrębie jedynie zdjęcia.

Nowa aplikacja ma więc stanowić alternatywę dla Instagrama (który przecież już dawno temu podkradł od TikToka funkcję Reels), a jej zaletą będzie integracja z głównym serwisem skupionym na treściach wideo.

TikTok Notes aplikacja kiedy premiera

Twórcy będą więc prawdopodobnie mogli udostępniać te same posty na dwóch portalach równolegle. Do obu aplikacji zalogujemy się także tym samym kontem, a to oznacza, że nasze kontakty oraz wiadomości (choć tutaj nie mamy co do tego pewności) mogą zostać zsynchronizowane między wieloma platformami.

Kiedy premiera aplikacji TikTok Notes?

Niestety nie wiemy kiedy dokładnie TikTok Notes zadebiutuje na smartfonach. Jak dotąd w sieci pojawiła się dość skąpa ilość informacji na temat nowego projektu, a po portalach takich Reedit czy X viraolowo poniósł się zaledwie jeden zrzut ekranu (umieszczony w poprzednim akapicie). Wiadomość została już potwierdzona przez przedstawicieli popularnej aplikacji, jednak nadal nie zdradzono dokładnej daty debiutu programu.

  • Data premiery: nieznana

Jakie szanse ma TikTok Notes w starciu z Instagramem?

TikTok Notes z całą pewnością będzie próbował podkraść użytkowników z Instagrama i zachęcić ich do spędzania czasu na alternatywnej platformie. Podobną strategię forsuje również amerykański program, który jakiś czas temu rozbudował swoją funkcjonalność o opcję Reels, czyli krótkie materiały wideo – skopiowane 1:1 z chińskiej aplikacji.

najpopularniejsze aplikacje listopad

Popularne serwisy społecznościowe nie mają jednak innego wyboru niż próba naśladowania swoich konkurentów i ciągła adaptacja do zmieniającego się środowiska. Rynek social mediów ulega bowiem ciągłym modyfikacjom, co możecie zauważyć na zamieszczonych w niniejszej publikacji statystykach. Jeszcze kilka miesięcy temu Instagram posiadał ponad 10 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie (na terenie Polski) i przebijał tym samym TikToka o około 700 tysięcy unikalnych kont.

najpopularniejsze aplikacje marzec 2024

Najnowszy raport serwisu Media Panel wskazuje jednak na sporą zmianę w powyższym zestawieniu, ponieważ w marcu 2024 roku to TikTok cieszył się minimalnie większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Ilość osób, jaka odwiedziła ten portal w poprzednim miesiącu wyniosła niemalże 10 milionów, podczas gdy analogiczny parametr w przypadku Instagrama okazał się o około 200 tysięcy jednostek mniejszy.