PlayStation Portal — cena, specyfikacja, gry. Gdzie kupić w Polsce? Sprawdź

PlayStation Portal to najnowsza konsola Sony, choć słowo “konsola” jest tu nieco na wyrost. Tak naprawdę mamy do czynienia z urządzeniem do streamingu, które wymaga posiadania PS5. Dla największych sympatyków Sony może być to jednak ciekawy gadżet. Sprawdźcie, ile trzeba za niego zapłacić, co tak naprawdę oferuje i gdzie go kupić w Polsce.

PlayStation Portal — cena. Gdzie kupić w Polsce? Kwiecień 2024

Sony przyzwyczaiło nas w ostatnich latach, że potrafi wyśrubować do maksimum ceny swoich urządzeń. Idealnym tego przykładem jest, chociażby kontroler DualSense Edge, który w dniu premiery wyceniono na około 1200 złotych. Tym razem jednak Japoński producent pozytywnie nas zaskoczył i wycenił PlayStation Portal dość rozsądnie. Nowa konsola przenośna japońskiego producenta jest dostępna w Polsce w cenie 999 złotych (choć w niektórych sklepach może być nieco drożej).

Choć z dostępnością urządzenia są regularnie problemy, to obecnie jest one dostępne w kilku polskich sklepach i możecie ją kupić m.in. w:

Co to jest PlayStation Portal?

Jeśli mieliście nadzieję, że PlayStation Portal jest powrotem Sony do złotych czasów PSP, to muszę was zmartwić — tak nie jest. Nowy sprzęt japońskiego producenta to tak naprawdę gadżet, który pozwoli wam streamingować gry z PlayStation 5 z wykorzystaniem funkcji “Remote Play”. PlayStation Portal nie posiada możliwości streamowania gier z chmury czy samodzielnego ich uruchomienia. Jest to sprzęt całkowicie zależny od PS5.

Do czego zatem może przydać się PlayStation Portal? Z pewnością nie raz chcieliście rozegrać jeszcze godzinkę w God of War: Ragnarok czy Spider-Man 2, ale chcieliście się już wygodnie wyciągnąć w łóżku. Z pewnością zdarzyło się też, że akurat tego wieczoru przegraliście rywalizację o główny TV w domu. W takich sytuacjach posiadanie PS Portal może okazać się zbawienne. Co dokładnie oferuje nam nowy sprzęt od Sony?

PlayStation Portal — specyfikacja

PlayStation Portal to, w dużym uproszczeniu, ekran z dołączonym kontrolerem DualSense (przeciętym na pół przez wyświetlacz). Całość wygląda bardzo dobrze i stylistyką idealnie komponuje się zarówno z samą konsolą PS5, jak i licznymi akcesoriami. “Sercem” PlayStation Portal jest 8-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości FullHD i odświeżaniu 60Hz. Do tego urządzenie obsługuje Wi-Fi 5 (802.11ac) oraz posiada:

  • Niewymienną baterię o pojemności 4370 mAh,
  • głośniki stereo,
  • gniazdo słuchawkowe 3,5 mm,
  • wejście USB-C.
Konsola PlayStation Portal

Dla wielu użytkowników współczesnych urządzeń mobilnych zaskoczeniem będzie brak Bluetooth. Oczywiście jest jeszcze sam kontroler na stałe połączony z ekranem. Tutaj zaskoczeń dużych nie ma, tak naprawdę to specjalnie dopasowany do potrzeb PlayStation Portal — DualSense. Co za tym idzie możemy liczyć na wszystkie dobrodziejstwa najnowszego kontrolera Sony, jak technologia haptyczna czy adaptacyjne spusty.

PlayStation Portal — gry. W co dokładnie zagramy?

Jeśli chodzi o dostępność gier, to oczywiście PlayStation Portal nie ma żadnych ograniczeń, jest to bowiem bardziej urządzenie do streamingu, niż pełnoprawna konsola. Wystarczy zatem posiadać PS5 i każdą grę z naszej biblioteki będziemy mogli streamować na PlayStation Portal. Do komfortowej zabawy jest jednak wymagane szybkie Wi-Fi – Sony zaleca łącze o szybkości 15 Mbps.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.