God of War – kto zagra Kratosa w serialu Amazon Prime Video?

Sprawdź, kto może wcielić się w rolę Kratosa w serialu God of War.

O tym, że serial na podstawie serii gier God of War powstanie, wiemy już od dość dawna. Wiemy także, że za produkcję odpowiedzialne jest Sony we współpracy z platformą Amazon Prime Video. O czym będzie serial i kto może wcielić się w główną rolę?

O czym będzie serial God of War?

Wiele osób zastanawia się, gdzie zostanie osadzona opowieść w serialu God of War. Twórcy mają mnóstwo materiałów źródłowych, z których można czerpać. Wiadomo jednak, że serial skupi się na najnowszych przygodach Kratosa, czyli tych, które zostały ukazane w grze z 2018 roku. Oznacza to, że będziemy mieć do czynienia z mitologią nordycką. W oficjalnym opisie serialu możemy przeczytać:

Kiedy jego ukochana żona umiera, Kratos wyrusza w niebezpieczną podróż ze swoim synem, aby rozsypać jej prochy z najwyższego szczytu, realizując tym samym ostatnie życzenie żony. Kratos wkrótce zdaje sobie sprawę, że nadchodząca podróż przetestuje więzi między ojcem a synem i zmusi go do walki z nowymi bogami i potworami o losy świata.

Kto zagra Kratosa?

Jednym z najczęstszych pytań dotyczących serialu God of War jest to, kto może wcielić się w postać głównego bohatera. Aktualnie produkcja jest jeszcze na tak wczesnym etapie, że prawdopodobnie sami twórcy jeszcze do końca nie wiedzą, kto może to być. W sieci pojawia się jednak wiele plotek na temat potencjalnej obsady. Jedno nazwisko przewijało się tak często, że niektóre serwisy brały to jako pewnik, informując, że to właśnie ten aktor może wcielić się w postać Kratosa. O kim mowa?

Dwayne „The Rock” Johnson wydaje się być na pierwszy rzut oka wręcz idealnym kandydatem. Jego postura oraz głos idealnie pasują do tej roli. Co więcej, aktor ma na swoim koncie już kilka występów w roli fantastycznego wojownika z Herkulesem na czele. Na temat „The Rocka” wypowiedział się Cory Barlog, producent wykonawczy, który stwierdził wprost, że pierwszy raz słyszy cokolwiek o możliwości zagrania Kratosa przez Johnsona.

Dwayne Johnson jako Herkules

Do roli Kratosa idealny wydaje się być także Jason Momoa. Po pierwsze wygląd i postura, po drugie doświadczenie w odgrywaniu ról ponurych wojowników. Jako Khal Drogo w Grze o Tron pokazał, że potrafi wcielić się w swoją postać do tego stopnia, że wielu osobom w pierwszej chwili do głowy przychodzi właśnie ta postać w odniesieniu do nazwiska aktora.

Jason Momoa jako Khal Drogo

Twórcy mogą także wybrać do roli Kratosa mniej znanego aktora po to, aby dodatkowo nie obarczać seriali oczekiwaniami wobec głównego bohatera. Czasami bezpieczniej jest sięgnąć po ukryty talent, który będzie miał okazję zabłysnąć, niż wybrać wielką gwiazdę i narazić się m.in. na krytykę ze strony fanów jednej lub drugiej strony.

Na oficjalne informacje na temat aktora, który wcieli się w postać Kratosa będziemy musieli zapewne jeszcze sporo poczekać. Będzie to jedno z najgorętszych ogłoszeń dotyczących serialu, więc twórcy zachowają je na najbardziej odpowiednią chwilę.