Jakie słuchawki do Xbox Series X? Sprawdź moje propozycje

Zastanawiasz się nad zakupem słuchawek do konsoli Xbox Series X? Sprawdź moje propozycje.

Pamiętam, kiedy chciałem kupić swoje pierwsze słuchawki do konsoli Xbox Series X. Było to działanie bardzo karkołomne. Dlaczego? W odróżnieniu od konsoli PS5, Xbox Series X nie współpracuje z większością modeli dostępnych na rynku. Słuchawki do tej konsoli muszą być wspierane przez Microsoft, co sprawia, że trzeba się trochę nagłowić i naszukać, zanim w nasze ręce wpadnie odpowiedni model.

Kompatybilność to słowo klucz w przypadku wyboru słuchawek do Xbox Series X. Kupując sprzęt musisz zwrócić uwagę, czy są one kompatybilne z konsolą. Takie słuchawki możesz podłączyć do swojej konsoli bezprzewodowo lub za pomocą kabla z wtykiem mini jack 3,5 mm.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Microsoft Xbox Series Stereo Headset

Pierwszym i zdecydowanie jednym z najkorzystniejszych wyborów będzie oficjalny headset do konsoli Xbox Series X. Doskonale łączy się i integruje z konsolą za pomocą aplikacji Akcesoria Xbox. Dzięki temu w bardzo prosty i przejrzysty sposób możemy dostosować wszystkie najważniejsze ustawienia do naszych preferencji. Słuchawki te łączą się z Xboxem bezprzewodowo. Producent deklaruje nawet 15 godzin pracy na baterii. Co więcej, są one bardzo wygodne i lekkie. Całkowita waga to jedyne 312 gram, natomiast muszle wyłożone są pianką memory, dzięki czemu nawet dłuższe posiedzenia przed konsolą będą bardzo komfortowe.

HyperX Cloud Stinger

Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużych pieniędzy na słuchawki, mogę ci polecić ciekawy model przewodowy. Są to słuchawki HYPERX Cloud Stinger. Są to słuchawki przewodowe, które możemy podłączyć za pomocą złącza mini-jack 3,5 mm. Został tutaj zamontowany przewód o długości 1,3 m. Jak na sprzęt, który możemy kupić w kwocie około 170-200 zł, charakteryzuje się bardzo przyzwoitym dźwiękiem. Producent musiał jednak pójść na pewne kompromisy i mamy tu do czynienia z niezbyt mocną konstrukcją, ponieważ kabel pozbawiony jest oplotu, a cała obudowa została wykonana z plastiku.

HyperX Cloud II

W portfolio HYPERX znajduje się jednak także model HYPERX Cloud II, za który co prawda musimy zapłacić nieco więcej, jednak jest wykonany z bardziej solidnych materiałów. Mamy tu do czynienia z połączeniem plastiku, metalu oraz materiałowej wyściółki na pałąku. Solidniejszy wydaje się być także kabel, ze względu na to, że tym razem jest już w oplocie. Podobnie jak poprzednik, słuchawki łączą się z konsolą na pomocą przewodu ze złączem mini-jack 3,5 mm. W tym przypadku kabel ma długość 1 m.

Razer Kaira Pro

Model Razer Kaira Pro to oficjalnie licencjonowany produkt do Xbox Series X przez Microsoft. Są to słuchawki bezprzewodowe, które zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. Odpowiadają za to zastosowane tutaj 50-milimetrowe przetworniki Triforce. Co ważne, słuchawki nadają się nawet do długich posiedzeń przed konsolą, ponieważ na muszlach została zamontowana pianka memory, która sprawia, że nasze uszy nie męczą się tak szybko. Ciekawym rozwiązaniem są zamontowane w słuchawkach dwa mikrofony. Jeden możemy odpiąć, natomiast drugi jest wbudowany z muszlę. Działają niezależnie od siebie.

Turtle Beach Recon 500

Jeśli szukasz słuchawek, które zachowują bardzo dobry balans pomiędzy ceną i jakością, mogę polecić przewodowy model Turtle Beach Recon 500. Dobrą jakość dźwięku zapewniają zastosowane tutaj przetworniki Eclipse. Słuchawki są także bardzo wygodne dzięki piance memory, która jest zamontowana na muszlach. Sprawia to, że nawet dłuższe posiedzenia przed konsolą mogą być bardzo komfortowe i mało uciążliwe dla uszu.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.