Czy Senua’s Saga: Hellblade 2 będzie na PS5? Ja już wiem

Zastanawiasz się, czy gra Senua’s Saga: Hellblade 2 będzie dostępna na konsoli PS5? Ja już wiem. Sprawdź.

Na grę Senua’s Saga: Hellblade 2 z wypiekami na twarzy czekam już dobre kilka lat. Za każdym razem, kiedy w sieci pojawiały się nowe materiały czy doniesienia na jej temat, moje oczekiwania stawały się jeszcze większe. Ja mam to szczęście, że w najnowsze przygody wojowniczki Senui zagram na mojej podstawowej konsoli, czyli Xbox Series X, jednak wiele osób zastanawia się, czy posiadając PS5 także będą mogli dostąpić tego zaszczytu.

Czy Senua’s Saga: Hellblade 2 pojawi się na PS5?

To pytanie wydaje się być bardzo zasadne. Dlaczego? W momencie premiery pierwszej części gry w 2017 roku ta pojawiła się początkowo jedynie na PC oraz konsolach PS4. Dopiero niespełna rok później Hellblade: Senua’s Sacrifice zadebiutowało na Xbox One, czyli konsoli od Microsoftu. Skąd więc to poruszenie i brak informacji na temat wersji na PS5 w przypadku premiery 2 części?

Microsoft swego czasu zainwestował sporą ilość pieniędzy w zakup studiów deweloperskich. Jednym z nich było Ninja Theory, czyli ekipa odpowiedzialna za tworzenie Senua’s Saga: Hellblade 2. Oznacza to, że gra będzie ekskluzywna dla komputerów osobistych i Xbox Series X/S. Przynajmniej w dniu premiery. Jak sytuacja będzie wyglądała za jakiś czas? Trudno powiedzieć. Pojawiają się plotki, jakoby w przyszłości gra miała trafić także na urządzenia Sony, jednak nie zostało to w żaden sposób potwierdzone przez Microsoft, w związku z czym aktualnie jedyną prawdziwą informacją jest ta, że Senua’s Saga: Hellblade 2 nie będzie dostępna na PS5.