Epic Games Store rozda 4 gry AAA za darmo! Pierwsza jest już dostępna

Epic Games Store postanowiło w najbliższym czasie rozdać za darmo aż 4 duże gry z segmentu AAA. Pierwszą z nich możemy już pobierać.

Epic Games Store rozdaje gry za darmo. No w sumie takie stwierdzenie nie powinno nikogo dziwić, ponieważ firma robi to co tydzień od lat. Teraz jednak nastąpiła mała zmiana, ponieważ władze platformy postanowiły obdarować wszystkich zainteresowanych graczy aż 4 grami z segmentu AAA. Zdarzały się w przeszłości momenty, gdzie rzeczywiście dostawaliśmy solidne, warte uwagi i duże tytuły, jednak teraz będzie to przedsięwzięcie na o wiele większą skalę.

Jakie tytuły otrzymamy? To jest oczywiście trzymane w wielkiej tajemnicy. Aktualnie poznaliśmy tytuł pierwszej gry i do czwartku, 23 maja możemy zupełnie za darmo odebrać świetne Dragon Age: Inkwizycja w wersji GOTY. Jest to nie lada gratka dla fanów gier RPG, ponieważ 3 część serii od BioWare określana jest jedną z najlepszych gier fabularnych w historii. No i nie da się ukryć, że jest ogromna. Według serwisu How Long To Beat ukończenie wątku fabularnego zajmuje średnio 51 godzin. Jeśli chcemy dodatkowo zająć się questami pobocznymi, do tego czasu musimy doliczyć około 45 godzin. Na wymaksowanie tego tytułu będziemy z kolei potrzebować aż 149 godzin. Dla porównania to delikatnie mniej niż w przypadku Wiedźmin 3: Dziki Gon.

O czym jest Dragon Age: Inkwizycja?

Akcja gry Dragon Age: Inkwizycja zabiera nas do świata Thedas, które po wydarzeniach z poprzednich części serii pogrążone jest w chaosie i stoi na skraju upadku. Kiedy królestwo Ferelden nie zdążyło jeszcze podnieść się po inwazji mrocznych pomiotów, na kontynencie wybucha spór pomiędzy Templariuszami i magami. Gdyby tego było mało, granica pomiędzy światem śmiertelników a Pustką zostaje rozdarta, przez co dochodzi do inwazji demonów. To właśnie Inkwizycja ma za zadanie powstrzymanie całej tej sytuacji.

My jako gracze wcielamy się w postać przywódcy Inkwizycji, i w towarzystwie trójki bohaterów ruszamy w świat, aby odkryć, kto jest odpowiedzialny za sprowadzenie na świat krwiożerczych bestii.