Czy da się kupić tani i dobry telewizor 4K? Sprawdź, co mogę ci zaproponować

Planujesz zakup nowego telewizora 4K, jednak nie chcesz wydawać na niego więcej niż 3500 zł? Sprawdź moje propozycje najlepszych, tanich telewizorów 4K.

Telewizor to jeden z tych elementów wyposażenia domu i mieszkania, których wymiana nie następuje zbyt często. Kiedy kupujemy telewizor, chcemy z reguły, aby służył nam jak najdłużej. W życiu każdego przychodzi jednak ten moment, gdzie nowa inwestycja jest po prostu niezbędna. Chcesz kupić tani telewizor 4K, jednak nie chcesz wydawać na niego zbyt dużych pieniędzy? Przygotowałem kilka modeli, które zadowolą każdego, w zależności od tego, do czego dany model ma być przeznaczony.

Przy wyborze telewizorów przyjęliśmy maksymalną kwotę w wysokości 3 500 zł.

Najlepszy wybór dla graczy

Nie będzie nadużyciem, jeżeli powiem, że gracze są jedną z najbardziej wymagających grup, jeśli chodzi o telewizory. W naszym budżecie dość ciężko jest znaleźć urządzenia, które sprostają wszystkim wymaganiom, jednak nie jest to niemożliwe.

Telewizor TCL 55C735

Moją pierwszą propozycją taniego telewizora 4K dla graczy jest 55-calowy TCL 55C745. Ten model ma w sobie właściwie wszystkie najważniejsze cechy i funkcje przeznaczone dla graczy. Po pierwsze, częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz, co nie jest jeszcze zbyt często spotykane w tym przedziale cenowym. Co to oznacza? Ekran telewizora jest w stanie wyświetlić w ciągu sekundy 144 klatki danego obrazu.

Telewizor wyposażony jest w złącze HDMI w standardzie 2.1, czyli zgodne z najnowszą generacją konsol, które pozwala na grę w 4K w 120 klatkach na sekundę. Co prawda, Xbox Series X czy PlayStation 5 nie daje możliwości gry w 144 klatkach, jednak jeśli masz odpowiednio mocny komputer, śmiało wykorzystasz jego potencjał, podłączając go do tego telewizora.

Skoro już przy obrazie jesteśmy, ważna jest także jego jakość oraz odwzorowanie kolorów. Telewizor korzysta z technologii QLED, która charakteryzuje się lepszą głębią kolorów i mocniejszym odwzorowaniem czerni, niż ma to miejsce w przypadku telewizorów LED, które nadal jeszcze królują w tym segmencie cenowym. Technologia kropek kwantowych oferuje nam wysoką jakość obrazu i wierne odwzorowanie kolorów, natomiast specyfika samej matrycy pozwala uzyskać głęboką czerń i lepszy kontrast. To wszystko w połączeniu z VRR, czyli zmienną częstotliwością odświeżania, niskim input lagiem czy technologią ALLM sprawia, że TCL 55C745 jest prawdziwą gamingową bestią. Teraz zamknij oczy i przypomnij sobie najpiękniejszy krajobraz, jaki kiedykolwiek widziałeś w grze. Wyobraź sobie, że może wyglądać jeszcze lepiej.

Gdzie kupić?

Warto jednak mieć wybór. Postanowiłem wybrać jeszcze jeden model taniego telewizora 4K, który też spodoba się graczom.

Tani telewizor 4K dla graczy

Mój wybór padł na model HISENSE 55E7KQ Pro. Jest to 55-calowy telewizor, który może pochwalić się częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Działa oczywiście w technologii QLED, co gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów oraz wysoki kontrast. Posiada wszystkie najważniejsze funkcje przeznaczone dla graczy. Charakteryzuje się m.in. niskim input lagiem, który wynosi 9 ms. Jest to dobry wynik dla telewizorów, a jeśli mówimy o modelu, który kosztuje nieco ponad 3000 zł, jest to bardzo rzadko spotykany widok.

Telewizor jest wyposażony także w specjalny pasek Game Bar, który oferuje dostęp do najważniejszych funkcji i ustawień przeznaczonych dla graczy. Mowa m.in. o informacji na temat aktualnej liczby FPS, VRR, szczegółowości HDR, płynności FreeSync, jasności ekranu, czy jego pozycji.

Aktualnie telewizor możemy kupić w kwocie około 3200 zł.

Gdzie kupić?

Coś dla fanów filmów i seriali

Jedną z największych grup osób, które interesują się zakupem nowego telewizora, są fani filmów i seriali. Dla nich także znaleźliśmy bardzo ciekawe modele w atrakcyjnych cenach.

Telewizor TCL 65C635

Moją pierwszą propozycją tanich telewizorów 4K dla fanów filmów i seriali jest TCL z serii C645, a dokładnie modele w rozmiarach 55 i 65 cali. Ja sam jestem posiadaczem tego większego i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o oba telewizory, różnią się między sobą jedynie rozmiarem i ceną. Specyfikacja jest tutaj dokładnie taka sama. Co więc oferuje?

Mamy tu do czynienia z ekranem QLED charakteryzującym się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, co doskonale sprawdza się podczas oglądania nowości na platformach streamingowych. Sam ekran bardzo dobrze odwzorowuje kolory, a czerń jest głęboka. Na uwagę zasługuje tutaj autorska technologia MEMC TCL, czyli algorytm, który ma za zadanie redukować rozmycie obrazu i zmniejszać do minimum smużenie ruchu. Jest to szczególnie zauważalne podczas oglądania dynamicznych i wypełnionych akcją produkcji. Na duży plus zasługuje także fakt, że telewizor całkiem dobrze sprawdza się podczas oglądania w ciągu dnia. Nawet podczas bardzo słonecznego dnia, wszystkie szczegóły są dobrze widoczne.

Wisienką na torcie jest tutaj system Google TV, który dla mnie jest czymś wręcz doskonałym. Nareszcie nie muszę przeszukiwać wszystkich platform streamingowych, żeby znaleźć coś ciekawego. W zamian system rekomendacji na ekranie głównym podpowiada mi, jakie produkcje mogą mnie zainteresować. Wszystko na bazie mojej dotychczasowej historii oglądania. Sam system w przypadku tego modelu może nie jest demonem szybkości, jednak w tym przedziale cenowym absolutnie mi to nie przeszkadza.

Gdzie kupić?

To jednak nie wszystko, ponieważ w tej kategorii mam jeszcze jedną propozycję.

Telewizor PHILIPS 58PUS8517

Mowa tutaj o 58-calowym telewizorze Philips 58PUS8517. Poza dość nietypowym rozmiarem, ten model wyposażony jest w matrycę VA o częstotliwości odświeżania 60 Hz. Jeśli chodzi o jak najlepsze wrażenia związane z oglądaniem ulubionych treści, za to m.in. odpowiedzialne są takie technologie jak Dolby Atmos, Dolby Vision czy też obsługa formatów HDR.

Jeśli chodzi o system operacyjny, telewizor działa w oparciu o Android TV, czyli jeden z najpopularniejszych softów, jakie odpowiadają za funkcjonowanie Smart TV. Jest to otwarte oprogramowanie, więc poza najpopularniejszymi aplikacjami takimi jak YouTube, Netflix, HBO Max itd. na urządzeniu możemy zainstalować mnóstwo innych programów, podobnie jak na innych urządzeniach z systemem Android.

Omawiany model wyposażony jest w ekran LED, który nie może się pochwalić tak dobrymi parametrami jak wspomniany wcześniej QLED, jednak znak rozpoznawczy marki Philips, czyli technologia Ambilight pozwala nieco “oszukać” nasze oczy, dzięki czemu kolory wydają nam się nieco żywsze a czerń bardziej głęboka.

Gdzie kupić?

Tani telewizor 4K z DVB-T2 (HEVC)

Jesteś osobą, która telewizora używa tylko i wyłącznie do odbioru telewizji naziemnej? Nie ma sprawy. Dla ciebie też znaleźliśmy ciekawe propozycje.

Telewizor Samsung 55AU7192

Na pierwszy rzut wybrałem 55-calowy model Samsung 55AU7192, który możesz kupić już za nieco ponad 2000 zł. Jest on wyposażony w matrycę VA o częstotliwości odświeżania 60 Hz. Mamy tu do czynienia z ekranem LED. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko do oglądania tradycyjnej telewizji, ale także oglądania filmów i seriali na platformach streamingowych.

Jeśli już o tym mowa, telewizor działa w oparciu o system Tizen TV, który uważany jest przez wiele osób za najlepszy na rynku. Podłączając telewizor do internetu za pomocą przewodu Ethernet lub przez Wi-Fi, zyskujemy dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów sieciowych.

Ten model pokazuje, że za małe pieniądze możemy kupić duży telewizor w 4K uznanej marki, z wbudowanym tunerem DVB-T2 (HEVC).

Nie chcesz na telewizor wydawać więcej niż 2000 zł? Mamy też coś dla ciebie.

Telewizor Toshiba QLED 50QA4263DG

Jest to 50-calowy telewizor Toshiba QLED 50QA4263DG. Jest on nieco mniejszy od poprzednika, jednak w zamian za ekran LED, tutaj już mamy do czynienia z technologią QLED. Podobnie jak w modelu wymienionym wcześniej, charakteryzuje się on częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz.

W przypadku tego modelu producent chwali się także autorskimi technologiami TRU Resolution, która dokonuje skalowania treści do możliwie jak najwyższej jakości w czasie rzeczywistym, oraz TRU Micro Dimming, która sprawia, że zwiększa się kontrast. Dzięki temu obraz staje się jeszcze bardziej zbliżony do tego, co możemy obserwować w rzeczywistości.

Jeśli jednak znudzi ci się oglądanie tradycyjnej telewizji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z funkcji Smart, ponieważ telewizor działa w oparciu o system Android TV. Wspomniany model to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy na telewizor, ponieważ z reguły oglądają tylko standardową telewizję i sporadycznie korzystają z serwisów streamingowych.

Gdzie kupić?

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.