Najlepszy telewizor 43 cale – jaki model wybrać w 2024 roku?

Zastanawiasz się nad zakupem telewizora 43 cale? Sprawdź najciekawsze modele, które można dostać w sklepach w 2024 roku.

Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się telewizory w rozmiarach 55 oraz 65 cali. Nie wszędzie jednak taki telewizor się zmieści. Nie każdy także potrzebuje dużego ekranu. Mniejsze 43-calowe telewizory świetnie sprawdzają się w sypialniach oraz niewielkich salonach. Przygotowałem dla ciebie kilka propozycji, moim zdaniem najlepszych telewizorów 43 cale.

SONY KD-43X75WL

Telewizor 43-cale SONY KD-43X75WL

SONY KD-43X75WL to 43-calowy telewizor wyposażony w ekran LED, który wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, co sprawia, że jest to dobry wybór dla osób, które potrzebują niewielkiego telewizora do oglądania tradycyjnej telewizji czy ulubionych filmów i seriali w serwisach VOD. Sercem urządzenia jest procesor X1, który odpowiada za jasny i kolorowy obraz. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG czy Dolby Vision. Jest on także wyposażony w gniazdo HDMI 2.1, dzięki czemu możesz podłączyć do niego także konsolę aktualnej generacji i cieszyć się z jego pełnego potencjału.

Gdzie kupić?

HISENSE 43A6K

Telwizor HISENSE 43A6K

Kolejnym urządzeniem na naszej liście jest HISENSE 43A6K. Podobnie jak jego poprzednik, jest to telewizor wyposażony w ekran LED, który wyświetla obraz w jakości 4K. Telewizor świetnie sprawdzi się u osób, którym zależy na sprzęcie do oglądania telewizji czy treści z serwisów VOD. Co więcej, możemy go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Dostępny jest w kwotach oscylujących wokół 1400 zł. Częstotliwość odświeżania to 60 Hz. Obsługuje także wszystkie najważniejsze formaty HDR, czyli HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Posiada 3 złącza HDMI, jednak żadne z nich nie działa w standardzie HDMI 2.1.

Gdzie kupić?

TCL 43C645

Telewizor TCL43C645

Kolejną propozycją jest TCL 43C645. W odróżnieniu do poprzedników, ten model jest wyposażony w ekran QLED, dzięki czemu możemy liczyć na jeszcze większy kontrast oraz wierniejsze odwzorowanie kolorów. Charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz i obsługuje popularne formaty HDR, takie jak HDR10, HLG czy Dolby Vision. Jest to telewizor przeznaczony przede wszystkim dla fanów filmów i seriali, którzy często korzystają z serwisów VOD, jednak wymagają już od urządzenia nieco więcej. Dzięki systemowi Google TV zapewnia także dostęp do mnóstwa treści dostępnych w sieci. TCL 43C645 można kupić w kwocie mniejszej niż 2000 zł.

Gdzie kupić?

SAMSUNG QE43Q67C

Telewizor SAMSUNG QE43Q67C

SAMSUNG QE43Q67C to kolejny przedstawiciel telewizorów z ekranem QLED. Charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz i obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10 oraz HLG. Niestety ze względów licencyjnych nie mamy w tym przypadku dostępu do Dolby Vision. Telewizor jest wyposażony w gniazdo HDMI 2.1, w związku z czym możemy podłączyć do niego konsolę aktualnej generacji i cieszyć się jej pełnym potencjałem. Co więcej, system Tizen TV na podstawie którego działa to urządzenie, jest określany jako jeden z najlepszych systemów Smart TV z dostępnych aktualnie na rynku.

Gdzie kupić?

KIVI 43F750NB

Telewizor KIVI 43F750NB

Na koniec zostawiłem zdecydowanie najtańszy model warty uwagi, czyli KIVI 43F750NB. Jest to urządzenie przeznaczone raczej dla osób, które nie mają zbyt dużych wymagań i telewizora używają jedynie do oglądania tradycyjnej telewizji. Wyświetla on obraz w rozdzielczości Full HD i jest wyposażony w ekran LED. Obsługuje format HDR10 i działa w oparciu o system Android TV. Możesz go kupić już nawet w kwocie 1099 zł.

Gdzie kupić?

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.