Najlepsze telewizory 65 cali 4K. Ceny zaczynają się już od 3500 zł!

Sprawdź, jakie modele 65-calowych telewizorów 4K mogę ci polecić. Znajdziesz coś dla siebie w każdej cenie.

Planujesz zakup nowego telewizora i wiesz, że ma to być model o przekątnej ekranu wynoszącej 65 cali? Postanowiłem przygotować dla ciebie zestawienie najlepszych moim zdaniem modeli w różnych przedziałach cenowych.

Na co zwrócić uwagę?

Na początek jednak warto zastanowić się nad tym, na co warto zwrócić uwagę podczas kupna telewizora. Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie, do czego najczęściej będziesz używał nowego telewizora. W zależności od przeznaczenia będziesz musiał skupić się na nieco innych parametrach. Wszystko zależy od tego, czy z telewizora będziesz korzystał przede wszystkim do gier, oglądania ulubionych filmów i seriali na platformach VOD, oglądania sportu czy korzystania ze standardowej telewizji.

Kolejnym elementem jest technologia obrazu. Aktualnie w sklepach najczęściej znajdziemy telewizory LED, QLED oraz OLED. W przypadku telewizorów LED warto się nad nimi zastanowić, jeśli będziesz oglądać tylko tradycyjną telewizję lub nie chcesz wydawać na telewizor zbyt dużych pieniędzy. W ofertach sklepów najczęściej spotkamy telewizory, gdzie została zastosowana technologia kropek kwantowych, czyli QLED. Charakteryzują się one wysokim kontrastem oraz wiernym odwzorowaniem barw. Niestety czerń nie jest tutaj doskonała, tak jak w przypadku telewizorów OLED. Tutaj mamy do czynienia z samoświecącymi pikselami, dzięki czemu obraz jest jeszcze bardziej wierny temu, co możemy obserwować w rzeczywistości. Tego typu rozwiązanie równa się jednak z większymi kosztami telewizora.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem telewizora do gier, przede wszystkim zwróć uwagę na częstotliwość odświeżania. W tym przypadku nie ma sensu inwestować w sprzęt, gdzie ten parametr jest niższy niż 120 Hz. Kolejną kwestią są gniazda HDMI 2.1. Jest ono w stanie przesyłać z konsoli obraz w rozdzielczości 4K i w 120 klatkach na sekundę. Dzięki temu będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał aktualnej generacji konsol, czyli Xbox Series X oraz PS5.

Najlepsze telewizory 65 cali 4K do 4000 zł

W kwocie do 4000 zł możemy znaleźć dwa ciekawe modele 65 cali warte polecenia. Pierwszym z nich jest TCL 65C745.

To, co w tym modelu jest wyjątkowe, to specyfikacja, która zaskakuje, szczególnie przy tak niskiej cenie. W kwocie niższej niż 4000 zł możemy kupić telewizor 65 cali w technologii QLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K, który charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Obsługuje on popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Dzięki dostępnym gniazdom HDMI 2.1 możemy do niego podłączyć konsolę aktualnej generacji i cieszyć się jej pełnym potencjałem. Przesłany obraz będzie dostępny w jakości 4K i w 120 klatkach na sekundę. Znajduje się tutaj jeszcze więcej opcji dla graczy, takich jak Freesync Premium Pro, ALLM czy usprawniony Game Bar, dzięki któremu możemy uzyskać szybki dostęp do najważniejszych opcji przeznaczonych właśnie dla graczy. Telewizor działa w oparciu o system Google TV, który po podłączeniu telewizora do internetu daje nam mnóstwo możliwości i dostęp do wielu popularnych aplikacji.

Kolejną propozycją w tym segmencie cenowym jest HISENSE 65A7KQ.

W przypadku tego telewizora warto się nim zainteresować, jeśli z urządzenia będziesz korzystać przede wszystkim do oglądania ulubionych filmów i seriali na platformach VOD. Podobnie jak wszystkie modele w tym zestawieniu, wyświetla on obraz w jakości 4K. Tym razem podobnie jak u poprzednika mamy do czynienia z technologią QLED. Największą różnicą jest jednak częstotliwość odświeżania, która w tym modelu wynosi 60 Hz. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Jeśli chodzi o Smart TV, działa on w oparciu o autorski system marki HISENSE, czyli VIDAA. Jest to model, który idealnie nadaje się do oglądania treści udostępnianych w serwisach VOD oraz korzystania ze standardowej telewizji.

Najlepsze telewizory 65 cali 4K do 5000 zł

Dwa kolejne modele znajdują się w wyższym przedziale cenowym, a dokładnie w kwocie do 5000 zł. Moją pierwszą propozycją ponownie jest TCL, a konkretnie 65-calowy model z serii C805.

Jest to telewizor działający w technologii MiniLED, który wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Podobnie jak poprzednie modele obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Jest to dobre rozwiązanie dla graczy ze względu na częstotliwość odświeżania oraz obecność złącza HDMI 2.1. Dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z pełnego potencjału konsol aktualnej generacji lub odpowiednio mocnego komputera, który zostanie podłączony do telewizora. Znajdziesz tutaj także sporo dodatkowych opcji poprawiających rozgrywkę, takich jak ALLM czy Freesync Premium Pro oraz rozbudowany Game Bar dający dostęp do najważniejszych informacji i ustawień dla graczy. Fani filmów i seriali także będą zadowoleni ze względu na obecność mnóstwa aplikacji dostępnych w systemie Google TV.

Kolejnym polecanym modelem jest Samsung QE65Q67C.

Poza oczywistymi rzeczami, takimi jak rozmiar oraz rozdzielczość 4K, omawiany model charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Została tutaj zastosowana technologia kropek kwantowych, czyli QLED, która zapewnia wysoki kontrast oraz dobre odwzorowanie kolorów. Ciekawą opcją dostępną w tym modelu jest dynamiczne wzmocnienie kontrastu. Ta funkcja analizuje fragmenty wyświetlanych scen i dynamicznie wzmacnia kontrast, co zwiększa poczucie głębi kolorów oraz pozytywnie wpływa na wyraźniejsze widzenie detali. W przypadku telewizorów Samsung z serii Q możemy także skorzystać z funkcji Q-Symphony. Po podłączeniu do telewizora soundbaru marki Samsung z serii Q, głośniki telewizora nie są dezaktywowane tylko pełnią rolę dodatkowej pary, co jeszcze bardziej rozszerza scenę dźwiękową oraz efekt dźwięku przestrzennego.

Najlepsze telewizory 65 cali 4K do 8000 zł

Na koniec nieco mocniej podniesiemy próg cenowy, ponieważ przedstawię dwa modele telewizorów 65 cali, które możesz kupić w kwocie do 8000 zł.

Moją pierwszą propozycją jest telewizor PHILIPS 65OLED718. Tutaj mamy już do czynienia z technologią OLED, czyli technologią samoświecących pikseli. Dzięki temu kolory mogą być jeszcze bardziej wiernie odwzorowane i możemy liczyć na czerń doskonałą w odróżnieniu od paneli LED czy QLED. Telewizor oczywiście wyświetla obraz w jakości 4K oraz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Dodatkowo, nasze wrażenia wizualne wzrastają dzięki funkcji Ambilight, która jest swego rodzaju znakiem rozpoznawczym marki Philips. Światło emitowane przez diody LED automatycznie dostosowuje swój kolor do tego, co aktualnie dzieje się na ekranie, bardzo mocno zwiększając doznania i tworząc swego rodzaju efekt wow.

Przyszedł czas na ostatni model w naszym zestawieniu i ponownie będzie to Samsung.

Tym razem padło jednak na model QE65QN85C, czyli panel QLED 4K charakteryzujący się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Ten telewizor szczególnie polecany jest dla graczy, fanów sportu oraz osób, które często oglądają dynamiczne filmy i seriale. Bardzo ciekawą opcją, o której mogliście nie słyszeć, jest możliwość grania w gry znajdujące się w usłudze Xbox Game Pass, bez konieczności posiadania konsoli. Działa to tylko w nowych telewizorach od Samsunga. Wystarczy, że sparujemy kontroler z telewizorem i mamy wykupiony abonament XGP. Oczywiście potrzebne jest też stabilne łącze internetowe, ponieważ cała rozgrywka odbywa się w chmurze.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.