Twórcy Baldur’s Gate 3 otwierają studio w Warszawie

Larian Studios otworzy swój oddział w Polsce. Znamy adres siedziby w Warszawie.

Już miesiąc temu pojawiły się pierwsze plotki o tym, jakoby Larian Studios miało otworzyć w Polsce oddział swojego studia. Doniesienia okazały się prawdziwe. Dokładnie 12 marca 2024 roku został dokonany wpis do Krajowego Rejestru Sądowego rejestrujący nową spółkę.

W skład zarządu wchodzi Swen Vincke, czyli człowiek odpowiedzialny za takie produkcje jak Baldur’s Gate 3 i Divinity Original Sin 2. Nie jest jeszcze znany pozostały skład studia oraz konkrety co do zakresu pracy. Być może polski oddział zajmie się tworzeniem kolejnych poprawek i usprawnień dla Baldur’s Gate 3 lub będzie brał udział w produkcji zupełnie nowej gry. O nadchodzącej produkcji wypowiedział się wymieniony wyżej Swen Vincke, podkreślając, że będzie to gra, która może przesunąć wiele granic.

Główna siedziba Larian Studios znajduje się w Belgii. Oddziały zostały zlokalizowane w Irlandii, Hiszpanii, Kanadzie, Malezji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Warszawskie biuro jest zlokalizowane na ul. Grzybowskiej 87, a dokładnie w wieżowcu Concept Tower.

Otwarcie oddziału Larian Studios to doskonała szansa dla rodzimych deweloperów na zdobycie niezwykle ciekawej pracy w miejscu, które słynie z tworzenia rzeczy wielkich.