Czy Helldivers 2 trafi wreszcie na Xbox? Sprawdź, co wiemy

Helldivers 2 to jedna z największych niespodzianek tego roku. Do tej pory mogą się z niej cieszyć jedynie posiadacze PC i PS5. Czy jest szansa na premierę na konsolach Xbox Series X/S. Sprawdź, co udało mi się ustalić.

Helldivers 2, czyli nowa jakość w kooperacji

Jeśli przez ostatnie kilka tygodni zaszyliście się w Bieszczadach, to być może tego nie wiecie, ale Helldivers 2 to kooperacyjna, trzecioosobowa strzelanka od studia Arrowhead, która szturmem podbiła listy przebojów Steam i PS Store. Szacuje się, że gra trafiła już do 8 milionów graczy! Co więcej, jest to największa premiera PlayStation Studios na PC, a dodam tylko, że wcześniej ukazały się tak mocne tytuły jak:

  • God of War
  • Marvel’s Spider-Man Remastered
  • Horizon Zero Dawn Complete Edition
  • Days Gone

Żadnemu z powyższych tytułów nie udało się jednak nawet zbliżyć do wyniku Helldivers 2. Popularność tytułu sprawiła, że również gracze na konsolach Xbox zapragnęli bronić Super Ziemi przed morderczymi robotami żywcem wziętymi z Terminatora czy kosmicznymi robalami inspirowanymi kultowym Starship Troopers. Czy jest jednak, choć cień szansy na premierę Helldivers 2 na Xbox Series X/S, biorąc pod uwagę, że grę wydaje Sony i PlayStation Studios?

Helldivers 2 Xbox Series X/S. Czy premiera na konsolach Microsoftu jest możliwa?

Czy Helldivers 2 trafi na Xbox Series X/S? Mam dobrą i złą odpowiedź na to pytanie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Niestety, w chwili obecnej nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat premiery gry poza dotychczasowymi platformami, czyli Steam (PC) i PlayStation 5. Czy to oznacza, że nie ma najmniejszych szans na premierę Helldivers 2 na Xbox Series? Nie do końca.

Przede wszystkim należy pamiętać, że choć wydawcą gry jest Sony/PlayStation Studios, to twórcy gry — studio Arrowhead są niezależni, a marka Helldivers należy do nich. Co więcej, śmiało możemy powiedzieć, że żyjemy w wyjątkowych czasach. Rok 2024 z całą pewnością zostanie zapamiętany jako przełomowy w historii branży, dlaczego? Nie codziennie zdarza się bowiem, że lider PlayStation — Hiroki Totoki, podkreśla, że dla jego firmy kluczowa jest ekspansja na PC. Z drugiej strony mamy Microsoft i Xbox’a, który już szykuje się do kilku głośnych premier swoich tytułów na PlayStation 5. Wreszcie sukces Helldiversów zauważył i docenił lider marki Xbox, czyli Phil Spencer, a już kilkukrotnie udowodnił, że potrafi być wyjątkowo uparty, aby sprowadzać do siebie gry wcześniej niedostępne (patrz Final Fantasy XIV Online czy seria Persona).

Przyznam, że kiedy patrzę na grę taką jak Helldivers 2 – a jest to świetna gra, pochwały dla zespołu na PC i PlayStation — nie jestem do końca pewien, komu to służy w branży, że nie jest ona na Xboksie — Phil Spencer

Sony raczej nie będzie chciało wypuścić takiej perełki jak Helldivers 2 za szybko ze swoich rąk, ale przy odpowiedniej determinacji graczy i twórców, może zdecydować się na wydanie gry na Xbox, co z pewnością byłoby kolejnym bezprecedensowym wydarzeniem. Możecie być pewni, że gdy tylko coś się zmieni w tej kwestii, to od razu dam wam znać.