Problem trzech ciał od Netflix otrzyma 2 sezon? Sprawdź, co już wiemy

Zastanawiasz się, czy serial Problem trzech ciał doczeka się 2 sezonu na Netflix? Sprawdź, co już wiemy na ten temat.

Problem trzech ciał to najnowszy serial science fiction od twórców Gry o tron, który już w całości dostępny jest na platformie Netflix. Składa się z 8 odcinków i został oparty na powieści autorstwa Liu Cixin. Produkcja opowiada o naukowcach, którzy starają się odkryć i rozwiązać tajemnicę, która zagraża światu i może spowodować, że ziemia, jaką znamy, wkrótce przestanie istnieć. Wszystko to przez jedną decyzję pewnej kobiety sprzed lat.

Problem trzech ciał to bardzo złożony i ostatecznie dość zagmatwany serial, jednak wciąga jak mało która produkcja. Jest to jeden z tych tytułów, kiedy pod koniec każdego odcinka ma się ochotę włączyć kolejny. Wiele osób w związku z tym zastanawia się, czy powstanie 2 sezon. Sprawdź, co już wiemy na ten temat.

Czy Problem trzech ciał otrzyma 2 sezon?

Aktualnie Netflix nie zamówił jeszcze oficjalnie 2 sezonu serialu Problem trzech ciał. Na decyzję giganta będzie miała wpływ oglądalność oraz oceny. Szczególnie, że jest to jeden z najdroższych seriali w historii, który pod tym względem wyprzedza nawet finałowy sezon Gry o tron.

Twórcy jednak już teraz mówią, że mają pomysł na kontynuację i nie jest to wcale wstępny plan, ale już dość mocno rozbudowany koncept. Szczególnie że opowieść oparta jest na książkowej trylogii Wspomnienie o przeszłości ziemi, więc materiału źródłowego jest pod dostatkiem. David Benioff i DB Weiss w rozmowie z serwisem Collider powiedzieli wprost:

Jeśli chodzi o sezon 2, mamy coś więcej niż wstępny pomysł. (…) W trzeciej książce jest tak wiele punktów orientacyjnych, jeśli chodzi o sceny, sytuacje i wydarzenia, które widzimy całkiem wyraźnie. Nie jesteśmy do końca pewni, w jaki sposób nasi bohaterowie się tam dostaną, ale wiemy, że muszą to zrobić. To właśnie jest powodem, dlaczego wybraliśmy tę książkę i chcieliśmy ją zaadaptować.

Widzimy więc, że twórcy są w pełnej gotowości. Wszystko więc zależy od decyzji streamingowego giganta.

Obsada

Kto może powrócić w 2 sezonie Problem trzech ciał? W związku z tym, że serial nie został jeszcze potwierdzony, nie możemy mieć 100-procentowej pewności co do obsady, jednak możemy się spodziewać, że w przypadku kontynuacji zobaczymy sporo znanych twarzy.

  • Jess Hong
  • Jovan Adepo
  • Benedict Wong
  • Marlo Kelly
  • Liam Cunningham
  • Eiza Gonzalez
  • Sea Shimooka
  • Zine Tseng
  • Saamer Usmani
  • Rosalind Chao

O czym może być 2 sezon Problemu trzech ciał?

Jak wspominałem wcześniej, serial Problem trzech ciał został oparty na pierwszej części trylogii autorstwa Liu Cixin. Druga książka z cyklu Wspomnienia o przeszłości ziemi nosi tytuł Ciemny Las, z kolei zakończenie to Koniec śmierci. Oficjalny opis Ciemnego Lasu brzmi następująco:

Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

Możemy być więc niemal pewni, że jeśli powstanie 2 sezon, będzie on oparty właśnie na tej części książki.

To już wszystko, co aktualnie wiemy na temat 2 sezonu serialu Problem trzech ciał. Jeśli pojawią się nowe informacje, zaktualizujemy ten artykuł.