Diablo 4 sezon 3 – kiedy start? Jakie zmiany wprowadzi? Sprawdź, co wiemy o sezonie Konstruktów

Do Diablo 4 zmierza 3. sezon, co w nim otrzymamy? Kiedy zadebiutuje na PC i konsolach? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed startem sezonu.

Kiedy start 3. sezonu w Diablo 4?

Blizzard potwierdził już, że premiera 3. sezonu Diablo 4, zwanego sezonem Konstruktów, odbędzie się 23 stycznia o godzinie 19:00 czasu polskiego. Start sezonu odbędzie się równolegle na PC (Battle.net, Steam) oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Jakie zmiany wprowadzi 3 sezon Diablo 4?

Wiemy już kiedy wystartuje 3. sezon Diablo 4, ale co nam dokładnie zaoferuje? Przede wszystkim możemy liczyć na zupełnie nową serią zadań fabularnych. Tym razem wyruszymy do Kedżystanu, gdzie w dawno zapomnianych ruinach odkryto potężny artefakt — Krosno. Niestety, kontrolę przejął nad nim demon imieniem Malfas. Musimy uratować jednego z twórców Krosna — Ayuzhana z Kaldeum, a następnie z jego pomocą pokonać Malfasa.

Jak łatwo się domyślić Malfas będzie również pełnił rolę nowego bossa, który ma charakteryzować się wyjątkową mechaniką. Wraz z postępami w fabule otrzymamy dostęp do Westybulu — nowej podziemnej bazy wypadowej w 3. sezonie Diablo 4. Jedną z najciekawszych nowości, która trafi do gry, będzie Seneszal, czyli własny sezonowy kompan, którego będziemy mogli modyfikować i ulepszać, tak aby dostosować go do swojego stylu rozgrywki.

Grafika promująca Diablo 4 sezon 3

To oczywiście nie wszystko w grze pojawi się również nowy rodzaj podziemi — Skarbce, wypełnione pułapkami i nowym rodzajem przeciwników — konstruktami. Ci jednak będą pojawiać się także na powierzchni podczas tzw. Tajemniczych Wstrząsów.

Graczy ceniących sobie rywalizację z pewnością ucieszy fakt, że do gry trafią rankingi, a także nowe, wyjątkowe podziemia — Cięgi. Będą to zmieniające się co tydzień podziemia, w których gracze mogą rywalizować o najlepsze miejsce w rankingach. Pierwsza dziesiątka z każdego tygodnia na stałe zapisze się w Sali Starożytnych. Co istotne, w Cięgach będzie można bawić się zarówno solo, jak i w grupach. Rankingi zostaną odpowiednio podzielone, aby każdy miał szansę na udział w rywalizacji.

Zmian w 3. sezonie Diablo 4 jest oczywiście więcej. Jak prezentują się najważniejsze z nich? Oto krótkie podsumowanie tego, co wprowadzi sezon Konstruktów do Diablo 4:

  • Nowa seria zadań fabularnych
  • Kompan — Seneszal, którego będzie można modyfikować i ulepszać
  • Nowy boss
  • Nowe sezonowe podziemia — Skarbce
  • Tryb rankingowy — Cięgi
  • Nowe przedmioty unikatowe i legendarne aspekty
  • Ulepszony interfejs modyfikowania drzewek umiejętności
  • Nowy karnet sezonowy i zestaw pancerza oraz broni
  • Ulepszone Piekielne Przypływy — będą teraz niemal zawsze aktywne (z wyjątkiem 5-minutowej przerwy na reset co godzinę)

Diablo 4 sezon 3 – zmiany w klasach postaci

Jak można było się spodziewać, istotne zmiany w sezonie konstruktów obejmą także poszczególne klasy postaci. Każdy z bohaterów może liczyć na nowy legendarny przedmiot oraz aspekt. Do tego zmiany objęły poszczególne zdolności aktywne i pasywne. Barbarzyńców ucieszą bardzo istotne zmiany szarży, która teraz będzie zadawać znacznie większe obrażenia. U Druidów zwiększono istotnie obrażenia od ran szarpanych i wścieklizny. Z kolei u Czarodziejów zmian doczekały się, takie zdolności jak: Piorun Kulisty, Zamieć i Włócznia Błyskawic. To oczywiście tylko drobny ułamek nowości w klasach postaci, które wprowadzi sezon 3 w Diablo 4. Pełną listę zmian możecie sprawdzić na oficjalnej stronie gry.

Diablo 4 sezon 3 – trailer

Oczywiście zapowiedź nowego sezonu nie mogła się obyć bez stosownego trailera, który możecie obejrzeć poniżej.

Sezon Konstruktów w Diablo 4 zacznie się już niebawem. Pamiętajcie, że aby cieszyć się nowościami nie musicie kupować przepustki sezonowej. Wystarczy posiadać grę na dowolnej platformie. Diablo 4 urzekło w dniu premiery, ale kolejne miesiące i sezon 1. sprawiły, że wielu graczy odsunęło się od gry. Sezon 2. pokazał jednak, jak ogromny potencjał tkwi w Diablo 4. Zespół deweloperski stara się wsłuchać w głosy graczy i muszę przyznać, że Sezon Konstruktów zapowiada się wyjątkowo interesująco. Ja na pewno powrócę do Sanktuarium, a wy?