Palworld — Steam vs Game Pass. Którą wersję wybrać? Najważniejsze różnice pomiędzy PC i Xbox

Sprawdzamy czym i dlaczego Palworld na Steam różni się od wersji na konsole i Xbox Game Pass.

Rok 2024 dopiero się rozpoczął, a my już śmiało możemy powiedzieć, że mamy poważnego kandydata do największej sensacji roku. Palworld, czyli szalone połączenie surwiwalu i kopii Pokemonów przyciągnęło do siebie już 5 milionów graczy, a to wszystko w zaledwie 3 dni od premiery. Gra studia Pocket Pair bije wszelkie rekordy, choć zadebiutował we wczesnej wersji jedynie na PC i konsolach Xbox. Jak się jednak okazuje te dwie wersje gry, nie są identyczne. Czym się różnią i dlaczego? Którą warto wybrać na start. Sprawdźcie.

Palworld — Steam vs Game Pass. Wszystkie różnice PC vs Xbox

Palworld jest obecnie dostępne na PC (za pośrednictwem Steam) i na konsolach Xbox. Gra trafiła także do usługi Xbox Game Pass, jeśli jesteście jej abonentami, to możecie sprawdzić Palworld bez dodatkowych kosztów. Bardzo szybko jednak dostrzeżecie, że Palworld na Steam i Palworld w Xbox Game Pass różnią się od siebie.

Największą różnicę dostrzeżemy w liczbie graczy, którzy mogą jednocześnie bawić się na jednej mapie, w jednym świecie. Kooperacja na konsolach Xbox Series X/S i Xbox One została ograniczona do 4 osób. Z kolei na PC możecie stworzyć dedykowane serwery, które są w stanie pomieścić aż 32 graczy jednocześnie.

Gracze zauważyli także, że wersja na PC w porównaniu do wersji na konsole Xbox pozwala na:

  • Szybszy crafting,
  • Zmianę imienia swoich Palsów,
  • Nadanie imienia swojej postaci.

W wersji Xbox zauważono również więcej błędów i braków, jak choćby:

  • Gorsza jakość dźwięku,
  • Brak niektórych dźwięków,
  • Brak przycisku Exit pozwalające na opuszczenie gry.

Warto tu jednak podkreślić, że Palworld jest obecnie dostępny w tzw. wczesnym dostępie. Oznacza to, iż nie jest to jeszcze finalna wersja gry. Na tę będziemy musieli jeszcze poczekać. Co więcej, proces certyfikowania nowej zawartości, wszelkich zmian i poprawek na konsolach Xbox jest znacznie dłuższy, niż ma to miejsce w przypadku wersji na Steam. Twórcy nie ukrywają, że obecnie to ich największa bolączka. Community manager Palworld, w odpowiedzi do fanów gry napisał:

Niektóre z tych rzeczy wymagają dodatkowego czasu… Jesteśmy naprawdę zdani na łaskę certyfikacji. Desperacko staramy się to przyspieszyć.

Niestety, wszystko wskazuje na to, iż póki gra jest we wczesnym dostępie, to wybór edycji PC wydaje się być rozsądniejszy. To tutaj będą w pierwszej kolejności trafiać wszystkie poprawki i usprawnienia. Co jednak istotne twórcy podkreślają, że na równi traktują każdą wersję gry, więc jeśli jesteście cierpliwi i gotowi nieco dłużej czekać na wszelkie patche i aktualizacje do Palworld, to możecie śmiało wybrać wersję z Game Pass. Ostatecznie, obie produkcje powinny zapewnić dokładnie taką samą radość z rozgrywki.