Co łączy Diablo 4 i The Sims 4? Będziesz zaskoczony

Mogłoby się wydawać, że RPG akcji od Blizzard Entertainment i lekki symulator życia od EA Maxis łączy bardzo nie wiele. Tymczasem, jeden z graczy postanowił udowodnić, że nawet tak odległe produkcje mogą się ze sobą mieszać.

Lilith z Diablo 4 w The Sims 4

Choć od premiery The Sims 4 minęła już niemal dekada, to gra jest wciąż wspierana zarówno za sprawą oficjalnych dodatków, jak i licznych modów tworzonych przez prężnie działającą scenę moderów. Jeden z graczy The Sims 4 postanowił przenieść do świata gry nie byle kogo, bo samą demonicę Lilith z Diablo 4. Ukrywający się pod pseudonimem Upset-Ad7882, opublikował w serwisie Reddit efekty swojej pracy. Co tu dużo mówić, pomimo kilku różnic z łatwością dostrzeżemy głównego bossa z Diablo 4.

Jak przyznał twórca Lilith w Sims 4, aby stworzyć demonicę, musiał skorzystać z autorskiego moda, który mu na to pozwolił. Niestety, raczej mało prawdopodobne jest, aby został on upubliczniony. Kreatywność społeczności The Sims 4 wydaje się nie mieć granic, aż strach pomyśleć, co będzie się działo, kiedy wreszcie zadebiutuje The Sims 5. Warto też przypomnieć, że sympatycy symulatorów życia już niebawem będą mogli wypróbować znakomicie zapowiadające się Life by You, które przez wielu określane jest mianem “zabójcy serii The Sims” i wyrasta na największego od lat konkurenta przebojowego cyklu od EA Maxis. Life by You zostanie udostępnione na Steam już 5 marca 2024 roku w ramach tzw. wczesnego dostępu.