The Mandalorian and Grogu — data premiery, obsada, trailer, ciekawostki. Wszystko, co wiemy o najnowszym filmie Star Wars

Disney zapowiedział kolejny film w uniwersum Gwiezdnych wojen. Co wiemy o The Mandalorian and Grogu? Kiedy nastąpi jego premiera? Jak prezentuje się obsada? Czy jest już trailer? Sprawdźcie, co udało nam się ustalić.

Co wiemy o The Mandalorian and Grogu?

Disney dość niespodziewanie zapowiedział nowym film z uniwersum Star Wars. The Mandalorian & Grogu przedstawi nam kolejne przygody Din Djarina i sympatycznego Grogu. Co o nim wiemy? Za reżyserię widowiska odpowiadać będzie Jon Favreau, który powiedział:

Uwielbiam opowiadać historie osadzone w bogatym świecie stworzonym przez George’a Lucasa. Perspektywa przeniesienia Mandalorianina i jego ucznia Grogu na duży ekran jest niezwykle ekscytująca.

W rolę producentów wcielą się najważniejsze obecnie osoby w Lucasfilm, a więc Kathleen Kennedy i Dave Filoni. Możemy śmiało założyć, że będzie to nieco poboczna historia, skupiająca się wyłącznie na przygodach wspomnianej dwójki. Nie wiemy, w jakim stopniu opowieść ta będzie korespondować z wydarzeniami z serialu The Mandalorian.

Grogu Mandalorian

Kiedy premiera The Mandalorian & Grogu?

Dyrektor generalny Disneya — Bob Iger, potwierdził, że premiera The Mandalorain & Grogu odbędzie się najprawdopodobniej dopiero w 2026 roku. Co ciekawe, ujawnił on również, że jego debiut rozpocznie nową generację filmów “Gwiezdne wojny”, tym samym już wcześniej zapowiedziane produkcje kinowe spadają za Mandalorianina.

Kiedy jednak dokładnie możemy się spodziewać debiutu filmu The Mandalorain & Grogu? Obecnie dostępne są dwie konkretne daty premiery: 22 maja 2026 roku i 18 grudnia 2026 roku. Już wcześniej własnie te dni zostały “zarezerwowane” przez Disneya na produkcje spod znaku Star Wars. Oczywiście do 2026 roku może się jeszcze wiele zmienić, ale póki co, to wszystko co wiemy na temat daty premiery filmu The Mandaloran and Grogu.

The Mandalorian & Grogu — obsada

Niestety nie poznaliśmy jeszcze obsady filmu The Mandalorian & Grogu. Choć trudno wyobrazić sobie widowisko bez udziało Pedro Pascala, to pewien niepokój może budzić fakt, że w materiałach promocyjnych ani razu nie wspomniano o dotychczasowym odtwórcy roli Mandalorianina. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko zagrywka ze strony Disney’a, a nie problemy z przekonaniem aktora do powrotu.

Czy jest już trailer The Mandalorian & Grogu?

Niestety, trailer The Mandalorian & Grogu nie został jeszcze udostępniony. Na jego debiut przyjdzie nam najprawdopodobniej poczekać do 2025 roku. Do tej pory jedyny oficjalny materiał, jaki otrzymaliśmy to poniższa grafika.

Czy The Mandalorian and Grogu zastąpi 4. sezonu serialu The Mandalorian?

Zapowiedź The Mandalorian & Grogu wywołała spore zamieszanie wśród fanów Star Wars. Disney już wcześniej ogłosił bowiem, że w planach studia jest 4. sezon serialu The Mandalorian oraz film The Mandalorian w reżyserii Dave’a Filoni’ego, który ma być wielkim finałem całego, tzw. Mandoverse, w którego skład wchodzą bohaterowie i wydarzenia z takich produkcji jak:

  • The Mandalorian
  • The Book of Boba Fett
  • Ahsoka
  • The Bad Batch
  • Skeleton Crew

Już wcześniej pojawiały się plotki, że film o Mandalorianine może zastąpić ostatni sezon serialu. Tymczasem z informacji przedstawionych przez serwis Deadline wynika, że premiera 4. sezonu serialu jest niezagrożona i będzie on powstawać równolegle do właśnie zapowiedzianej produkcji. Jako ostatni zadebiutuje film w reżyserii Filoni’ego, który najpewniej ukaże się dopiero w okolicach 2026 – 2027 roku. Oznacza to, że te obecnie mamy do czynienia z trzema niezależnymi produkcjami Star Wars powiązanymi z Mandalorianinem i są to: The Mandalorian sezon 4, The Mandalorian & Grogu oraz film The Mandalorian.

To na razie wszystko, co udało nam się ustalić na temat najnowszego filmu z uniwersum Star Wars, możecie być jednak pewni, że gdy tylko pojawią się nowe informacje, to powyższy artykuł otrzyma stosowne aktualizacje.