Film The Mandalorian – premiera, obsada, fabuła. Sprawdź, co wiemy o Avengers w uniwersum Star Wars

Wielki finał przygód tytułowego Mandalorianina i sympatycznego Grogu ma nastąpić na wielkim ekranie w formie kinowego filmu będącego jednocześnie zwieńczeniem kilku seriali z uniwersum Gwiezdnych wojen. Co o nim wiemy? Sprawdź.

Co już wiemy o filmie The Mandalorian?

Film The Mandalorian został oficjalnie zapowiedziany w kwietniu 2023 roku. Ma on być jednym z wielu dzieł, które sprawią, że kultowe uniwersum na dobre powróci do kin. Przy okazji zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że reżyserem filmu zostanie Dave Filoni, a więc jeden z ojców sukcesu serialowego Mandalorianina, jak również twórca bądź współtwórca takich znakomitych serii z uniwersum Star Wars jak:

 • Gwiezdne wojny: Wojny klonów
 • Star Wars: Rebelianci
 • Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja
 • Ahsoka
 • Star Wars: Księga Boby Fetta

Od niedawna Dave Filoni piastuje również funkcję dyrektora kreatywnego w Lucasfilm, który ma sprawować pieczę nad wszystkimi dziełami z uniwersum Gwiezdnych wojen. Fani Star Wars mogą być zatem spokojni jeśli chodzi o zespół odpowiedzialny za kinowy debiut Mando. Jaką dokładnie historię opowiem nam film?

Film The Mandalorian niczym The Avengers, czyli parę słów o fabule

Disney nie ukrywa, że film The Mandalorian ma być wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów Gwiezdnych wojen. Potwierdzono już, że będzie on zamknięciem i podsumowaniem wydarzeń, które mogliśmy śledzić m.in. w takich serialach jak:

 • The Mandalorian
 • The Book of Boba Fett
 • Ahsoka

Do tego grona ma dołączyć także serial Star Wars: Skeleton Crew, o którym wciąż wiemy niewiele, a jego premiera ma odbyć się w 2024 roku. Skeleton Crew zabierze nas w nieznane regiony galaktyki Gwiezdnych wojen i opowie on nam losy czwórki dzieci, które w nich zabłądziły. W serialu da się wyczuć inspiracje filmem Goonies, a nawet Stranger Things. W jedną z głównych ról, tajemniczego użytkownika mocy, wcieli się Jude Law.

The Mandalorian film – obsada

Biorąc pod uwagę, że film ma być zwieńczeniem kilku różnych seriali, to możemy śmiało założyć, że w swoich rolach powrócą:

 • Pedro Pascal jako Din Djarin
 • Katee Sackhoff jako Bo-Katan Kryze
 • Rosario Dawson jako Ahsoka Tano
 • Temuera Morrison jako Boba Fett
 • Carl Weathers jako Greef Karga
 • Min-Na Wen jako Fennec Shand
 • Natasha Liu Bordizzo jako Sabine Wren
 • Mary Elizabeth Winstead jako Hera Syndulla
 • Eman Esfandi jako Ezra Bridger
 • Lars Mikkelsen jako Grand Admiral Thrawn
 • Ivanna Sakhno jako Shin Hati

Ogromna ilość postaci, które przewinęły się w serialach, sprawia, że mało prawdopodobne jest, aby w filmie dodano kolejne. Chyba że jedynie w formie okazjonalnych występów z myślą o tzw. fan service.

Bo-Katan Mandalorian

Kiedy może odbyć się premiera filmu The Mandalorian?

Niestety, już teraz możemy potwierdzić, że na premierę filmu The Mandalorian będziemy musieli poczekać jeszcze przynajmniej kilka lat. Dlaczego? Jak już podkreśliłem, fabularnie film ma połączyć i zamknąć wątki przedstawione w kilku serialach Star Wars na Disney Plus. Oficjalnie zapowiedziano już 4. sezon serialu The Mandalorian, który najpewniej zadebiutuje dopiero w 2025 roku. Najprawdopodobniej powstanie również 2. sezon Ahsoki. Do tego wciąż czekamy na debiut serialu Star Wars: Skeleton Crew, którego premiera ma odbyć się w 2024 roku.

Dopiero po zakończeniu wszystkich seriali wchodzących w tzw. Mandoverse rozpoczną się aktywne prace nad filmem, chyba że…

Nowy film The Mandalorian zamiast 4. sezonu serialu?

Disney może zmienić swoje plany, o czym ostatnio plotkuje się coraz mocniej. Jeff Sneider – sprawdzony insider, donosi, że 4. sezon The Mandalorian może zostać przekształcony w pełnometrażowy, kinowy film. Trudno wyobrazić sobie, aby nawet w formie filmu, ostatnie solowe przygody Din Djarina i Grogu nosiły inny tytuł niż The Mandalorian.

Co zatem z filmem, który ma być zwieńczeniem wszystkich historii z Mandoverse? Nie wiadomo, jeśli plotki się potwierdzą i 4. sezon serialu Mandalorianin faktycznie zostanie przerobiony na film, to Disney będzie musiał nieco zmienić swoje plany. Nie wydaje się jednak, aby ostatecznie Disney miał zrezygnować z widowiska. Największym zagrożeniem wydaje się obecnie zmiana tytułu.

The Mandalorian & Grogu oficjalnie! Nowy film Star Wars nadchodzi

Disney rozpoczął nowy rok ze znakomitą wiadomością dla fanów Star Wars. Wytwórnia zapowiedziała nowy film kinowy pod tytułem The Mandalorian & Grogu. Nasz ulubiony duet wreszcie zadebiutuje na wielkim ekranie. Co o nim wiemy?

Za reżyserię The Mandalorian & Grogu odpowiadać będzie znany fanom Star Wars i Marvela Jon Favreau, piecze nad dziełem sprawować będą także Dave Filoni i Kathleen Kennedy. Zaraz po ogłoszeniu filmu Favreau stwierdził:

Uwielbiam opowiadać historie osadzone w bogatym świecie stworzonym przez George’a Lucasa. Perspektywa przeniesienia Mandalorianina i jego ucznia Grogu na duży ekran jest niezwykle ekscytująca.

Co istotne, prace nad filmem mają rozpocząć się już niebawem, a do jego premiery może dojść już w przyszłym roku. Szefowa Lucasfilm — Kathleen Kennedy, po ogłoszeniu powiedziała:

Jon Favreau i Dave Filoni wprowadzili do Gwiezdnych Wojen dwie nowe i ukochane postacie, a ta nowa historia idealnie pasuje na duży ekran.

Nawet najwięksi sympatycy Star Wars mogą być jednak dzisiejszym ogłoszeniem nieco skołowani. Wiemy bowiem, że powstaje jednocześnie 4. sezon serialu The Mandalorian i film, który ma zamknąć wszystkie wątki z tzw. “Mandoverse”, czy premiera The Mandalorian & Grogu oznacza anulowanie bądź zastąpienie, któregoś z tych projektów? Okazuje się, że nie! Jak się dowiedzieliśmy prace nad filmem The Mandalorian w reżyserii Dave’a Filoniego trwają, podobnie, jak nad 4. sezonem serialu The Mandalorian i 2. sezonem Ahsoki. Oznacza to, że w możemy liczyć na przynajmniej 3 niezależne widowiska, w ktorych pojawi się Din Djarin i Grogu.

To na razie wszystko, co wiemy na temat filmu The Mandalorian. Możecie być jednak pewni, że powyższy artykuł zostanie zaktualizowany, gdy tylko pojawią się nowe informacje na jego temat.