Gladiatorzy walczący z rekinami? To wszystko na zwiastunie filmu Gladiator 2

Gladiator 2 – długo oczekiwana kontynuacja filmu Ridleya Scotta, już niebawem może otrzymać pierwszy zwiastun. My jednak już teraz wiemy, co w nim zobaczymy.

Gladiator 2 na pierwszym zwiastunie

Podczas CinemaCon widzowie mogli zobaczyć pierwszy zwiastun filmu Gladiator 2. Na oficjalną jego premierę będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ale z relacji świadków wynika, iż czeka na nas epickie dzieło.

Zwiastun rozpoczyna się ponoć od zaprezentowania Luciusa Verusa (w tej roli Paul Mescal) – głównego bohatera filmu, jako szlachetnie urodzonego, który został zmuszony do porzucenia swojej uprzywilejowanej pozycji i zostania gladiatorem. Wśród sekwencji akcji warto wyróżnić, postać Luciusa Verusa walczącego z nosorożcem, ludożercze pawiany, czy gladiatorów walczących z rekinami.

W zwiastunie pojawiają się również Joseph Quinn i Fred Hechinger, którzy wcielają się w despotycznych cesarzy Rzymu. Według jednej z relacji są oni jeszcze bardziej szaleni niż Joaquin Phoenix w pierwszym Gladiatorze z 2000 roku. Dodatkowo możemy zobaczyć w swoich rolach także Pedro Pascala i Denzela Washingtona.

Gladiator 2 z gwiazdą Stranger Things

Za reżyserię Gladiatora 2, podobnie jak w przypadku oryginału, odpowiada Ridley Scott. W gwiazdorskiej obsadzie filmu znalazł się m.in. ulubieniec fanów serialu Stranger Things, czyli Joseph Quinn. Oprócz niego w kontynuacji Gladiatora wystąpią:

  • Paul Mescal
  • Denzel Washington
  • Pedro Pascal
  • Fred Hechinger
  • May Calamawy
  • Connie Nielsen
  • Derek Jacobi

Ciekawostką jest fakt, iż Pedro Pascal i Joseph Quinn spotkają się nie tylko na planie Gladiatora 2, ale także nowej ekranizacji Fantastycznej Czwórki od Disney’a.

Gladiator 2 – kiedy premiera?

Premiera filmu Gladiator 2 odbędzie się 22 listopada 2024 roku. Możemy się zatem spodziewać, że niebawem sami powinniśmy mieć okazję zobaczyć pierwszy trailer filmu. Oby gladiatorzy walczący z rekinami wyglądali lepiej na ekranie, niż w naszej wyobraźni.