To oni zagrają Fantastyczną Czwórkę w MCU. Co wiemy o nowym The Fantastic Four? Obsada, premiera, historia i więcej

Marvel solidnie nas zaskoczył i postanowił ujawnić główną obsadę nadchodzącego filmu The Fantastic Four. Nie brakuje zaskoczeń i sensacji. Kto wcieli się w członków Fantastycznej Czwórki?

The Fantastic Four — obsada. To oni zagrają Fantastyczną Czwórkę w Marvel Cinematic Unvierse

Marvel Cinematic Universe wpadło ostatni w niemałe kłopoty. Komiksowe uniwersum Marvela, nad którym pieczę sprawuje Disney, nie może odnaleźć się po wielkim zakończeniu pewnej ery w Avengers: Endgame. Nadzieją na lepsze jutro mają być przyszłe premiery, w tym wprowadzenie postaci, które (najczęściej z licencyjnych względów) wcześniej do MCU dołączyć nie mogły. Już w lipcu tego roku zobaczymy dzięki temu Deadpool i Wolverine jako oficjalnych członków MCU, a w nieco dalszej przyszłości do tego grona dołączyć ma Fantastyczna Czwórka. Plotek na temat obsady kultowych postaci było całe mnóstwo, ale żadna z nich nie utrafiła w to, co przygotował dla nas Disney. Trzeba przyznać, że tym razem wytwórnia pozytywnie zaskakuje, bowiem sięgnęła po ciekawych, utalentowanych i lubianych aktorów. Zarówno nieco starszych, jak i młodego pokolenia. Kto zatem wcieli się w The Fantastic Four w uniwersum Marvela? Oto oni.

Mr. Fantastic / Reed Richards

W lidera i przywódcę grupy The Fantastic Four — Reeda Richardsa, znanego również jako Mr. Fantastic wcieli się ulubieniec widzów — Pedro Pascal. Aktor znany jest przede wszystkim z takich seriali jak: Gra o tron, Narcos, The Mandalorian oraz The Last of Us. Już tutaj możemy mówić o sporym zaskoczeniu, bowiem od miesięcy spekulowano o tym, że niemal pewniakiem do roli Mr. Fantastica jest Adam Driver.

The Invisible Woman / Sue Storm

Sue Storm znana również jako Niewidzialna Kobieta to prywatnie partnerka Reeda Richardsa, która jest w stanie stać się niewidzialna, a dodatkowo generować pola siłowe. W tę rolę wcieli się Vanessa Kirby, która wydaje się być do tego stworzona. Blondwłosą piękność mogliśmy już podziwiać między innymi w filmach z serii Mission Impossible, Napoleonie z 2023 roku czy serialu The Crown.

The Human Torch / Johnny Storm

Johnny Storm to brat Sue Storm, który znany jest jako Ludzka Pochodnia, m.in. z tego powodu, że może on dokonać samozapłonu bez żadnych dla siebie obrażeń, a także strzelać ogniem i latać. W rolę tę wcieli się Joseph Quinn — ulubieniec fanów serialu Stranger Things. W czwartym sezonie widowiska na Netflix brawurowo wcielił się on w postać Eddie’ego Munsona. Dla młodego aktora dołączenie do MCU, to z pewnością wielka szansa.

The Thing / Ben Grimm

Ben Grimm to przyjaciel Reeda Richardsa, który jako The Thing jest niezwykle silny, a jego ciało zmieniło się w kamień, dzięki czemu jest on również niezwykle odporny na obrażenia. Disney i tutaj zaskoczył, ale nie rozczarował w filmie The Fantastic Four, w Bena Grimma wcieli się Ebon Moss-Bachrach, który jest dobrze znany fanom takich seriali jak: The Bear, Andor oraz The Punisher.

To mocna i ciekawa obsada. Oczywiście nie gwarantuje to jeszcze sukcesu, ale już na tym etapie widać, że w polityce Disney’a coś się zmieniło i decydenci firmy bardziej zwracają uwagę na materiał źródłowy oraz fanów.

Co wiemy o historii The Fantastic Four?

Fantastyczna Czwórka po raz pierwszy pojawi się oficjalnie w MCU, więc możemy się spodziewać, że film będzie chciał nam nieco przedstawić historię poszczególnych postaci. Co jednak najciekawsze, pierwszy udostępniony materiał promocyjny — kartka z okazji Walentynek, sugeruje, że akcja filmu, a przynajmniej jej część, może zostać umieszczona w latach 60. ubiegłego stulecia.

Jak to wpłynie na MCU? Jakie będzie powiązanie z główną osią fabularną filmowego uniwersum Marvela? Tego jeszcze nie wiemy, ale możemy się spodziewać, że w jakiś sposób istotną rolę, po raz kolejny, odegra Multiwersum. Nie zapominajmy również o Avengers: Secret Wars, a więc filmie, który ma być kulminacją Sagi Multiwersum. Nie wykluczone zatem, że Fantastyczna Czwórka zostanie zwerbowana do Tajnej Wojny bezpośrednio z lat 60.

The Fantastic Four — kiedy premiera?

Pora na najważniejsze — kiedy możemy spodziewać się premiery The Fantastic Four? Disney potwierdził już, że przygody Fantastycznej Czwórki trafią do kin 25 lipca 2025 roku.

To na razie wszystko, co wiemy, o kolejny rozdziale w MCU. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje, to od razu damy Wam znać.