The Last of Us sezon 2 – kiedy premiera 1 odcinka, o czym będzie serial, kto zagra Abby? Wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu HBO

Sprawdź, co do tej pory wiemy na temat 2 sezonu serialu The Last of Us.

Pierwszy sezon The Last of Us przyjął się wśród widzów z mieszanymi uczuciami. Część z nich była zachwycona, część z kolei wręcz zmieszała twórców z błotem. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. To, że powstanie kolejny, 2 sezon jest oczywiście pewne. Co więcej, wiemy także, że w przyszłości obejrzymy także 3 część serii. Co do tej pory wiemy na temat nadchodzących odcinków?

O czym będzie 2 sezon The Last of Us?

Drugi sezon The Last of Us będzie oparty o fabułę gry The Last of Us Part II. Akcja toczy się 5 lat po wydarzeniach, które poznaliśmy w 1 sezonie. Będziemy mieć tu do czynienia z przeskokiem czasowym. Przez cały ten czas Ellie oraz Joel mieszkali w osadzie Tommy’ego i Marii. Pewne wydarzenia związane z tajemniczym kultem Serafitów zmuszą jednak naszych bohaterów do opuszczenia bezpiecznego schronienia i udania się w dalszą podróż pełną niebezpieczeństw.

Twórcy już teraz zapowiedzieli, że część wydarzeń będzie wierna z grą, część jednak zostanie przygotowana specjalnie z myślą o serialu.

Obsada

W serialu The Last of Us wystąpią główni bohaterowie, których mogliśmy widzieć w pierwszej serii. W roli Joela pojawi się Pedro Pascal, natomiast mimo wielu spekulacji, do roli Ellie powróci Bella Ramsey. Pojawią się także nowi bohaterowie, czyli Dina, Jesse, Owen, Lev, Yara oraz najważniejsza postać 2 sezonu, czyli Abby.

Kto zagra Ally?

Aktualnie nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat tego, kto może wcielić się w postać Abby w 2 sezonie The Last of Us. W sieci pojawia się jednak wiele spekulacji i wydaje się, że jedna z kandydatek zdecydowanie prowadzi i jest bardzo duża szansa, że to właśnie ją ujrzymy na ekranach.

Chodzi o 26-letnią amerykańską aktorkę Kaitlyn Dever. Co do prawdziwości tej informacji przekonany jest insider i dziennikarz Jeff Sneider. Neil Druckmann, czyli showrunner serialu potwierdził także, że Dever była kandydatką do obsadzenia roli Ellie w pierwszym sezonie.

Czy te informacje okażą się prawdziwe? Pozostało nam poczekać na oficjalne ogłoszenie twórców.

Kiedy premiera?

Oficjalna data premiery 2 sezonu The Last of Us nie jest jeszcze znana. Według oficjalnych informacji zdjęcia rozpoczną się 7 stycznia 2024 roku. W związku z tym premiery na HBO Max (lub zapewne wtedy już MAX) nie mamy się co spodziewać wcześniej, niż w 2 połowie 2025 roku.

Ten tekst zawiera linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.