Które VOD na Gwiazdkę? Sprawdzamy najlepsze opcje dla kinomaniaków

Przeglądamy ofertę najpopularniejszych VOD w Polsce. Sprawdź, która z platform streamingowych oferuje Ci najwięcej rozrywki w najlepszej jakości i najkorzystniejszej cenie.

Świąteczny wypoczynek zbliża się wielkimi krokami. Choć każdy wie, że kolacja wigilijna to najważniejszy punkt tradycyjnych obchodów Bożego Narodzenia, nikt nie może zaprzeczyć, że w Polsce mamy jeszcze inną związaną z tym dniem tradycję, oficjalnie potwierdzoną głośnym protestem widzów stacji Polsat, do którego doszło w 2010 roku. O co poszło? O święta bez Kevina…

Rewolucja VOD, czyli filmy dla każdego

Gdy po raz pierwszy od lat telewizja Polsat nie umieściła w świątecznej ramówce kultowego filmu “Kevin sam w domu”, fakt ten spotkał się z (udawanym?) sprzeciwem odbiorców w całym kraju. W wyniku oszałamiającego wręcz nacisku kierujący stacją postanowili zmienić swoją decyzję – Kevin zagościł w naszych domach i sercach ponownie.

Być może sytuacje takie, jak ta opisana powyżej powtarzałyby się częściej, gdyby nie magia Internetu i rozwijających się w zawrotnym tempie platform streamingowych. Teraz, by obejrzeć ulubiony film czy serial, nie potrzeba standardowego odbiornika telewizyjnego ani dostępu do kablówki. Oferta platform VOD jest tak obszerna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

VOD netflix

VOD na święta, czyli przegląd ofert

Wśród dostępnych w sieci serwisów streamingowych kilka cieszy się wyjątkową popularnością. Przyjrzyjmy się zatem, co proponują nam najbardziej rozchwytywani dostawcy rozrywki w kraju.

Netflix

Netflix od lat cieszy się pozycją lidera wśród platform streamingowych. Wbrew powszechnym oczekiwaniom, nawet zapowiedzi ograniczenia możliwości dzielenia kont nie poskutkowały detronizacją serwisu. Co warto wiedzieć przed wyborem platformy?

Oferta serwisu Netflix obejmuje produkcje z całego świata. Znajdziemy tu zarówno filmy z klasyki kina i telewizji, jak i wiele nowości, w tym produkcje własne serwisu.

Netflix oferuje nam dostęp do trzech wariantów abonamentu w formie subskrypcji płatnej co miesiąc. Pakiet podstawowy w cenie 29,00 złotych pozwala na oglądanie filmów bez reklam w jakości HD. Użytkownik dostęp do serwisu uzyskuje tylko dla jednego urządzenia.

Plan Standard to koszt 43,00 złotych. Tu mamy już do czynienia z jakością Full HD, a dostęp możliwy jest dla dwóch urządzeń jednocześnie.

Najczęściej wybierane rozwiązanie to wariant Premium, gdzie dostęp do konta mogą uzyskać cztery urządzenia jednocześnie. Jakość odtwarzania to Ultra HD, 4K. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 60,00 złotych.

Korzystanie z aplikacji to nie tylko dostęp do filmów online, lecz także możliwość pobrania wybranych produkcji. Aktywna kontrola rodzicielska pozwala na stworzenie profilu młodego użytkownika, zablokowanie określonych tytułów, czy też zablokowanie pozostałych profili kodem PIN.

Netflix nie oferuje nam darmowego okresu próbnego, co jednak warto zaznaczyć, to fakt, że każdy z planów abonamentowych można anulować bez dodatkowych opłat w dowolnym momencie.

Ofertę serwisu Netflix możesz sprawdzić tutaj.

netflix vod

HBO Max

HBO Max może poszczycić się wyjątkowo obszerną listą tytułów, dostępną do tego tylko w jednej taryfie. Opłaty za korzystanie z platformy możemy dokonywać w odstępach miesięcznych – wówczas abonament wynosi 29,99 złotych – lub z góry opłacić roczną subskrypcję. W drugim przypadku opłata za dostęp do oferty serwisy kosztuje nas 234,99 złotych za 12 miesięcy, a więc w porównaniu z regularnymi płatnościami co miesiąc, możemy zaoszczędzić 125,00 złotych.

Jakość odtwarzania jest zależna od konkretnego filmu. Najwyższa dostępna to Ultra HD 4K z HDR i przestrzennym dźwiękiem.

Podobnie jak w przypadku Netflixa również w HBO możemy skorzystać z opcji kontroli rodzicielskiej i pobierać interesujące nas pozycje. Platforma nie oferuje darmowego okresu próbnego, jednak anulacja subskrypcji jest możliwa w dowolnym momencie.

Ofertę serwisu HBO Max możesz sprawdzić tutaj.

Disney+

Disney+ z uwagi na nazwę może wprowadzać w przekonanie, że jest to serwis kierowany głównie dla najmłodszych odbiorców. Jak się jednak okazuje, w ramach abonamentu otrzymujemy dostęp do niezwykle bogatej oferty. Na Disney+ znajdziemy produkcje między innymi od Pixar, Marvel, National Geographic, FOX i ABS Studios. Lista kategorii umożliwia wybór nie tylko według gatunku, ale też konkretnych serii, w tym dostęp do kompletnego uniwersum Star Wars.

Abonament miesięczny za odtwarzanie filmów w jakości Ultra HD4K z Dolby Vision oraz IMAX Enhanced wynosi 37,99 złotych. Za rok natomiast zapłacimy korzystniejszą cenę równą 379,90 złotych.

Ofertę serwisu Disney+ sprawdzisz tutaj.

Prime Video

Stworzona przez Amazon platforma streamingowa w odróżnieniu od wspomnianych wcześniej serwisów umożliwia nam skorzystanie z darmowego, trwającego 30 dni okresu próbnego. Co więcej, oferta Prime Video jest wyjątkowo korzystna cenowo. Za miesięczną subskrypcję przyjdzie nam zapłacić 10,99 złotych. Opłata za rok z góry natomiast to zaledwie 49,00 złotych.

Podobnie jak w poprzednich serwisach udostępniono tu opcję kontroli rodzicielskiej. Jakość odtwarzania to Ultra HD oraz HDR z dźwiękiem przestrzennym 5.1.

Ofertę Prime Video możesz sprawdzić tutaj.

Disney Plus

CANAL+

W ramach serwisu użytkownicy uzyskują dostęp do oryginalnych produkcji CANAL+. Znajdziemy tam również najgłośniejsze kinowe hity, obejrzymy transmisje wydarzeń sportowych. Oferowana jakość video to Ultra HD 4K. Darmowy okres próbny jest możliwy dla abonentów telewizji satelitarnej bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Abonament dostępny jest w kilku wariantach. Za pakiet Seriale i filmy z telewizją na żywo i dodatkowym pakietem HBO Max na miesiąc w prezencie zapłacimy 29,00 złotych miesięcznie. Za pakiet Seriale i filmy z telewizją na żywo opłata wynosi 19,00 złotych za miesiąc lub 228,00 złotych przy płatności za rok z góry. Abonament miesięczny w cenie 54,00 złotych to dostęp do pełnej oferty CANAL+ wraz z 30-dniowym dostępem do HBO Max gratis. Ostatni wariant w cenie 39,00 złotych za miesiąc lub 468,00 złotych za rok z góry uwzględnia dostęp do seriali, filmów, kanałów sportowych oraz telewizji na żywo.

Plany opłacane co miesiąc można anulować w dowolnym momencie bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. W ramach użytkowania serwisu możliwe jest pobieranie wybranych pozycji.

Ofertę serwisu CANAL+ możesz sprawdzić tutaj.

SkyShowtime

SkyShowtime jest najnowszą platformą streamingową, która w Polsce swój debiut miała w lutym 2023 roku. Funkcjonuje podobnie jak znane już dobrze większości miłośników kina serwisy VOD. Usługę można wykupić w formie miesięcznej lub rocznej subskrypcji, gdzie regularna opłata wynosi odpowiednio 24,99 lub 198,99 złotych.

W ramach abonamentu uzyskujemy dostęp do serwisu z dowolnego urządzenia, mamy możliwość utworzenia pięciu różnych profili użytkownika, także tych specjalnie przeznaczonych dla najmłodszych widzów. Możliwe jest również pobieranie ulubionych pozycji.

W swojej ofercie SkyShowtime udostępnia produkcje największych wytwórni. Znajdziemy tu tytuły od Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock. Wszystkie filmy i seriale dostępne na platformie obejrzymy w jakości Full HD.

Serwis SkyShowtime nie oferuje obecnie okresu próbnego, jednak rezygnacji z wykupionego planu możesz dokonać w dowolnym momencie.

Ofertę serwisu SkyShowtime możesz sprawdzić tutaj.

SkyShowtime

TVP VOD

Dla tych, którzy nade wszystko cenią sobie polskie produkcje, TVP VOD stanowić będzie niezastąpione źródło rozrywki. W ramach serwisu widzowie uzyskują bowiem dostęp do obszernej biblioteki filmów i seriali, których autorami są polscy twórcy. Możliwe jest również korzystanie z 35 kanałów na żywo, w tym TVP Stream, TVP Sport, TVP ABC, czy TVP info. Co ciekawe, część materiałów dostępnych jest zupełnie za darmo, jednak za większość z nich przyjdzie nam zapłacić. Oczywiście produkcje zagraniczne również na platformie od TVP znajdziemy.

Serwis TVP VOD oferuje niezwykle elastyczny plan subskrypcji, co przy braku możliwości darmowego testowania może okazać się bardzo wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą wiązać się z Telewizją Polską długotrwałą umową w ciemno. Dostępne plany cenowe obejmują kolejno 30, 90, 180 i 365 dni. Za każdy z nich zapłacimy odpowiednio 9,99, 14,99, 24,99 lub 44,99 złotych. Co więcej, jeśli posiadamy zarejestrowany odbiornik i regularnie opłacamy abonament RTV (lub jesteśmy z opłaty zwolnieni) dostęp do serwisu przysługuje nam zupełnie za darmo.

Ofertę serwisu TVP VOD możesz sprawdzić tutaj.

Player

Player, choć ostatni na liście, wcale nie jest najmniej interesującą propozycją naszego zestawienia. Ta platforma VOD to połączenie dostępu do polskich i zagranicznych produkcji oraz możliwość oglądania kanałów na żywo i (zależnie od wykupionego pakietu) najważniejszych wydarzeń sportowych.

Chcąc korzystać z oferty platformy Player musimy zdecydować się na jeden z proponowanych przez serwis planów. Poniżej prezentujemy kilka z aktualnie obowiązujących pakietów.

 • PLAYER z reklamami
  10,00 złotych na 30 dni:
  najtańsza oferta serwisu, w ramach której uzyskujemy dostęp do wybranych seriali i programów jeszcze przed premierą w telewizji, seriale Player Original, dostęp do kolekcji discovery+ oraz wybranych filmów z biblioteki Player.
 • PLAYER z reklamami + KANAŁY TV
  30,00 złotych na 30 dni:
  oferta oprócz usług z najtańszego pakietu obejmuje również ponad 20 kanałów na żywo.
 • PLAYER bez reklam
  20,00 złotych na 30 dni:
  zapewnia nam dostęp do wybranych produkcji nie tylko w trakcie aktywnego połączenia z siecią, ale również w trybie offline. Wybrane materiały możemy obejrzeć w jakości 4K/UHD. Zaletą tego wariantu jest brak emitowanych w trakcie seansów reklam.
 • PLAYER z reklamami + HBO
  40,00 złotych na 30 dni:
  dla tych, którzy lubią mieć większy wybór, Player oferuje dostęp do oryginalnych produkcji własnych oraz HBO Max. Poza podstawowymi materiałami możemy wybierać z seriali i programów takich stacji jak TVN, TVN Style, TVN Turbo. Możemy również korzystać z kanałów na żywo: TVN, HBO, HBO 2 i HBO 3.

Ofertę serwisu PLAYER i szczegółowy opis wszystkich planów cenowych możesz sprawdzić tutaj.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat nowości pojawiających się na platformach VOD, możesz zapoznać się z naszymi innymi artykułami.