Najlepsze horrory, jakie obejrzysz na HBO Max

Horrory w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością, a serwisy streamingowe wręcz pękają w szwach od tego typu produkcji. Szukasz najciekawszych filmów i seriali dostępnych na HBO Max?

Horror to gatunek, który wiele lat temu cieszył się ogromną popularnością. Później odszedł nieco w cień i uważany był za coś gorszego, jednak w ostatnich latach ponownie wraca na szczyt. Filmowcy wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na wystraszenie widzów. Serwisy takie jak HBO Max są doskonałym miejscem, w którym możemy obejrzeć mnóstwo świetnych filmów i seriali, które na długo po seansie pozostaną jeszcze w pamięci. Wybrałem 8, moim zdaniem najlepszych horrorów, dostępnych na tej platformie streamingowej.

Zakonnica 2

Akcja filmu Zakonnica 2 toczy się na 5 lat po wydarzeniach z 1 części. Siostra Irene żyje w klasztorze, z dala od świata zewnętrznego. Władze Watykanu poprosiły ją jednak o kolejną przysługę, kiedy w kościołach zaczyna dochodzić do makabrycznych zbrodni z udziałem duchownych. Podejrzenia ponownie padają na demona Valaka. Zadaniem Irene jest poznanie jego motywów i wysłanie ponownie do piekła.

Martwe Zło: Przebudzenie

Evil Dead: Przebudzenie to kolejna odsłona kultowej serii Martwe Zło. Tym razem akcja przenosi się z lasu w sam środek miasta. Poznamy tutaj historię dwóch sióstr, które nie żyły do tej pory ze sobą najlepiej. Podczas spotkania dochodzi do przejęcia kontroli nad jedną z nich, przez demoniczne siły, które wróciły do świata żywych. To wszystko za sprawą tajemniczej księgi i nagranego jej przekładu na płytach winylowych.

X

Film X opowiada historię grupy filmowców, którzy postanawiają wyjechać do położonego na uboczu domu w Teksasie. Co planują tam robić? Nakręcić swój nowy film. Nie jest to jednak zwyczajny obraz, ponieważ chcą zabłysnąć w branży porno. Na miejscu okazuje się, że ich największym wyzwaniem będzie walka o własne życie. Film został stworzony w klimacie USA lat 70-tych. W roli głównej występuje Jenna Ortega, którą możesz znać z doskonałego występu w serialu Wednesday.

Lśnienie

Lśnienie to kultowy film, który powstał na podstawie powieści niekwestionowanego mistrza horroru, Stephena Kinga. Poznamy tutaj historię Jacka Torrance’a, który postanawia podjąć się posady dozorcy w położonym na uboczu hotelu. Kiedy śnieg odcina go wraz z rodziną od świata, w budynku zaczynają się dziać dziwne rzeczy, przez co nasz bohater popada w obłęd. W takiej sytuacji nawet jego rodzina nie jest bezpieczna.

The Last of Us

The Last of Us to serial, który powstał na podstawie bestsellerowej gry o tym samym tytule. Poznajemy tutaj historię Ellie i Joela, którzy przemierzają USA w drodze do laboratorium naukowego. Ich droga jednak będzie bardzo trudna, ponieważ świat stanął na krawędzi zagłady przez zarazę, która zmienia ludzi w krwiożercze bestie.

30 srebrników

30 srebrników to kolejny serial w naszym zestawieniu. Poznamy tutaj historię Vergara, księdza, który sprzymierza się ze swoim, wydawałoby się, największym wrogiem — Diabłem. Ten wymusza na nim odnalezienie jednego z 30 srebrników, za które Judasz zdradził Jezusa.

Castle Rock

Castle Rock to fikcyjne miasteczko w stanie Maine w USA. Zostało ono stworzone i wiele razy wykorzystywane w swoich powieściach przez Stephena Kinga. To właśnie ono jest centrum wydarzeń w serialu, a opowieść łączy w sobie wątki i motywy znane z książek mistrza horroru.

Martwe zło

Martwe zło z 1981 roku to jeden z najbardziej kultowych horrorów w historii. Co prawda w dzisiejszych czasach bardziej przypomina krwawą komedię, jednak jest to dzieło, które po prostu trzeba znać. Poznamy tutaj historię grupy młodych ludzi, którzy postanawiają wypocząć w domku w środku lasu. W nocy nieświadomie za pomocą tajemniczej księgi przywołują pradawne zło. Czy komukolwiek uda się ujść z życiem?

Zobacz też, jakie horrory możesz obejrzeć na platformie Netflix.