Fani Wiedźmin 3: Dziki Gon czekali na to 8 lat! CD Projekt zapowiada najbardziej oczekiwany przez graczy dodatek

Tego się nie spodziewaliśmy. Mogłoby się wydawać, że studio CD Projekt RED powiedziało już wszystko w kwestii trzeciego Wiedźmina, a tymczasem właśnie zapowiedziano prace nad nową zawartością do gry, która trafi w ręce graczy już w przyszłym roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z nową zawartością w 2024 roku

CD Projekt RED nie daje nam zapomnieć o ostatniej odsłonie serii Wiedźmin, nawet 8 lat po jej premierze. Tym razem jednak studio zapowiedział coś wyjątkowego, a mianowicie edytor modów, który zostanie oddany w ręce graczy już w przyszłym roku. O oficjalne wsparcie i narzędzie do tworzenia modów fani gry prosili niemal od dnia jej premiery, jednak dopiero teraz CD Projekt RED zdecydowało się wsłuchać w głosy graczy.

Z krótkiego komunikatu studia na platformie X (dawniej Twitter) dowiadujemy się, że dzięki edytorowi będziemy mogli tworzyć zupełnie nowe przygody w świecie Wiedźmina, jak również edytować te istniejące. O potencjale, jaki drzemie w modach, nie trzeba nikogo przekonywać, to właśnie m.in. dzięki kreatywności graczy i moderów, gry takie jak: The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4 czy The Sims 4 stały się tak kultowe i po dziś dzień gracze do nich chętnie wracają.

Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon! Pozwoli on tworzyć własne przygody w grze, tworząc coś zupełnie nowego lub edytując istniejące zadania i zawartość. Planujemy udostępnić go za darmo w 2024 roku – CD Projekt RED.

Edytor modów do Wiedźmin 3: Dziki Gon będziemy mogli pobrać za darmo już w przyszłym roku. Ja już nie mogę się doczekać, co wymyślą gracze.