The Crown, sezon 6 – kiedy premiera 2. części? Ile nowych odcinków trafi jeszcze na Netflixa?

Kolejny sezon serialu The Crown zadebiutował właśnie na platformie Netflix. Produkcja została podzielona na 10 odcinków, ale tylko część z nich trafiła do popularnego serwisu VOD. Sprawdź, kiedy finałowa odsłona tytułu będzie dostępna do obejrzenia w całości.

The Crown kiedy premiera 2. części 6. sezonu?

Księżna Diana z serialu The Crown

The Crown zbliża się do zwieńczenia historii prezentowanej fanom na przestrzeni ostatnich 5-ciu sezonów, a nowe odcinki produkcji są jednocześnie jednymi z ostatnich epizodów serialu. Finałowa odsłona tytułu została podzielona na dwie części, a pierwsza z nich zadebiutowała na Netflixie 16 listopada. Premiera kolejnych odcinków została zaplanowana na końcówkę roku, a konkretniej czwartek – 14 grudnia.

Ile odcinków trafiło już na Netflixa?

Królowa Elżbieta z serialu The Crown

Pierwsza część finałowego sezonu The Crown składa się z 4 odcinków, a każdy z nich jest już dostępny do obejrzenia na Netflixie.

  • Odcinek 1 – Persona non grata (51 min)
  • Odcinek 2 – Dwa zdjęcia (39 min)
  • Odcinek 3 – Dis-moi oui (56 min)
  • Odcinek 4 – Czas żałoby (52 min)

Większość epizodów trwa około 50 minut, a czas potrzebny na obejrzenie wszystkich 4 odcinków to mniej więcej 3 godziny.

O czym opowiada 1. część finałowego sezonu The Crown?

Pierwsza “połowa” 6. sezonu skupia się przede wszystkim na sportretowaniu księżnej Diany. Jest ona główną bohaterką otwierającej części finałowych epizodów, ale we wstępnych odcinkach zobaczymy także królową Elżbietę oraz innych kluczowych bohaterów, których fani pamiętają z poprzednich odsłon produkcji.

Netflix potwierdził już, że cały 6. sezon zabierze widzów do lat dziewięćdziesiątych, a także ukaże wczesne lata dwutysięczne i tragiczną śmierć księżnej Diany. Twórcy podkreślili jednak, że wypadek, w którym zginęła bohaterka nie zostanie pokazany w serialu. Motywacją do takiej decyzji ma być chęć wrażliwego podejścia do tego wydarzenia i próba uniknięcia niepotrzebnych kontrowersji.

Obsada nowego sezonu serialu The Crown

Obsada serialu The Crown

Rola księżnej Diany w 6. sezonie The Crown ponownie przypadła Elizabeth Debicki, którą fani mogą również kojarzyć z takich produkcji jak Incydent w Kettering czy Wielki Gatsy.

  • Imelda Staunton
  • Lesley Manville
  • Jonathan Pryce
  • Elizabeth Debicki
  • Dominic West
  • Olivia Williams

Postać królowej Elżbiety po raz kolejny zostanie odegrana przez Imelde Staunton, znaną również z ról w takich filmach jak Harry Potter czy Hefina.