The Crown – kiedy premiera 6 sezonu? O czym będą nowe odcinki? Jakich aktorów zobaczymy na ekranie?

The Crown powraca na ekrany naszych telewizorów i laptopów z szóstym sezonem, którego premiera odbędzie się jeszcze tej jesieni. Wszystkie poprzednie części produkcji są dostępne do obejrzenia na platformie Netflix, gdzie znajdziecie 50 starszych odcinków tytułu.

O czym będzie 6 sezon serialu The Crown

Kadr z serialu The Crown

Najnowsze odcinki The Crown skupią się przede wszystkim na historii księżnej Diany oraz Dodi’ego Fayeda. Tyczy się to jednak głównie pierwszej części szóstego sezonu, ponieważ w jego kontynuacji powinniśmy również zobaczyć więcej epizodów skupionych na królowej Elżbiecie, księciu Williamie oraz Karolu i Kamili. Tegoroczna odsłona produkcji zabierze widzów do lat dziewięćdziesiątych, a także sportretuje wczesne lata dwutysięczne i tragiczną śmierć księżnej Diany.

Co ciekawe Netflix potwierdził, że sam wypadek, w którym zginęła księżna nie zostanie pokazany w serialu. Twórcy tytułu w licznych wywiadach podkreślili, że chcą być delikatni i przedstawić to tragiczne wydarzenie w możliwie najmniej ostentacyjny sposób. Producenci zapowiedzieli także, że w nowych odcinkach zobaczymy pierwsze spotkanie młodego księcia Williamia oraz Kate Middleton.

Obsada serialu The Crown

Królowa Elżbieta z serialu The Crown

Obsada szóstego sezonu serialu The Crown pozostanie w dużej mierze niezmienna, a więc ponownie w rolach głównych zobaczymy Elizabeth Debicki, Dominica Westa oraz Imelde Staunton.

  • Elizabeth Debicki
  • Dominic West
  • Imelda Staunton
  • Rufus Kampa
  • Ed McVey
  • Meg Bellamy
  • Fflyn Edwards
  • Luther Ford
  • Lesley Manville
  • Jonathan Pryce

To oczywiście jedynie najważniejsza część obsady zaangażowanej w produkcje nowej części serialu.

Gdzie obejrzeć zwiastun produkcji?

Zwiastun nowego sezonu jest już dostępny w sieci i możecie go obejrzeć powyżej. Wideo trwa nieco ponad minutę i prezentuje kilka interesujących kadrów z tegorocznej odsłony tytułu. Trailer skupia się przede wszystkim na postaci królowej Elżbiety.

The Crown – kiedy premiera 6 sezonu? Czy serial będzie dostępny do obejrzenia w całości?

Bohaterowie serialu The Crown

Najnowszy sezon serialu The Crown zostanie podzielony na dwie części. Produkcja otrzyma łącznie 10 epizodów, a pierwsze 4 odcinki zadebiutują na Netflixie w czwartek – 16 listopada. Następnie fani będą musieli przygotować się na około miesięczną przerwę, ponieważ ostatnie 6 odcinków trafi na platformę dopiero 14 grudnia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nadchodzący szósty sezon serialu będzie jednocześnie jego finałową odsłoną.