Wiedźmin: Sirens of The Deep – kiedy premiera? Czy w nowej produkcji zobaczymy Geralta? Które opowiadanie warto przeczytać przed seansem?

W pierwszej połowie listopada Netflix zapowiedział kolejną produkcję, której akcja zostanie osadzona w uniwersum Wiedźmina. Po relatywnie pozytywnym przyjęciu Zmory Wilka oraz wielu chłodnych komentarzach na temat serialowej adaptacji książek (szczególnie w środowisku polskich fanów), popularny serwis VOD ogłosił, że nowy tytuł będzie filmem zrealizowanym w animowanej stylistyce.

Kiedy premiera filmu The Witcher: Sirens of The Deep?

Wiedźmin Anime

Entuzjaści uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego muszą uzbroić się w cierpliwość. Z oficjalnych zapowiedzi wynika bowiem, że debiut nowego filmu o Wiedźminie pojawi się w sieci dopiero pod koniec 2024 roku. Spodziewam się więc, że produkcja trafi na Netflixa w okolicach czwartego kwartału, a to oznacza, że nowi fani mają sporo czasu na nadrobienie zaległości związanych z pozostałymi dziełami, w których wiedźmin Geralt odgrywa główną rolę.

Kogo zobaczymy w obsadzie nowego filmu o Wiedźminie?

Nowy serial Netflix o Wiedźminie

Film The Witcher: Sirens of The Deep skupi się na jednym z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, a więc najważniejszą postacią w scenariuszu produkcji ponownie będzie Geralt z Rivii (przypomnę tylko, że w Zmorze Wilka głównym bohaterem był nauczyciel Geralta – Vesemir). Pewną ciekawostką – a jednocześnie świetną wiadomością dla fanów gier autorstwa CD-Project RED – jest ogłoszenie osoby, która użyczy swojego głosu Białemu Wilkowi. Będzie nim bowiem Doug Cockle, czyli aktor dubbingujący Geralta w angielskiej wersji językowej Wiedźmina 3.

  • Wiedźmin – Doug Cockle
  • Essi Daven – Christina Wren
  • Yennefer – Anya Chalotra
  • Jaskier – Joey Batey

W pozostałych rolach mamy zobaczyć gwiazdy, które wcześniej występowały w serialowej adaptacji Netflixa. Głosu Yennefer z Vengerbergu użyczy Anya Chalotra, a jako Jaskra ponownie usłyszymy Joey’a Batey’a. Jedną z głównych bohaterek w nowym filmie będzie Essi Daven, zwana również Oczko. Głosu tej postaci użyczy amerykańska aktorka – Christina Wren.

Gdzie można obejrzeć zapowiedź produkcji?

Pierwsza zapowiedź produkcji pojawił się już w sieci i możecie ją obejrzeć powyżej. Trailer trwa niecałą minutę i nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat historii, która zostanie opowiedziana w nowym filmie. Fani mogę jednak rzucić okiem na stylistykę, w jakiej zrealizowany zostanie kolejny tytuł z uniwersum Wiedźmina.

Jak nowy film łączy się z uniwersum Wiedźmina?

The Witcher anime series

Film The Witcher: Sirens of The Deep będzie adaptacją jednego z najciekawszych opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Mowa o dziele zatytułowanym Trochę Poświęcenia, które jest częścią zbioru Miecz Przeznaczenia (druga książka o przygoda Geralta z Rivii i jednocześnie ostatni zbiór opowiadań przed rozpoczęciem faktycznej sagi). Z całą pewnością polecam przeczytać omawiane opowiadanie przed samym seansem, ponieważ jest ono dosyć krótkie, a jednocześnie może odczuwalnie poprawić immersję płynącą z nowego filmu.

Netflix poinformował również, że akcja produkcji będzie toczyć się między piątym a szóstym odcinkiem pierwszego sezonu serialowego Wiedźmina. Przed premierą warto więc również powrócić do starszych epizodów tytułu, tym bardziej, że – patrząc na dalsze poczynania amerykańskiego serwisu streamingowego – naprawdę nie były one takie złe.