Arcane, sezon 2 – poznaliśmy datę premiery. Kiedy debiut serialu? Gdzie obejrzeć zwiastun? Jakie postacie pojawią się w nowych odcinkach?

Arcane to animowany serial Netflixa, który trafił do serwisu w 2021 roku. Produkcja została podzielona na dziewięć odcinków, a jej scenariusz skupia się na relacji między dwiema głównymi bohaterkami, czyli Jinx oraz Vi. Obie postaci zostały zaczerpnięte z gry League of Legends, której uniwersum stało się podstawą do powstania omawianego tytułu.

Kiedy premiera 2 sezonu Arcane?

Kadr z serialu Arcane

W sieci pojawiła się już oficjalna zapowiedź kolejnego sezonu Arcane i niestety sugeruje ona, że fani serialu będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Produkcja ma bowiem zadebiutować pod koniec przyszłego roku, a jej pierwszy odcinek (choć prawdopodobnie wszystkie epizody trafią do serwisu tego samego dnia) pojawi się na Netflixie w listopadzie. Pierwszy i drugi sezon tytułu będzie więc dzielić trzyletnia przerwa.

O czym będzie kolejny sezon serialu?

Drugi sezon serialu Arcane najprawdopodobniej ponownie skupi się na relacji między dwiema siostrami – Vi oraz Jinx. W pierwszej części tytułu pojawiło się jednak znacznie więcej bohaterów, których losy poznawaliśmy symultanicznie. Oznacza to, że historie związane, między innymi, z Jinx były opowiadane niejako równolegle do wydarzeń dotyczących pozostałych postaci (mam w tym miejscu na myśli chociażby tę część scenariusza, która dotyczyła Jayce’a oraz Viktora).

Zakończenie pierwszego sezonu jasno sugeruje jednak, że kolejna część produkcji połączy ze sobą losy wszystkich bohaterów, których fani mogą kojarzyć z gry League of Legends. Z całą pewnością poznamy więc kontynuację potyczki między Jinx i Ekko oraz rozwinięcie relacji między Caitlyn i Vi. Scenarzyści muszą również dokończyć wątek związany z Victorem, który pod koniec pierwszego sezonu dokonuje istotnego – z punktu widzenia fabuły – wyboru.

Jakie postacie zobaczymy w 2 sezonie Arcane?

Jinx z serialu Arcane

W drugim sezonie serialu Arcane z całą pewnością zobaczymy wszystkie najważniejsze postacie z debiutanckich odcinków produkcji. Fani mogą więc liczyć na ponownie spotkanie z:

  • Vi,
  • Jinx,
  • Ekko,
  • Jaycem,
  • Viktorem,
  • Caitlyn,

Starsze epizody zawierały również wątek związany z Noxusem, a to oznacza, że w nowej odsłonie tytułu możemy zobaczyć postacie wywodzące się z tej krainy (np. Dariusa lub Dravena).

Czy trzeba grać w League of Legends, żeby zrozumieć Arcane?

Plakat serialu Arcane

Główni bohaterowie serialu Arcane to postacie, które zawitały do pop kultury dzięki grze League of Legends. Popularna MOBA nie jest jednak tytułem fabularnym i polega na rozgrywaniu – trwających około 30/40 minut – meczów między dwiema pięcioosobowymi drużynami. Podczas zabawy gracze wybierają postać, którą chcieliby kierować w trakcie pojedynczej potyczki, ale zaplecze fabularne championów – czyli historie napisane przez scenarzystów oraz interakcje, w które wchodzą bohaterowie z innymi postaciami – nie mają żadnego wpływu na wynik rozgrywki.

W praktyce oznacza to więc, że grając w LoL-a nie musicie posiadać żadnej wiedzy na temat uniwersum wykreowanego przez Riot Games, natomiast oglądając Arcane zupełnie niekonieczne jest orientowanie się w tym jak działa League of Legends. Jeśli jednak jesteście zainteresowanie samym LOR stworzonym w ramach kreacji poszczególnych postaci (które swoją drogą przeszło na przestrzeni ostatnich lat sporą przemianę), to zdecydowanie polecam zapoznać się z oficjalną stroną twórców gry, która gromadzi wszystkie informacje na temat zaprojektowanego przez nich świata.