The Game Awards 2023. Kiedy i gdzie oglądać transmisję z najważniejszego wydarzenia dla graczy? Sprawdź

Porą na kolejne rozdanie nagród The Game Awards. W tym roku obchodzimy jubileuszową, dziesiątą edycję wydarzenia, które obecnie należy do jednego z najważniejszych w branży i często jest nazywane “growymi Oscarami” (w rzeczywistości gromadząc obecnie większą widownię niż filmowe Oscary). Jak już przyzwyczaił nas główny założyciel The Game Awards i jednocześnie prowadzący to wydarzenie Geoff Keighley, oprócz rozdania nagród dla najlepszych gier i twórców 2023 roku czeka nas również ogromny pokaz gier, w tym jeszcze niezapowiedzianych. Na co możemy liczyć w tym roku?

The Game Awards 2023 — kiedy i gdzie oglądać?

Wydarzenie The Game Awards 2023 odbędzie się 8 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego (w nocy z czwartku na piątek). Transmisja została zaplanowana na około 2,5 godziny, podczas której wręczenia kolejnych nagród przeplatać się będę z zapowiedziami gier i trailerami.

Całość będzie można obejrzeć w internecie, m.in. na:

The Game Awards 2023 — nominowani do tytułu najlepszej gry roku

Do najważniejszej nagrody — dla najlepszej gry roku, nominowano:

  • Alan Wake 2
  • Baldur’s Gate 3
  • Marvel’s Spider-Man 2
  • Resident Evil 4 Remake
  • Super Mario Bros. Wonder
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Faworytem wydaje się być obecnie wybitne dzieło studia Larian — Baldur’s Gate 3. Największym konkurentem RPG-a jest Alan Wake 2.

Czego możemy się spodziewać? Jakie gry zobaczymy?

Nie da się ukryć, że The Game Awards każdego roku oferuje ciekawe zapowiedzi gier W tym roku zdecydowanym faworytem do prezentacji Death Stranding 2. Do tej pory wiemy jedynie, że gra powstaje, ale możliwe, że to właśnie podczas TGA zobaczymy pierwszy pokaz z rozgrywki. Pozostając przy twórczości Hideo Kojimy, wciąż czekamy na pokaz Overdose, czyli nowego horroru, o którym spekuluje się już od długich miesięcy.

Microsoft zapowiedział już, że podczas The Game Awards 2023 otrzymamy kilka niespodzianek. Z pewnością ucieszyłaby nas wiadomość o konkretnej dacie premiery Avowed — nowego RPG od Obsidian Entertainment, jak również nowe materiały z gry Stalker 2, której premiera była już wielokrotnie przesuwana. Spekuluje się również, że możemy otrzymać pierwszy trailer Dishonored 3 od studia Arkane.

Spekuluje się, że również Sony będzie chciało wykorzystać The Game Awards 2023 i zobaczymy pierwszy zwiastun samodzielnego dodatku do God of War Ragnarok.

Nie da się również ukryć, że niepokojąco cicho zrobiło się w temacie Dragon Age: Dreadwolf. Jeśli nadchodzący RPG ma się ukazać w przeciągu najbliższych 12 miesięcy, to trudno o lepszą okazję do zaprezentowania gry światu.

To tyle jeśli chodzi o spekulacje, a co wiemy już na pewno? Przede wszystkim poznamy datę premiery Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox Series X.

Fanów gry Warframe z pewnością ucieszy również wiadomość, że podczas The Game Awards otrzymamy datę premiery kolejnego fabularnego rozdziału gry zatytułowanego Whispers in the Walls.

To wszystko, co wiemy na temat tegorocznego wydarzenia The Game Awards. Jednego możemy być jednak pewni, czeka nas nieprzespana noc.