Galaxy S23 FE – znamy datę europejskiej premiery. Kiedy smartfon będzie dostępny w Polsce?

Galaxy S23 FE ma stanowić wielki powrót serii Fan Edition do portfolio produktów koreańskiej marki. Pierwszy smartfon oznaczony tym dopiskiem – czyli Galaxy S20 FE – trafił do sprzedaży w 2020 roku i przez lata utrzymywał swoją pozycję jako jeden z najbardziej opłacalnych telefonów na rynku. Niestety wsparcie dużymi aktualizacjami dla tego modelu zostało już zakończone, a to daje idealny pretekst do prezentacji jego pośredniego następcy (po drodze przytrafił się jeszcze Galaxy S21 FE).

Galaxy S23 FE będzie ostatnią dużą premierą tego roku, ale trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich miesięcy Samsung pokazał naprawdę sporo nowych urządzeń. Poniżej znajdziecie listę najważniejszych flagowców oraz średniopółkowców koreańskiej marki, które trafiły do sprzedaży w 2023 roku.

  • Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra | Premiera w lutym
  • Galaxy A54 oraz Galaxy A34 | Premiera w marcu
  • Galaxy Z Flip 5 oraz Galaxy Z Fold 5 | Premiera w lipcu
  • Galaxy S23 FE | Światowa premiera w październiku

W momencie pisania niniejszej publikacji w Polsce dostępne są w sprzedaży wszystkie modele smartfonów Samsunga z wyjątkiem Galaxy S23 FE.

Kiedy Galaxy S23 FE trafi do Polski?

S23 FE in blue

Globalna premiera modelu S23 FE nastąpiła w październiku, ale jeszcze przed oficjalną prezentacją urządzenia wiedzieliśmy, że data jego debiutu w poszczególnych krajach będzie zależała od regionu w jakim się one znajdują. Według informacji francuskiego oddziału Samsunga, omawiany smartfon ma pojawić się w Europie już 8 grudnia.

Niestety wątpię, aby dokładnie tego samego dnia średniopółkowiec pojawił się również w Polsce, ponieważ jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnych komunikatów ze strony koreańskiej marki, które sugerowałyby taki przebieg wydarzeń. Mimo to, rychły debiut urządzenia w naszym kraju jest już przesądzony, a jego ostateczna premiera odbędzie się najprawdopodobniej w pierwszej połowie grudnia (w Niemczech ma on trafić do sprzedaży 15 grudnia).