God of War Ragnarok DLC — datę premiery poznamy już w tym tygodniu? Sprawdź, co wiemy o nowych przygodach Kratosa

Studio Sony Santa Monica ponoć pracuje nad DLC do gry God of War Ragnarok? Co już wiemy o dodatku? Kiedy możemy spodziewać się jego premiery? Sprawdźcie.

Pierwszy trailer DLC do God of War Ragnarok zobaczymy podczas The Game Awards 2023?

Wydarzenie The Game Awards często określane mianem “growych Oscarów”. To nie tylko uhonorowanie najlepszych gier i deweloperów roku, ale również wielki pokaz nadchodzących produkcji. Możliwe, że podczas tegorocznego The Game Awards zobaczymy pierwszy trailer DLC do God of War Ragnarok, a także poznamy datę premiery dodatku. Skąd te przypuszczenia?

The Game Awards 2023 to ostatnie wielkie gamingowe wydarzenie w tym roku. Microsoft już zapowiedział “wiele niespodzianek” dla fanów marki Xbox. Choć Sony nie wydało jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, to wątpliwe jest, aby japoński producent ominął tak duże wydarzenie. Szczególnie że obecnie lista zapowiedzianych tytułów na wyłączność PlayStation 5 w 2024 roku nie wygląda zbyt imponująco. Jedynym tytułem z potwierdzoną datą premiery jest Final Fantasy 7: Rebirth, czyli druga część remake’u kultowej gry jRPG.

Kratos z God of War

Sony musi czymś wypełnić kalendarz, a zdecydowanie łatwiej (i szybciej) jest stworzyć DLC, niż zupełnie nowy tytuł. W jak trudnej sytuacji wydawniczej jest producent, najlepiej pokazuje niedawna zapowiedź remake’u The Last of Us 2 na PS5, czyli gry, która ma zaledwie 3 lata!

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że potwierdzono już oficjalnie, iż podczas The Game Awards 2023 wystąpi Christopher Judge, czyli aktor, który od lat wciela się w Kratosa. Sony nie będzie mieć zatem lepszej okazji do prezentacji DLC do God of War Ragnarok, niż właśnie podczas The Game Awards.

God of War Ragnarok DLC — co o nim wiemy?

Jako pierwsi o dodatku do God of War Ragnarok napisali redaktorzy hiszpańskiego serwisu Areajugones, który słynie z dostarczania wiarygodnych i co ważniejsze “sprawdzających się” przecieków na temat gier. Według informacji ujawnionych przez dziennikarzy DLC do God of War Ragnarok będzie fabularnym pomostem pomiędzy ostatnią a kolejną odsłoną serii.

Co więcej, rozszerzenie ma być wielkości Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, czyli samodzielnego dodatku do pierwszej odsłony gry Spider-Man. Choć dziennikarze Areajugones nie dotarli do informacji, kiedy dokładnie zostanie zaprezentowane DLC, to wskazali, że najprawdopodobniej nastąpi to podczas The Game Awards 2023.

god of war ragnarok zrzut ekranu

God of War Ragnarok DLC — kiedy premiera?

Jak już wspomniałem, Sony potrzebuje gier na wyłączność w 2024 roku. Obecnie lista nadchodzących produkcji nie prezentuje się zbyt imponująco. Wiele jednak może zmienić samodzielny dodatek do God of War Ragnarok. Kratos już niejednokrotnie wyciągał Sony z opresji i tak samo może być tym razem.

Kiedy możemy liczyć na premierę DLC do God of War Ragnarok? Najbardziej realne wydaje się drugie półrocze 2024 roku. Jesień i zima to zawsze najgorętszy okres w branży. Co więcej, warto przypomnieć, że Ragnarok zadebiutował w listopadzie 2022 roku, i premiera dodatku w podobnym okresie 2024 roku zyskałaby dodatkową symbolikę.