Palworld — czy gra trafi na PS5 i PS4? Sprawdź, co wiemy

Czy jest szansa na premierę Palworld na konsolach PlayStation 5 i PlayStation 4?

Palworld podbija świat, ale tylko na PC i Xbox

Palworld to największa sensacja początku 2024 roku. Gra studia Pocket Pair przyciągnęła już ponad 6 milionów graczy, a kolejni regularnie dołączają do zabawy. Gra bije wszelkie rekordy, na Steam zalogowało się równocześnie rekordowe 1,8 miliona graczy. To może być jednak dopiero początek, bowiem warto przypomnieć, że Palworld jest obecnie w fazie wczesnego dostępu i gra stale się rozrasta. Nawet jeśli nie jesteście fanami tego typu produkcji, to z całą pewnością choćby możliwość wypróbowania “pokemonów ze spluwami” połączonych z klasycznym surwiwalem kusi. Niestety, Palworld jest dostępny jedynie na PC (Steam) i konsolach Xbox Series X/S oraz Xbox One. Czy jest jednak szansa, aby gra trafiła także na PlayStation 5 i PS4?

Walka w Palworld

Palworld, co z wersją na PS5 i PS4?

Jeśli weźmiemy pod uwagę historię Pocket Pair, to niestety szanse na premierę Palworld na PS5 i PS4 wydają się być znikome. Przypomnę tylko, że poprzednia gra studia — Craftopia, również trafiła tylko na konsole Xbox i PC. Gigantyczny sukces Palworld może jednak sprawić, że samo Sony zainteresuje się tytułem i wykaże inicjatywą, aby ściągnąć grę na swoją platformę. Użytkownicy konsol PlayStation wręcz zalewają media społecznościowe Pocket Pair z pytaniami o wersję na PS5 i PS4. Deweloperzy nie pozostawili ich bez odpowiedzi i stwierdzili, że póki co nie ma planów wydania Palworld na PS5 i PS4. Jednocześnie zostawili oni odrobinę nadziei, twierdząc, że w przyszłości może się to zmienić.

W tej chwili nie mamy tego w planach (wydania Palworld w wersji na PS5 – przyp. red.), ale rozważymy to podczas rozwoju gry — Pocket Pair.

Z pewnością nie jest to odpowiedź, na jaką liczyli fani PlayStation, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Pocket Pair to stosunkowo niewielkie studio, które obecnie musi radzić sobie z ogromną presją i natłokiem pracy. To, że nie wszystko przebiega po myśli twórców widać najlepiej po coraz większych różnicach dzielących wersję gry na Steam i konsole Xbox (w tym wersję z Game Pass). Praca nad dodatkową platformą w chwili obecnej mogłaby jedynie utrudnić deweloperom rozwój gry.