Obi-Wan Kenobi sezon 2 – wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu na Disney Plus. Premiera, obsada, ciekawostki, spekulacje

Zbieram wszystkie informacje, plotki i spekulacje na temat 2. sezonu serialu Star: Wars: Obi-Wan Kenobi na Disney Plus. Czy możemy liczyć na nowe odcinki? Jaką historię poznamy tym razem? Kto powróci w obsadzie serialu? Sprawdź, co już udało mi się ustalić.

Obi-Wan Kenobi to jedna z najbardziej ikonicznych postaci w Gwiezdnych wojnach. Słynny Jedi odgrywa kluczową rolę nie tylko w kanonicznych filmach kinowych, ale również w serialach animowanych czy ostatnio, w serialu aktorskim. Obi-Wan Kenobi zadebiutował na Disney Plus w maju 2022 roku, a w tytułowej roli powrócił po latach Ewan McGregor. Akcja serialu rozgrywa się około 10 lat po wydarzeniach z filmu Zemsta Sithów. W czasach gdy Galaktyką rządzi Imperium Galaktyczne, a Obi-Wan Kenobi, jako Jedi, jest ścigany i ukrywa się na planecie Tatooine, gdzie przy okazji obserwuje rozwój Luke’a Skywalkera.

Pierwszy sezon serialu Obi-Wan Kenobi otrzymał 6 odcinków i skończył się w taki sposób, że jest jeszcze miejsce na kontynuację. Czy jednak jest w ogóle szansa na 2. sezon widowiska na Disney Plus?

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi sezon 2 – kiedy premiera? Czy jest szansa na kontynuację?

Deborah Chow — reżyserka serialu Obi-Wan Kenobi, przyznała, że z chęcią wróciłaby z kolejnym sezonem, szczególnie że pomiędzy wydarzeniami z serialu a tymi ukazanymi w filmie Nowa Nadzieja jest 10 lat przerwy. Oznacza to, że jest jeszcze mnóstwo miejsca na opowiedzenie ciekawych historii w życiu słynnego Jedi. Czy jest jednak na to szansa?

Ewan McGregor (serialowy Obi-Wan) i Joel Edgerton (Owen Lars) nie ukrywają, że z chęcią powróciliby w swoich rolach. Pierwszy z nich stwierdził w wywiadzie z Variety, że chciałby zrobić 2. sezon, ale obecnie nie są prowadzone żadne rozmowy na ten temat.

Bardzo chciałbym zrobić drugi sezon (serialu Obi-Wan Kenobi – przyp. red.), ale na razie nie ma o tym mowy. W Disneyu dużo się dzieje.

Niestety, potwierdziła to Kathleen Kennedy — prezes Lucasfilm, podczas Star Wars Celebration 2023, która ujawniła, że 2. sezon serialu Obi-Wan Kenobi nie jest obecnie w planach Disney’a. Szefowa marki Star Wars nie wyklucza jednak, że w przyszłości może się to zmienić. Kennedy podkreśliła, że bardzo ceni sobie pracę, którą Deborah Chow wykonała przy pierwszym sezonie, jak również wypowiedzi Ewana McGregora, który z chęcią powróciłby do roli Obi-Wana Kenobiego. Tym samym oznacza to, że póki co nie mamy co liczyć na 2. sezon serialu Obi-Wan Kenobi. Jednak jest pewna nadzieja.

Pod koniec 2023 roku w Disney’u, a konkretnie w Lucasfilm doszło do małej rewolucji kadrowej. Na czele firmy wciąż stoi Kathleen Kennedy, jednak gigantyczny awans otrzymał Dave Filoni, który został dyrektorem kreatywnym i w dużej mierze to właśnie on ma nadać kierunek rozwoju filmom i serialom z uniwersum Gwiezdnych wojen. Co to może oznaczać dla kontynuacji serialu Obi-Wan Kenobi? Filoni znany jest jako ogromny znawca i sympatyk Star Wars. Warto tu wspomnieć, że w ten czy inny sposób, miał on swój udział w takich produkcjach jak:

Jeśli ktoś chciałby powrotu Obi-Wana, to właśnie Filoni. Nie mamy jednak co liczyć na rychły powrót słynnego Jedi. Przypomnę, że od ogłoszenia pierwszego sezonu serialu Obi-Wan Kenobi, do jego premiery minęły około 3 lata. Zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz i ogłoszenie 2. sezonu w 2024 roku, możemy śmiało założyć, że na Disney Plus serial pojawi się najwcześniej w 2027 roku.

Obsada serialu Obi-Wan Kenobi sezon 2

Trudno wyobrazić sobie 2. sezon serialu Obi-Wan Kenobi bez Ewana McGregora, szczególnie że sam aktor wielokrotnie podkreślał, że chciałby jeszcze wcielić się w rolę słynnego Jedi. W obsadzie ewentualnego 2. sezonu powinni znaleźć się również Joel Edgerton i Bonnie Piesse, jako Owen i Beru Lars, czyli wujek i ciocia Luke’a Skywalkera. Nie powinno zabraknąć również Haydena Christensena jako Anakina Skywalkera i Dartha Vadera. Choć warto przypomnieć, że w pierwszym sezonie głosem tego drugiego był James Earl Jones.

Ewan McGregor Obi-Wan

O czym może opowiadać sezon 2 serialu Obi-Wan Kenobi?

Finał pierwszego sezonu serialu Obi-Wan Kenobi pozwala na swobodną kontynuację. Co więcej, twórcy już teraz mają sporo materiałów, z których mogą skorzystać. Sympatycy serialu animowanego Star Wars: Rebels wiedzą, że przed wydarzeniami z filmu Nowa Nadzieja dochodzi do ponownego starcia Obi-Wana Kenobiego i Darth Maula. Opowieść, w której poznalibyśmy lepiej nie tylko Jedi, ale również jednego z najsłynniejszych Sithów, z pewnością przypadłaby do gustu fanom Star Wars.

Obi-Wan Kenobi niczym Boba Fett

Wśród licznych seriali w uniwersum Star Wars, nad którymi obecnie pracuje Disney, możemy wyróżnić dwa, które są w wyjątkowo dziwnym zawieszeniu. Oprócz kontynuacji przygód Obi-Wana Kenobiego podobny los spotkał Księgę Boby Fetta. Słynny łowca nagród również nie jest pewny czy powróci w kolejnych odcinkach własnego show. W obu przypadkach Disney stosuje podobną narrację. Prace nad kontynuacjami obecnie nie trwają, ale nie wykluczone, że pojawią się w przyszłości. Co pozostawia, choć cień nadziei na powrót naszych ulubionych bohaterów Star Wars.

To na razie wszystko, co udało mi się ustalić na temat kontynuacji serialu Obi-Wan Kenobi na Disney Plus. Możecie być jednak pewni, że gdy tylko pojawią się nowe informacje, to od razu dam Wam znać.