The Book of Boba Fett sezon 2 – kiedy premiera serialu? Czy jest szansa na nowe odcinki? Obsada, ciekawostki, spekulacje

Sprawdzam, co wiemy na temat 2. sezonu serialu The Book of Boba Fett. Czy jest szansa na nowe odcinki z najsłynniejszym łowcą nagród w uniwersum Star Wars w roli głównej?

Serial Star Wars: Księga Boby Fetta zadebiutował w pod koniec 2021 roku jako spin-off serialu Mandalorian. Wydawało się, że kultowy łowca nagród szybko powróci w kolejnym sezonie, jednak tak się nie stało. Co wiadomo do tej pory na temat 2. sezonu The Book of Boba Fett, sprawdźmy.

The Book of Boba Fett sezon 2 – kiedy premiera? Czy jest szansa na nowe odcinki?

Pierwszy sezon serialu The Book of Boba Fett zebrał mieszane opinie recenzentów i widzów. W serwisie Rotten Tomatoes ilość pozytywnych recenzji wynosiła 63% z kolei ocen widzów 51%. Tym samym jest to jedna z najgorzej ocenianych produkcji w uniwersum Star Wars. Warto jednak podkreślić, że serial liczył w sumie 7 odcinków i choć nie wszystkie były równej jakości, to kilka z nich zebrało bardzo dobre opinie. Spora w tym zasługa nie tylko historii, ale również aktorów wcielających się w postacie. The Book of Boba Fett kryje w sobie również wiele smaczków dla fanów Star Wars.

Niestety, pomimo dobrej oglądalności, serial nie wzbudził zachwytu, co przełożyło się na to, że Disney wciąż oficjalnie nie potwierdził 2. sezonu serialu The Book of Boba Fett. Mamy tu analogiczną sytuację do 2. sezonu serialu Obi-Wan Kenobi. Oznacza to, że Disney nie zapowiedział jeszcze kontynuacji serialu, jednocześnie też nie wykluczył jej w przyszłości.

Czy jednak jest realna szansa na kontynuację przygód Boby Fetta? Temeura Morrison — odtwórca tytułowej roli zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że z ogromną chęcią powróciłby do roli Boby Fetta, jednak sam ma pewne wątpliwości co do szans na pełnoprawny 2. sezon serialu. Wszystko, zdaniem aktora, rozchodzi się o pieniądze.

Nie wiem, co się tam dzieje (u Disney’a — przyp.red.). Wychodzimy z okresu przestoju (po strajkach scenarzystów i aktorów — przyp.red.), więc myślę, że wszyscy po prostu wracają do pracy i wszystko sprowadza się do budżetów i tego, co chcą zrobić i ile to kosztuje. Naprawdę nie wiem. Sądząc po fanach, których spotkałem, wszyscy chcą drugiego sezonu, ale nie wiem, co się stanie — Temeura Morrison.

Sezon 2. Księgi Boby Fetta jest zatem obecnie w zawieszeniu i chyba nikt tak naprawdę nie wie, co zrobić z kontynuacją serialu.

The Book of Boba Fett sezon 2 – obsada

Biorąc pod uwagę, że 2. sezon The Book of Boba Fett będzie najprawdopodobniej bezpośrednią kontynuacją wydarzeń ukazanych w pierwszych odcinkach, to śmiało możemy założyć, że w roli głównej powróci Temeura Morrison, a towarzyszyć mu będą najprawdopodobniej:

  • Ming-Na Wen jako Fennec Shand
  • Matt Berry jako 8D8
  • Carey Jones jako Krrsantan
  • Danny Trejo jako opiekun/trener Rancora

Jak nie 2. sezon The Book of Boba Fett, to co?

Serial The Book of Boba Fett wchodzi w skład tzw. “Mandoverse”. Do tego grona zaliczają się także takie produkcje jak wspomniany już The Mandalorian oraz:

Boba Fett to niezwykle istotna postać, nie tylko ze względu na sentyment do postaci z oryginalnej trylogii filmowej, ale właśnie także powiązania z bohaterami z innych współczesnych seriali Star Wars. Śmiało możemy założyć, że jeśli nawet Boba Fett nie otrzyma 2. sezonu własnego serialu, to pojawi się gościnnie w innych produkcjach. Obecnie potwierdzono już prace nad 3. sezonem The Bad Batch, 4. sezonem The Mandalorian, a także tegoroczną premierę Skeleton Crew. Do tego dochodzi jeszcze film The Mandalorian, który ma być kinowym zwieńczeniem “Mandoverse”. Trudno wyobrazić sobie taką produkcję bez obecności Boby Fetta.