“To jest do d**y”, trailer GTA 6 doprowadził ich do furii

Miała być wielka premiera, do której odmierzaliśmy kolejne godziny, a wyszło niestety jak zawsze. Trailer GTA 6 zobaczyliśmy znacznie wcześniej niż planowano, ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni.

“To jest do d**y” reakcje na debiut trailera GTA 6

Początkowo trailer GTA 6 miał zostać zaprezentowany 5 grudnia o godzinie 15:00 czasu polskiego. Niestety, z wielkiej premiery nici bowiem pewien nieznany jegomość opublikował na platformie X (dawny Twitter) pełny zwiastun produkcji. Choć był on w niskiej jakości i oznaczony znakami wodnymi, to zmusił Rockstar Games do wcześniejszego upublicznienia trailera GTA 6.

Sytuacja ta doprowadziła do furii deweloperów pracujących nad grą. Swojego żalu i wściekłości nie ukrywał Javier Altman — starszy gameplay animator w Rockstar. Stwierdził on, że przedwczesne upublicznienie materiału pozbawiło go i resztę deweloperów możliwości wspólnego obejrzenia reakcji graczy na żywo.

To jest do dupy. Miałem nadzieję obejrzeć to po raz pierwszy jutro wraz z moimi kolegami z zespołu i współpracownikami. Czuję, że zasłużyliśmy na ten moment — Javier Altman, Rockstar Games.

Tego typu “wycieki” to ogromny problem branży i często zapominamy o tym, jak mocno uderza on w samych twórców, którzy pracują nad jednym projektem kilka lat i chcą odpowiednio zaprezentować go światu. Na szczęście, już kilka chwil po oficjalnym upublicznieniu trailera GTA 6, Altman, jak i cały zespół Rockstar mógł cieszyć się z reakcji większości graczy, bowiem te są bardzo pozytywne. Co również skomentował główny zainteresowany.

Dosłownie płaczę teraz łzami radości z powodu reakcji wszystkich. Nie mogę uwierzyć, że mogę być tego częścią — Javier Altman.

Kolejny z deweloperów GTA 6 – Amy Hartley, również dodał na X wpis odnośnie przedwczesnej premiery zwiastuna gry.

Nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy, ale oto jest! Jestem dumna ze wszystkich pracujących nad tą grą, będzie niesamowita.

Zwiastun GTA 6 potwierdził nasze wcześniejsze przypuszczenia i akcja gry przeniesie nas do Vice City. Nie jest również wielkim zaskoczeniem, że otrzymamy dwóch protagonistów Jasona i Lucię. Premiera GTA 6 odbędzie się w 2025 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Niestety gra ominie PC.