Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent dla ucznia? Tego laptopa kupisz na promocji za niecałe 1000 złotych

Na tydzień po zakończeniu popularnych akcji promocyjnych w ramach corocznej edycji Black Friday oraz Cyber Monday, w popularnych sklepach z elektroniką pojawił się nowy intrygujący rabat. Oferta dotyczy chromebook’a marki Acer, za którego zapłacisz teraz niecałe 1000 złotych. W niniejszej publikacji podpowiadam dlaczego warto zdecydować się na zakup przecenionego urządzenia.

Chromebook marki Acer dostępny za niecałe 1000 złotych

Chromebook marki Acer

Chromebook Acer 315 CB315 to urządzenie oparte na systemie ChromeOS, które spełni wszystkie wymagania zdecydowanej większości casualowych użytkowników. Laptop posiada spory ekran o przekątnej 15.6-cali z matrycą IPS i odświeżaniem obrazu na poziomie 60 Hz. Wyświetla on multimedia w jakości Full HD, wspieranej przez zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics.

  • Acer Chromebook 315 | Aktualna cena: 999 złotych | Link do sklepu (RTV Euro AGD)
  • Acer Chromebook 315 | Aktualna cena: 999 złotych | Link do sklepu (Komputronik)
  • Acer Chromebook 315 | Aktualna cena: 999 złotych | Link do sklepu (X-Kom)

Na uwagę zasługuje również szybki dysk SSD o pojemności 128 GB, choć trzeba przyznać, że w przypadku użytkowników zapisujących swoje dane w pamięci urządzenia, taka ilość pamięci może okazać się niewystarczająca. Na szczęście system ChromeOS gwarantuje domyślny dostęp do wszystkich usług Google’a (w tym Dysku Google), a więc cześć danych będzie można bezproblemowo przenieść do chmury. Omawiany model oferuje także wytrzymałą baterię, która jest w stanie pracować nawet do 10 godzin na pojedynczym ładowaniu.

Jaka jest przewaga chromebooków nad klasycznymi laptopami?

Promocja Chromebook

Elementem, który wyróżnia chromebooki na tle klasycznych laptopów jest system operacyjny, zaimplementowany do tego typu przenośnych urządzeń. Oprogramowanie ChromeOS jest rezultatem prac marki Google, której głównym założeniem było stworzenie prostego i intuicyjnego interfejsu – gwarantującego jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowników oraz ich danych.

W tym celu opracowano tzw. tryb piaskownicy, który sprawia, że zainstalowane na chromebook’u aplikacje są od siebie odizolowane. Dzięki temu nieumyślne zainfekowanie komputera wirusem nie skutkuje natychmiastową utratą kontroli nad nad całym urządzeniem. Dodatkowo Google zapewnia, że system ChromeOS posiada wbudowany układ zabezpieczający, który szyfruje najbardziej poufne dane i chroni je przed niepowołanymi osobami.

Na uwagę zasługuje również prosty interfejs, o którym wspomniałem wcześniej. Laptopy oparte na oprogramowaniu amerykańskiej marki są banalne w obsłudze, a większość zadań można na nich wykonać przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Intuicyjność interfejsu z całą pewnością jest zaletą, która może okazać się szczególnie istotna w przypadku młodszych użytkowników, dla których chromebook będzie pierwszym przenośnym komputerem.

ChromeOS oferuje także wbudowany sklep z aplikacjami, który większość osób może kojarzyć ze swoich smartfonów opartych na systemie Android. Takie rozwiązanie upraszcza proces instalacji dodatkowych aplikacji oraz przyspiesza proces poszukiwania bezpiecznego źródła, z którego będzie można legalnie pobrać konkretny program.

Materiał zawiera linki afiliacyjne. Jest to rodzaj linków reklamowych umieszczanych w tekście, zapewniających nam ułamek prowizji od sklepów i porównywarek cen. Linki tego typu nie mają wpływu na nasze opinie.