GTA 6 – trailer, premiera, mapa, ciekawostki. Sprawdź, co już wiemy na temat nowej gry Rockstar Games

GTA 6 to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych gier na rynku. O kontynuacji popularnej serii Grand Theft Auto plotkuje się już tak naprawdę od lat. Przeżyliśmy już kilka rychłych zapowiedzi premiery, trailerów itd. itp. Co więcej, byliśmy również świadkami poważnego „wycieku” danych, który sprawił, że mogliśmy przyjrzeć się wersji alfa GTA 6. Coraz trudniej się odnaleźć w tych wszystkich plotkach i spekulacjach na temat gry, dlatego postanowiliśmy przygotować dla was ten obszerny materiał, który przedstawia wszystkie najnowsze i najważniejsze informacje na temat GTA 6.

Czy GTA 6 powtórzy sukces GTA 5?

Przed kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto nie lada wyzwanie. GTA 5, które pierwotnie ukazało się w 2013 roku, należy do wąskiego grona najlepiej sprzedających się gier w historii branży. W sierpniu 2023 poinformowano oficjalnie, że sprzedaż gry przekroczyła 185 milionów egzemplarzy. Co za tym idzie przed GTA 6 ogromne wyzwanie, czy uda mu się sprostać?

Z całą pewnością Grand Theft Auto 6 będzie zupełnie nowym rozdaniem w historii Rockstar Games. W ostatnich latach ze studiem rozstał się m.in. Dan Houser, czyli jeden z założycieli firmy, jak i główny twórca serii Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption. Rockstar musi radzić sobie również bez Leslie’ego Benziesa, który od trzeciej części GTA pracował przy niemal każdej części serii (łącznie ze spin-offami i DLC). Utrata dwóch tak istotnych osobowości z pewnością jest odczuwalna w zespole i może mieć wpływ na ostateczny kształt GTA 6. Z drugiej strony, być może wpłynie to pozytywnie na deweloperów, którzy będą musieli radzić sobie bez dotychczasowych liderów.

Logo Grand Theft Auto

Bohaterowie – kobieta po raz pierwszy w historii

Na temat ewentualnej obsady protagonisty/protagonistów w kolejnej odsłonie GTA pojawiło się mnóstwo spekulacji. Szczególnie że już GTA 5 pokazało, iż Rockstar nie musi się ograniczać do jednego bohatera. Możemy już z dużą dozą odpowiedzialności stwierdzić, że w GTA 6 czekać będzie na nas dwójka bohaterów. Co istotne, po raz pierwszy w historii serii będziemy mogli pokierować żeńską postacią. Z dotychczasowych przecieków wynika, że będzie to Lucia. Jej partnerem ma być natomiast Jason. Jak mogą prezentować się bohaterowie GTA 6 bezpośrednio w grze pokazuje nam Hossein Diba – artysta, grafik, Youtuber, który przygotował szczegółowe modele postaci Lucii i Jasona bazując na materiałach wideo z wczesnej wersji najnowszej odsłony Grand Theft Auto, które jakiś czas temu wyciekły do sieci.

Oto jak prezentuje się Lucia z GTA 6.

Tak natomiast według grafika może wyglądać Jason.

Witaj ukochane Vice City – mapa w GTA 6 ma imponować rozmiarami.

Według licznych plotek i spekulacji, a także bazując na wycieku danych z serwerów Rockstar Games, śmiało możemy założyć, że akcja GTA 6 przeniesie nas do uwielbianego przez fanów serii miasta Vice City (inspirowanego Miami).

Wielu graczy zastanawia się, jak duża będzie mapa w GTA 6? Szczególnie że już poprzednie gry studia, jak GTA 5 czy Red Dead Redemption imponowały pod tym względem. Na ciekawy eksperyment zdecydował się użytkownik reddita o pseudonimie ChurchofGTA, który przygotował teoretyczną mapę Grand Theft Auto 6 na podstawie koordynatów, które „wyciekły” z Rockstar Games. Jak możecie zauważyć, jeśli te informacje się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia z największą mapą w historii Grand Theft Auto.

GTA 6 – kiedy trailer?

Wciąż czekamy na pierwszy trailer GTA 6. Plotki o rychłej premierze zwiastuna gry pojawiały się już wielokrotnie, ale za każdym razem okazywały się nieprawdą. Tym razem nie musimy już bazować na domysłach, bowiem studio Rockstar Games oficjalnie potwierdziło datę premiery pierwszego trailera GTA 6.

Zaznaczcie w swoich kalendarzach datę 5 grudnia, to właśnie tego dnia, o godzinie 15:00 czasu polskiego odbędzie się premiera pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto 6.

Data premiery trailera GTA 6

Grand Theft Auto 6 tylko dla PS5 i Xbox Series X|S, a co z PC?

Rockstar Games w zasadzie słynie już z tego, że ich gry w pierwszej kolejności ukazują się na konsolach, a dopiero w późniejszym terminie debiutują na PC (o ile w ogóle tak się dzieje). Taki los spotkał już choćby Red Dead Redemption (do dziś brak premiery na PC), Red Dead Redemption 2 czy GTA 5. Czy podobny los spotka GTA 6? Nie możemy tego wykluczyć. Obecnie jedynymi pewniakami do otrzymania gry są konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W kolejce może się jeszcze ustawić następca Nintendo Switch, o którym plotkuje się już od długich miesięcy i coraz więcej wskazuje na to, iż do jego premiery może dojść już w przyszłym roku.

GTA 6 – premiera. Kiedy możemy liczyć na debiut gry?

Plotek i spekulacji na temat premiery GTA 6 było już całe mnóstwo. Obecnie możemy być pewni jednego, Rockstar nie chce pokazać gry, póki nie będzie w 100% pewien, kiedy będzie mógł ją oddać w ręce graczy. Tym samym amerykanie chcą uniknąć problemów, jakie miało studio CD Projekt RED przy Cyberpunk 2077, gdzie pierwszy pokaz gry i jej premierę dzieła niemal dekada.

Nieco światła na premierę Grand Theft Auto 6 rzuca nam wydawca gry, czyli firma Take-Two, w swoim najnowszym raporcie finansowym firma informuje o rekordowych przychodach, które do końca roku fiskalnego 2024 (kończy się w 31 marca 2024) mają wynieść od 5,45 do 5,55 mld USD. Co więcej, Strauss Zelnick – prezes Take-Two podkreślił, że jego firma spodziewa się jeszcze większych wzrostów w kolejnym roku finansowym i określił go mianem „punktu zwrotnego”. Tak duże oczekiwania mogą być powiązane tylko z jednym – premierą długo wyczekiwanej gry.

Pozostajemy przekonani, że przygotowujemy naszą działalność na znaczący punkt zwrotny w roku fiskalnym 2025, który naszym zdaniem obejmie nowe rekordowe poziomy wyników operacyjnych – Strauss Zelnick.

Coraz więcej zatem wskazuje na to, że premiery GTA 6 możemy się spodziewać w okresie pomiędzy 1 kwietnia 2024 roku, a 31 marca 2025. Przy czym realnie należy założyć, że najbardziej prawdopodobny termin premiery gry, to końcówka tego okresu.

Pierwszy pokaz GTA 6 już w tym tygodniu! Pełen trailer pojawi się w grudniu

Na takie wieści czekaliśmy! Uznany branżowy dziennikarz Jason Schreier, który obecnie pracuje dla redakcji Bloomberg, zdradził nam nowe informacje na temat GTA 6. Według źródeł, do których dotarł Schreier, Rockstar Games planuje oficjalnie zaprezentować nam najnowszą odsłonę Grand Theft Auto już w tym tygodniu. Co więcej, możliwe, że nastąpi to już 8 listopada, bowiem wówczas odbędzie się konferencja, na której Take-Two (wydawca gier z serii GTA), podzieli się z nami swoimi wynikami finansowymi.

W pierwszej kolejności otrzymamy jednak jedynie teaser produkcji, a pełen trailer GTA 6 zobaczyć mamy w grudniu. Znakomitym miejscem do takiego pokazu może być wydarzenie The Game Awards 2023, które odbędzie się dokładnie 7 grudnia. Co ciekawe, w nadchodzącym miesiącu Studio Rockstar będzie obchodzić również swoją okrągłą, 25 rocznicę istnienia. Trzeba przyznać, że trudno wyobrazić sobie lepszą kumulację zdarzeń, które najlepiej uczcić pokazem Grand Theft Auto VI.

To na razie wszystko, co wiemy na temat GTA 6, ale możecie być pewni, że gdy tylko pojawią się nowej informacje to od razu damy wam znać w powyższym, stale aktualizowanym artykule.