Twitter w płomieniach. Zwiastun GTA 6 jeszcze nie zdążył zadebiutować, a już narobił szumu

Tweet Rockstar Games, ogłaszający premierę pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto 6, stał się najbardziej lubianym tweetem związanym z grami w historii.

Zwiastun GTA 6 szaleje na Twitterze

Niewiele jest gier, które wzbudzają takie emocje jak Gran Theft Auto 6. Najlepiej świadczy o tym popularność ostatniego posta Rockstar Games na Twitterze (X). Wiadomość z zapowiedzą daty premiery pierwszego trailera GTA 6, w ciągu 24 godzin od debiutu, zdobyła ponad 1,8 miliona polubień. Tym samym jest to najbardziej polubiony tweet związany z grami w historii Twittera.

Co ciekawe, poprzedni rekord również należał do Rockstar Games i GTA 6. Chodzi konkretnie o wiadomość z listopada 2023 roku, w której to twórcy gry poinformowali, że pierwszy zwiastun kolejnej odsłony Grand Theft Auto pojawi się w grudniu.

Kobieta strój kąpielowy GTA

Kiedy premiera GTA 6?

Niemal od początku 2022 roku wiemy już oficjalnie, że trwają intensywne prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto, jednak dopiero teraz przyjdzie nam po raz pierwszy zobaczyć grę w akcji. Nie licząc oczywiście głośnego włamania na serwery Rockstar Games, w wyniku którego do sieci wyciekły nagrania z rozgrywki w GTA 6 w wersji alpha. To właśnie dzięki nim dowiedzieliśmy się, że akcja gry przeniesie nas ponownie do fikcyjnego miasta Vice City, a po raz pierwszy w historii cyklu główną bohaterką będzie postać żeńska.

Choć jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o dacie premiery gry, to właściciel Rockstar, Take-Two, prognozuje gwałtowny wzrost sprzedaży w najbliższym roku fiskalnym, napędzany premierą “kilku przełomowych tytułów“. To podsyca spekulacje, że GTA 6 zostanie wydane najpóźniej do 31 marca 2025 roku.